Skocz do zawartości
Rezus

Żółtawe liście, plamy jasno żółte/białe, bordowe łodygi wiatrakowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Pisałem już w dziale nawozów, że jedna z roślin słabnie i pokazuje żółte liście - wspolnie stwierdziliśmy że brakuje azotu, roślina dostała Biobizz Alg Mic oraz Fish mix dolistnie oraz do gleby. (Dodatkowo alga bloom oraz candy na kwitnienie). Żółte liście wyciąłem. Efekt jakby się zatrzymał na chwilę ale teraz widzę inne braki, na dole informacje:

ziarno: CinderellaXjack dutch passion
Dzień 37
karmiona na weg co drugie podlanie 2 zakretki biohumus. 
ziemia: batmix 
wilgotność ok 70%
temp 22-27 (ok 25 stale)
Ph ziemi ok 5,5 - 6,5 dziś zmierzone jeszcze na paskach - zdjęcie wstawiam na dole*

woda do tej pory z marketu, teraz kranówkach przefiltrowana i odstana 24h. 

Po roślinie widać że żyje ale kuleje, jest troche wiotka i liście (bieleją) dodatkowo teraz widzę że ma też żółte plamy na samym srodku lisci od srodka. (3 liscie) oraz delikatnie koncowki sie krzywią i bieleją/żołkną. 

Obok niej stoi AK 47 tak samo traktowana której nic nie dolega. 

Zdjęcia: liścia z plamkami na ktorym widac rozjasnienia od srodka ku zewnatrz, w srodku plamy oraz jasna koncowki. Dodatkowo zamieszczam zdjęcie całej rośliny oraz liści które z niej wyciąłem (z dolnej i srodkowej partii - dużo z nich to pierwsze liscie) 20210111_092247.thumb.jpg.8efc33abb41150f808f6da539d4d1f97.jpg20210112_144155.thumb.jpg.b9a0443616a63e371d595cbf334b2e77.jpg

 

Co dalej, pomóżcie - napiszcie jakie dokładnie zdjęcia i info jeszcze potrzebujecie by pomóc. 

Obiecałem że wstawię całą relację i tak zrobię tylko najpierw muszę ogarnąć żeby rosła zdrowo zanim znajdę czas na przyjemności 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym  raz troche przesuszyłem około 10 dni temu, po czym po kilku dniach wyskoczył brak azotu (raczej). 
Ile czasu potrzebuje zeby wrocic do siebie po przesuszeniu, od tego przesuszenia już 2-3 razy została podlana (+ oprysk liści w nocy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rezus szybko się podnosi dzień, liście jak by lekko oklapnięte ma to albo przelanie albo przesuszenie, myślę że mało wody może mieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli po tym przesuszeniu powinna się już podnieść.

Teraz ma cały czas wilgotno, ale nie błoto - od kilku dni, wiec powinno być ok - a tu nagle jakieś plamy na lisciu - czy te plamy mogą jeszcze wychdozić od ostatniego przesuszenia. Co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym takie plamy są na 4 innych liściach jeszcze i zauważyłem że wyskoczyły w ostatnich 3 dniach dopiero. 

A kolory na liściach są takie wybielałe, może zdjecia tego do konca nie wykazują ale w środku są jaśniejsze i ciemniejsze na zewnątrz liscia takie "moro" troche 🙂

20210111_092314.jpg

20210112_135447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinkę chyba udało się wyprowadzić w dobrą stronę.

Obniżyłem pH wody, podlałem samą wodą w większej ilości, dolistnie podałem fishmix i alg mic, dodałem worek CO2, zwiększyłem przepływ powietrza i zbił temp do 23 -24 stopni. Ucialem też wszystkie liście które miały plamy już były pożółkłe. 

 

Pytanie do Was, czy raz pożółkły liść ,nawet trochę - może wrócić do swojego prawidłowego zielonego koloru gdy roślina wydobrzeje czy takie liście naruszone pozostają tylko do ścięcia ?

 

 

20210115_083131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, 

 

Zrobiłem flush, ponieważ roślina nadal kuleje l, chciałem wypłukać minerały oraz PH ziemi, początkowo PH wody która przepuszczałem to równe 6 PH, woda która wylatywała dołem doniczki to 7,2 później 6,8 I 6,6 i na tych 6,5 stanęło, przepuściłem już kolejne 10 l (doniczki 12l) a woda jaka wylatuje już nie schodzi poniżej 6,5 mimo że wlewam 6.0.

Dlaczego? Już przelałem około 30l wody łącznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...