Skocz do zawartości
dominikoo22

Odmiana ak47 lowlyder 17 dzień

Rekomendowane odpowiedzi

oświetlenie 2,500 lm x4 wentylator 5w ziemia uniwersalna  co z nią może być nie tak ?

Snapchat-738368767.jpg

Edytowane przez dominikoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czy taki panel LED by wystarczył do uprawy a najbardziej mi chodzi czy na kwitnieniu bo ziomek chce go zamówić

Screenshot_2021-01-07-03-53-43-252_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-01-07-03-53-23-198_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-01-07-03-53-32-060_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez dominikoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dominikoo22 na 1 roślinę możliwe że starczy ale nie jest zbyt dobra ogólnie ta lampa. Co do Twojej rośliny jakie masz pH gleby? Wygląda na niedobór azotu tak jak pisał zielony. Teraz pytanie czy dajesz nawozy czy masz złe pH. Lej też wodę po całej doniczce bo ma sucho, a tak w ogóle to coś mała ta doniczka i ziemi też mogło by być więcej. Kiedy robisz trening? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 pH gleby 6,0,nawozów nie leje , jaka doniczka mała jak ma 10 l ziemi trening chodzi ci o lst ? W niedzielę będę robił

Edytowane przez dominikoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dominikoo22 to wszystko jasne lej nawozy azotowe i będzie git. Jak jest 10l to ok bo jakąś małą się wydawała. Tak o lst mi chodziło na upartego mógłbyś już robić ale jak poczekasz tak jak piszesz to też będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nawóz biohumus forte do roślin zielonych ile takiego biohumusa dać żeby roślinki nie przepalić ?

Edytowane przez dominikoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominikoo22  Ten panel z allegro, jaki pokazałeś to strata pieniędzy. Niech kumpel dołoży 14 zł i kupi mniejszy panel od Ledam za 144 zł, wyjdzie na tym nieporównywalnie lepiej. Biohumusem trudno jest zrobić krzywdę rośliną, ale jak masz biohumus mocno skoncentrowany to na start nie dawaj więcej niż dawkę 60-80 ml na litr, a jak to biohumus o niższym stężeniu to możesz dać 120 ml -150 ml , jak pisał @Szym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominikoo22  Wygląda, jak duch :D Wyjaśnij, po co boczne liście przytwierdzałeś do podłoża? Na start tylko główny szczyt się nagina. Jeden sznurek czy drut , jaki blokuje łodygę w okolicach podstawy i drugi, jaki nagina główny sczzyt w kierunku ziemi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ja też tak dopierdzielam łącznie z liśćmi i zdaje egzamin a ,że mam niskiego boxa to muszę czasem obniżać szczyty na maksa .W tej chwili np mam 5 cm od lampy ale co zrobię jak nie mam gdzie lampy podnieść .A robię to po to żeby te malutkie szczyty miały od początku sporo światła i nie szły bardzo w górę.Pewnie nie jest to książkowe LST ale zdaje egzamin w małych boksach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 Ziomek, ale w z tego, co mi wiadomo w LST nie chodzi o zatrzymanie liści, ale łodyg zakończonych szczytami, więc nie liście się "przytwierdza" do ziemi, ale łodygi i główną i te boczne, aby nie pięły się od razy do góry , ale by roślina się rozrastała na boki i by pojawiały się nowe jej rozgałęzienia, co jednocześnie oczywiście pomaga ograniczać wysokość rośliny. Co do reszty to rozumiem, że dla ciebie LST to próba dostosowania planta do wielkości boxa, jaki jest niski. Ja też byłem ograniczony wysokością, ale dałem radę sobie z tym poradzić za pomocą SCROGA.

@dominikoo22 Moim zdaniem przytwierdzanie samych liści jest bezsensowne , bo nie one powodują, że roślina leci w górę, a nie rozrasta się na boki. W LST chodzi o nadanie kierunku łodygą , aby nie pięły się do góry, ale rozpościerały się na boki i by wychodziły z nich kolejne rozgałęzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dlatego napisałem że nie jest to książkowe LST, ale tak robię i przytwierdzam te kilka liści na początku żeby mi nie przysłaniały tych mniejszych szczytów po zgięciu .Po czasie jak podrosną łapie kolejne szczyty ,mi to pomaga .A co do scroga to myślę właśnie ale to jak posadzę sezonowke w miejsce dwóch automatów i postaram się zająć ta sama powierzchnię jedna roślina .Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 Ok to w pełni rozumiem, ja liści nie widziałem sensu, jakkolwiek wiązać, jak jakieś przeszkadzały , bo ograniczały dostęp światła do niższych partii rośliny to leciała kosa i tych liści nie było. Fajny pomysł , jak chodzi o próbę na twojej wysokości boxa zrobić SCROGA , byłoby ciekawa  fotorelacja.

@dominikoo22 Widzę, że nagiąłeś główny szczyt. Mi chodziło jedynie, że nie widzę, abyś złapał czymś łodygę u podstawy i nie widziałem sensu w łapaniu bocznych liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...