Skocz do zawartości
OlaLola

Odwieczny dylemat LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Panowie i Panie , szukam rady w wyborze lampy LED do mojej pierwszej uprawy w namiocie 150x80x200(prostokąt). Naczytałam się trochę tematów i wybrałam te o to z nich, ale brakuje mi wiedzy i tego myślenia analitycznego czym sie sugerować przy wyborze najlepszej, myślę między innymi nad którąś z serii:
Mars ts1000  lub ts2000

SF1000/2000 ?
Migro Aray 240 ? 

Lumatek attis 200W lub 300W?

Viparspectra XS4000 lub p4000 ?

Czytając posty, najbardziej urzeka mnie lumatek/migro i viparspectra, ale jak to w życiu bywa nie zawsze to co droższe jest lepsze.

Na forum ilu ludzi tyle opinii, znajdzie się jakaś dobra duszyczka która pomoże mi rozchwiać wątpliwość, jaka lampa da mi najlepsze zbiory przy takim metrażu ? \

Bagatela, zamierzam rozpocząć przygode z hydro z wilma :))))

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola lumatek attis dobry sprzęt tylko 300w jest na 100x100

Viparspectra bardziej by byłą na tą powierzchnię chociaż lekko może brakować

Od Migro pokrycie jest na kwitnieniu do 120 cm x 60 cm

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola przede wszystkim musisz dobrać taki zestaw, który równo oświetli twój box. 
Ostatnie produkty migro są świetne (sam używam)-ty byś potrzebował 2x aray3 270W

jeśli lumatek, to 2x attis 200W minimum, a jakbyś miał 2x 300W to już kozak w takim namiocie. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi chłopaki
 @doominik przeanalizowałam dane attisa 300W i aray 270W i dobrze myślę, że aray wychodzi lepiej pod prawie każdym kątem, na dodatek jest tańszy bo za 2x Migro 270W = 740euro, natomiast za 2x Attis 300W = 880Euro. Zawsze 140 euro zaoszczedziłabym na miernik, jeżeli róznica jest nie wyczuwalna. Co sądzisz w tej kwestii Dominiku ? Na przyszłość może znajdę miejsce na jeszcze jeden namiot, aby szybciej szykować kolejne koleżanki tak jak wyczytałam, że Ty to robisz.  

No i jeszcze jedno pytanie do Ciebie, jakie masz zdanie na temat lamp VIPARSPECTRA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola  Sam używam migro i jestem bardzo zadowolonych rezultatów. Zestawu jest bardzo kompaktowy i daje spore możliwości jeśli chodzi o ustawienie w boxie. Jest lekki w porównaniu npnz lunatykiem, no podwiesza się same panel led, a sterownik można umieścić w dowolnym kiejscu. Na minus to to, że regulacja mocy nie ma stałych ustawień, wiec jak chcesz je ustawić np na 50% i żeby oba miały dokładnie taka samą moc, to musisz mieć jakieś urządzenie do pomiaru mocy (kosz nie jest duży, ale jest to upierdliwe). 
lukatek daje chyba 5 lat gwarancji (ja tyle dostałem ja zeus) a migro 3 lata.

viparspectra z tych nowych serii to świetne panele-technicznie to bardzo zbliżone do reszty dobrych panelu jak spider itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik byłbyś na tyle uprzejmy podesłać mi te urządzenie do pomiaru mocy ? Zauważyłam, że Lumatek daje 5 lat, osobiście sporo razy reklamowałeś ledy ? Mam straszny dylemat co wybrać, na moim miejscu przy powierzchni 1.2 m2 który zestaw byś wybrał Dominiku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki chłopaki za zainteresowanie i pomoc. W weekend robie zamówienie
@doominik @Szym
Zapytam juz tutaj ogólnikowo prócz boxa/lamp potrzebuje :

1. Wentylator wyciągający TD SILENT  ( Jaki model do 150x80x200 -1.2 m2  bedzie odpowiedni ) ?

2. Filtr węglowy Phfresh ? ( Tutaj tak samo, jaki model będzie odpowiedni ? )

3. Zwykły wiatrak 15/20 euro ? 

4. Miernik EC i PH  (jaki polecacie aby był sprawdzony i dokladny, aby "zupa" byla dobra 😄

5. Wilma no i tutaj mam zagwozdkę jak z lampami jaki model wybrać do mojego boxa 150x80x200 -1.2 m2 ? Zamierzam zamienić donice plastikowe na tekstylne i robić sezony lub pół sezony, auto odpada, ilu litrowe worki tekstylne beda odpowiednie ?  Myślałam o 8/6 krzaczkach 


Oprocz wyzej wymienionych, nawozow, timerow, keramzytu, cos bedzie jeszcze potrzebne ?
 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, OlaLola napisał:

Wentylator wyciągający TD SILENT  ( Jaki model do 150x80x200 -1.2 m2  bedzie odpowiedni ) ?

według moich obliczeń coś 550m3/h ale znając życie mógł by być mniejszy

 

2 godziny temu, OlaLola napisał:

2. Filtr węglowy Phfresh ? ( Tutaj tak samo, jaki model będzie odpowiedni ? )

musi mieć trochę większą wydajność niż wyciąg aby dobrze filtrował zapach

 

2 godziny temu, OlaLola napisał:

Zwykły wiatrak 15/20 euro ? 

mieszak tak

 

2 godziny temu, OlaLola napisał:

4. Miernik EC i PH  (jaki polecacie aby był sprawdzony i dokladny, aby "zupa" byla dobra 😄

adwa dobra marka

2 godziny temu, OlaLola napisał:

Wilma no i tutaj mam zagwozdkę jak z lampami jaki model wybrać do mojego boxa 150x80x200 -1.2 m2

już pisane było

 

2 godziny temu, OlaLola napisał:

ilu litrowe worki tekstylne beda odpowiednie ?

z 11l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola

1. jak chcesz TD silent, to znacz, że chcesz ciszy. Polecam wersje 150mm/6” dobrego wyciszony przewód wentylacyjny i jakiś kontroler-musi być oparty na transformatorze, bo ten wentylator nie ma wbudowanego żadnego przetwornika. Producent podaje, że maja 2 lub 3 prędkości, ale nie ma na nich przełącznika,  a prędkość dmuchawy zależna jest o podłączenia zasilania. 
2. Filtr węglowy jeśli phresh to ten 150x600mm.

