Skocz do zawartości
Charyx

Lemon AK x3 i Six Shooter x1 Fast buds

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wejdę trochę w temat z krótkim pytaniem. Jeżeli mam lampę LED (PHYTOLITE NX2), bez regulacji mocy oświetlenia, to gdy dziewczyny się wyklują jedyną regulacja, będzie regulacja wysokości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem jak narazie lecialem 24/0 slyszalem ze na veg to nie szkodzi jednak na flo juz rosliny powinny miec chociaz krotka faze ciemnosci

 

6 minutes ago, UKTHC said:

Koledzy wejdę trochę w temat z krótkim pytaniem. Jeżeli mam lampę LED (PHYTOLITE NX2), bez regulacji mocy oświetlenia, to gdy dziewczyny się wyklują jedyną regulacja, będzie regulacja wysokości? 

regulacja wysokosci jak i czas oswietlania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14/01/2021 o 11:34, Zielone krainy napisał:

@Charyx Według wskazań producenta, lampa Mars Hydro Ts 1000 powinna znajdować się na wegu 24 cale nad roślinami, czyli być na wysokości 65 cm, a w czasie kwitnienia powinna być oddalona od roślin na 16 cali czyli 30 cm.

To jak to w końcu jest? Wiele osób tutaj na forum pisze, żeby tą lampę jeszcze niżej dawać podczas wzrostu bo się wyciągną. 

Z tego co pamiętam ale mogę się mylić @zielonyjamajczyk ma taką lampę i pisał, że od początku na 20-30cm i 100%.

Pytam ponieważ mam taką samą, moja pierwsza uprawa i właśnie mi kiełkują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@devil88  Komu się rośliny wyciągały przy ledzie Mars Hydro ts 1000 ustawionym na wysokości 65 cm nad sadzonkami ? Zielony miał lampę tak nisko ustawioną, bo nie znał wtedy co zaleca producent. Zobacz sobie na mojej fotorelacji, jak doszedł do tego, co mówi producent i twierdzi, że zmieni wysokość leda na taką, jak zaleca producent. Nie wiem, może coś potem znowu zmienił, ale z tego, co wiem miał podnieść leda. Ja bym się trzymał zaleceń producenta, bo producent sobie tego znikąd nie wziął. Zakładam, że za tym, co deklaruje producent stoi cała seria testów i badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Chińczyków z tymi testami to różnie 🙂 ale widziałem książkę Mr. Jose, który właśnie zalecał na takiej wysokości jak piszesz lampę na wzrost wieszać i on to poparł testami 😉 Tylko właśnie się zastanawiałem bo na forum widziałem kilka razy takie rady aby dawać maksymalnie nisko.

Dzięki wieszam na 60cm 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po zmianie lamp nie widze zeby sie pomidorki wyciagaly mimo 62cm wysokosci wrecz przeciwnie. Widze ze rosna elegancko powierzchnia lisci wzrasta zadziwiajaco szybko jak na ten stopien rozwoju, widac ze dobrze dobrane ledy mianowicie zakres fal, musze dosypac ziemi wiec nawet jak by sie troche wyciagly byloby to dla mnie dobrze ale nie chca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomidorki chyba mają się dobrze puki co wolno coś rosną albo może mi się tylko wydaje. Myślę czy na kwitnienie nie zapodac im plantonu k bo mam takowy czy lepiej zamówić jakiś organiczny?

Macie jakieś sprawdzone opcje co do nawozów właśnie?

Pierwsze 3 Lemon ak

large.IMG_20210119_204637.jpg.42637adb27bf3fe9f216ffd568d73854.jpglarge.IMG_20210119_204641.jpg.e23122218c84af824ceef0aa0200aea0.jpglarge.IMG_20210119_204646.jpg.4e2567e2ca7a699afeb8896b091714d4.jpglarge.IMG_20210119_204653.jpg.7a4cff36206e8a9d01018dd1024fd836.jpglarge.IMG_20210119_204702.jpg.092bfeec812fb6889f699de4d4de9c81.jpglarge.IMG_20210119_204649.jpg.7b3df87f7060b0447053dace20760f29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 grudzień wsadzona w ziemię jedna 6 stycznia dwie i jakoś 9 stycznia ostatnia. Wsadzone w ziemię zaznaczam jakoś dwa dni zajęło im wyjście na powierzchnię. pH 6,8 monitorowane natomiast nie mam info co do wilgotności i temperatury bo przesyłka z urządzeniem idzie nadzwyczaj długo. Podejrzewam że wilgotność mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx @Charyxjesli uważasz że wilgotność za mała, ja wstawiłem kilka pojemników przezroczystych jak na żarcie, z wodą albo ręcznikami papierowymi zalanymi woda i zawsze mi o te 10-20% nawet wilgotność potrafiła wzrosnąć do tego spryskiwanie ziemi i doniczek co jakiś czas i bez żadnych nawilżaczy powietrza  mi poniżej 60% nie spadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, Piccolo said:

@Charyx @Charyxjesli uważasz że wilgotność za mała, ja wstawiłem kilka pojemników przezroczystych jak na żarcie, z wodą albo ręcznikami papierowymi zalanymi woda i zawsze mi o te 10-20% nawet wilgotność potrafiła wzrosnąć do tego spryskiwanie ziemi i doniczek co jakiś czas i bez żadnych nawilżaczy powietrza  mi poniżej 60% nie spadało.

@Piccolo wstrzymam się narazie puki nie będę miał urządzenia pomiarowego. Przypuszczam że wolno rosną w obecnej fazie i przy trzech piętrach pójdą szybciej. 

A co do tych nawozów możesz sprecyzować jakie są znacznie lepsze rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Zielone krainy said:

@Charyx  Lepsze rozwiązanie na kwitnienie z nawozów to np. Plagron alga bloom + pk 13/14.

Rozumiem, zobaczymy jak będą rosły narazie mam planton muszę wykorzystać pomyślimy jak zaczną kwitnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Zielone krainy said:

@Charyx  Po co ci planton K na wegu ? Planton k ma dużą przewagę potasu nad azotem, co na wegu może prowadzić do przenawożenia rośliny potasem.

Ja cały czas mówię o fazie floweringu nie wegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx Ok, źle cię zrozumiałem, bo napisałeś, że musisz wykorzystać planton K, a na koniec dodałeś, że zobaczysz, jak zaczną kwitnąć, więc założyłem, że teraz chcesz dodawać planton K czyli na wegu, a na kwitnieniu dopiero zastanowisz się, co podać czy dalej planton K czy na coś zmienić. Spoko teraz wszystko dla mnie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Zielone krainy said:

@Charyx Ok, źle cię zrozumiałem, bo napisałeś, że musisz wykorzystać planton K, a na koniec dodałeś, że zobaczysz, jak zaczną kwitnąć, więc założyłem, że teraz chcesz dodawać planton K czyli na wegu, a na kwitnieniu dopiero zastanowisz się, co podać czy dalej planton K czy na coś zmienić. Spoko teraz wszystko dla mnie jasne.

Spoko ja też mało wyraziście sprecyzowalem wypowiedź. Ogólnie ziemia wystarczy na weg bez podlewania nawozami?

Plagron growmix ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...