Skocz do zawartości
Growmaster

Niedobór siarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam niedobór siarki I moje pytanie jest w jak łatwo I szybko temu zaradzic. Zaczalem uzywac nawoz seaweed I nie wiem czy to cos pomoze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Growmaster Biohumus, jaki jest ogólnie dostępny, zawiera materię organiczną, więc sprzyja występowaniu siarki w podłożu. Niektórzy wbijają też w ziemie zapałki, ale to obciążone jest pewnym ryzykiem, bo zapałka nie ma samej siarki , ale też inne związki typu chlorek potasu , siarczek antymonu i parafinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi @Szym I @Zielone krainy ale sklepy zamkniete ogrodnicze,tylko spozywcze otwarte,biohumusu nie widzialem tutaj , a w tesco nic takie nie ma,pytanie tylko czy jak zamowie za tydzien to nic sie nie stanie ? A duzego deficytu nie ma bo tylko dwa listiki usychaja na brzegach a tak ogolnie to rozjasnione srodki nowo wyrastajacych szczytow ,nalałem seaweed moze pomoze , szukalem na google w czym jest zawarta siarka naturalnie ale nic nie znalazlem ,chcialem zapalki ale tu nie ma zapalek w sklepach ,przynajmniej nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Growmaster napisał:

pytanie tylko czy jak zamowie za tydzien to nic sie nie stanie ?

nie wiadomo może się pogorszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Growmaster Bieda tam u was w tym UK, nie dość, że biohumusa nie ma to nawet zapałki są nie do zdobycia :D Czosnek może pomóc , bo zawiera sporo organicznych związków siarki, możesz zrobić wywar, albo wsadzić ząbki czosnku bezpośrednio do podłoża. Tylko nie mów , że w UK też ciężko o czosnek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dziekuje za podpowiedz sprobuje czosneczek. @Piccolo ten sklep jest daleko odemnie ,mam home base kolo siebie ale nie wiem czy jest otwarty I jak bylem to chyba nie widzialem niczego z siarka bo bylem kupic seaweed I mikoryze ale zobacze jeszcze.

@Zielone krainy poczytalem o tym czosnku I wsadzenie w ziemie nic nie da , ten zwiazek siarki allicyna wydobywa sie dopiero jak sie zniszczy strukture,czyli musze zetrzec na tarce I zrobic wywarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...