Skocz do zawartości
Dobry fajrant

Mam kilka pytań outdor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w warunkach outdor trzeba regulować wegetację i kwitnienie? Czy faza sama się zmieni?

Czy mogę wykiełkować nasionko w domu i przenieść bezpiecznie na spota aby się nic nie stało? I jak najlepiej to zrobić.

Czy do gleby wystarczy perlit?

Kiedyś czytałem post że oświetlenie roślinie można dodać dopiero jak pojawią się liście czy to prawda? Z tego co wiem to proces fotosyntezy robi się właśnie w nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry fajrant Jak chcesz na autdoor regulować wega i kwitnienie ?:D Chyba, że masz moce sterowania słońcem na niebie :D Nie tylko możesz, ale powinieneś tak zrobić, że na spota przynosisz sadzonkę, a nie nasiono z kiełkiem. Tak fotosynteza zachodzi w liściach, ale światło daje się od razu, na nic się nie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Dobry fajrant Jak chcesz na autdoor regulować wega i kwitnienie ?:D Chyba, że masz moce sterowania słońcem na niebie 😄 Nie tylko możesz, ale powinieneś tak zrobić, że na spota przynosisz sadzonkę, a nie nasiono z kiełkiem. Tak fotosynteza zachodzi w liściach, ale światło daje się od razu, na nic się nie czeka.

Nie mam lamp do konopii więc jak mam wychodować sadzonkę. Chyba że na parapecie przy słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry fajrant  Może być na parapecie, albo przy użyciu nawet zwykłych żarówek. Dawno temu na dwóch gównianych żarówkach wyhodowałem dwie roślinki. Oczywiście to na kwitnienie nie wystarczy, ale by wyhodować sadzonki wystarczy. Pewnie się wyciągną lekko, ale będziesz miał, co na spota zanieść i pewniejsze będzie, że coś z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShadowShaman  Należy tak dobrać wielkość doniczki, by w momencie przesadzania korzenie rośliny ją wypełniały trzymając całą bryłę ziemi, aby wyszła w całości, co zapobiegnie uszkodzeniu korzeni. Jak chcesz z 2 tygodnie potrzymać roślinę w domu pod lampą/ledem, a potem przesadzić ją na miejscówkę to bym brał doniczkę około 1,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShadowShaman  Po 4 tygodniach to będą już sporej wielkości krzaki, doniczka 3 l nie wystarczy. Po za tym nieść tak duże rośliny na miejscówkę to dość problematyczne. Ja bym trzymał krócej, ale to twoja decyzja. Poniżej masz zdjęcie z mojej ostatniej uprawy. Na zdjęciu są mniej więcej 4 tygodniowe rośliny.

DSC_0040.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Rozumiem. Jak będę sadził automaty to 2 tygodnie i na miejscówke. Mieszkam w górach gdzie końcem maja mamy jeszcze przymrozki. Boje sie że jak zasadze w połowie maja to trochę będzie za późno na pełnosezonówki. Jestem nowy w tym temacie wiec pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...