3. Masz dosyć długi box, wiec jeden wiatrak raczej Ci nie wystarczy. Niestety nie ma jednego produktu, który bylby wyraźnie lepszy od innych. Ja używałem secret jardin, ram i kilku innych i wszystkie po jakimś czasie się psują. Teraz będę chciał sprawdzić maxibright polecany w moim lokalnym grow shopie. 
4. Ja używam apera, zarówno do mierzenia pH jak i EC. Gdybym kupował nowe, to albo kupiłbym ponownie apera, tylko ten zintegrowany-jedna urządzenie do mierzenia obu parametrów z możliwością wymiany głowicy, albo zainwestował w blue lab.

Z innych przyzwoitych to np. Milwaukee czy adwa. Tylko bie kupuj tych za kilka € z ebay czy Amazon bo to straszne dziadowswo i jak już miałem przez nie sporo problemów. 
5. Możesz iść w dwa osobne zbiorniki-2 zestawy 60x60 po 4 rośliny-zaletą tego rozwiązania jest to, że możesz mieć dwie odmiany o rożnym czasie flo w jednym namiocie i stosować dał nich osobny harmonogram nawożenia. Minus jest taki, że trzeba wszystko robić dwa razy. 
możesz też iść w jeden zestaw 12x60. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilma no i tutaj mam zagwozdkę jak z lampami jaki model wybrać do mojego boxa 150x80x200 -1.2 m2

już pisane było
 

@Szym Chodzilo mi, ze mam zagwozdke jak przy wyborze lamp, ktore juz wybralam, otoz wilma, ale juz @doominik dal mi ciekawa odpowiedz. Z autopsji dwa razy wiecej roboty Dominiku pochlania duzo czasu ? Generalnie fajnie miec dwie odmiany, ale z drugiej jezeli zabiera to dwa razy wiecej czasu i pieniedzy to chyba pojde w druga strone 12x60

 

@doominikilu litrowych donic tekstylnych uzywasz ? Wejda mi 8x11Llub 18L do wilmy 12x60 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik z bluelab masz spoko ten combo Meter, masz i do pH I EC. Za 175£ na Amazonie widziałem, 200£ w grow shopach. 

Sam myślę go dziś zamówić, więc jak zamówię to mogę dać znać jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym chodzi ci o mieszające? Ja bym dał ze dwa, żeby równo powietrze się ruszało. 
Można daj po jednym oscylującym w rogach od przodu namiotu, albo dwa statyczne po przekątnej żeby dmuchawy wzdłuż dłuższych ścian w przeciwnych kierunkach, tak, żeby powietrze krążyło po całym namiocie 

@cichociemny coś się konta zaczęły mylić 😂

Ja używam donic 12l

co do pracy z dwoma zbiornikami, to więcej pracy jest głównie przy odkurzaniu nawozów i korygowaniu np pH, s potem przy czyszczeniu zbiornika np.
ja jeszcze jak używam osuszacza i woda z niego trafia z powrotem do zbiornika to w jednym EC spada, a w drugim rośnie i trzeba pamiętać, żeby przekładać ten odpływ z jednego do drugiego

Poza tym jest to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Śmiesznie wyszło :DD chłopak zapomniał maila którego specjalnie zakładał na to konto. Aktualnie sporo pracuje :DDDD no i z racji, że obydwoje jesteśmy zainteresowani tym tematem, poprosił mnie o założenie nowego i napisanie posta, przy okazji poszperałam w przeglądarce no i udało się odzyskać zaginionego maila, ale nie zauważyłam, że jestem zalogowana. Mniejsza z tym,  dziękuje za podpowiedzi

@doominik
 @Szym .


O ten Wam chodzi Panowie ? 
https://www.amazon.nl/Geluidsgedempte-buisventilator-TD-500-150-160-klimaatventilator/dp/B009UG4YBQ/ref=asc_df_B009UG4YBQ/?tag=nlshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=430534841970&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=1385519574489490638&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1010485&hvtargid=pla-422864377338&psc=1  Volumestroom: 580 & 430 m3/h to oznacza, ze pokrywa od 580 do 430 m3 ? Na innych stronach było napisane 550 m3 i teraz nie wiem czy to jakis inny model ?
No i pytanie o jaki przelacznik do wyciagu bedzie tani i wystarczajacy, masz jakis pomysl Dominiku ?
Zamówiłam wilme 2x 75x75, takze szykuje sie na dwa gatunki, ale jeszcze glowkuje jakie bo niestety chwalony critical 2.0 z dinafem jest niemozliwy  do zamowienia i chyba pozostaje mi RQS ? Nie ukrywam, ze bedzie to pół komercyjna uprawa.  Zatem jaki gatunki polecacie żeby zrobić furore 😄 
RQS 
Amnesia

White Widow 

Special Queen 1

Royal Gorilla

Royal Cheese  

Sweet zz

Cookie Gelato 

Honey cream

 

Dutch Passion 
Orange Hill

Orange Bud ?

 

 

@doominikNawozy Canna byly u Ciebie najlepszymi ? 



 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...