Skocz do zawartości
Oexxx

Pierwsza uprawa, pomoc przy ekwipunku, i parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam w planach w nowym sezonie (czyli ok 15 maja?), pierwszy raz spróbować zasiać cudne niezapominajki :D na OUTDOOR przy dobrym spocie, i byłbym wdzięczny za pomoc przy ekwipunku :)
Nie wiem czy lepiej zasadzić w doniczkach, czy w bezpośrednio w ziemi na spocie, bo w ziemi mógłbym podlewać około raz na tydzień (z tego co słyszałem) i jest mniejsza szansa przelania wody, no i
roślinki byłyby większe przez większą swobodę rozrostu w glebie, a w doniczkach musiałbym częściej podlewać i byłyby o połowę mniejsze ,ale jest wtedy większa szansa że mi się powiedzie mój plan uprawy, 
bo w doniczkach będą mniej narażone na różne szkodniki, no i co do spot'a to muszę znaleźć miejsce dobrze nasłonecznione i odludne, mówiliście też o motorze, żeby się nie rzucać tak w oczy, motoru nie mam ( kiedyś spełnię sen z enduro), bo poruszam się autem, ale mam dobry skuter, po lesie spokojnie pojedzie, tak około 70km/h na luzie, więc mógłbym w parę minut być z wodą, i innymi rzeczami, co do spot'a to mam coś na oku, ale musze to ogarnąć jak śnieg stopnieję.

Co do odmiany to myślałem o np 1x Auto 60 Grapefruit,  1x Auto AK47 2.0, 1x Auto Critical Kush
Czemu takie odmiany nie wiem, podobną będą niskie tak do 1 metra według tego co jest tam napisane :D i dosyć szybkie no i w sumie tyle mnie interesuję.
Nie zależy mi na mega dużych plonach, tylko na nauczeniu się sztuki :D

Kiełkowanie nasion ( Nie chce mi się próbować samemu się bawić w jakieś odstawianie na 24h do wody, później na waciki, chusteczki itd. Ja zastosuje metodę EAZY PLUG na gotowych kupnych tackach do wysiewu :D)
Na pewno nie będę przesadzał takiego torfu, do małej doniczki, a później do finalnej, tylko wkładam ten torf po wykiełkowaniu, bezpośrednio do gotowej doniczki, w której już będzie rosnąć na amen.

Myślę o suszeniu i z tym będzie problem, jedyną szansą ratunku jest butla turystyczna taka nie wiem 3kg+ promiennik :D 
Co tu dużo mówić, garaż = chyba wilgoć, dom = za bardzo kurwi, jakaś budowla na dworze = wilgoć, szopa = spoko warunki, ale odpada bo będzie zawalona drzewem jak co roku
Namiot + promiennik spoko, ale też jest wilgoć podobno, więc pomyślałem nad strychem, nie wiem czy będzie kurwić w domu ze strychu, bo tam jest cienka podłoga, i tylko wata na nią położona, ale zaryzykuje
Mam okna z dwóch stron, jedno nad garażem taty, takim mniejszym, drugie nad ogródkiem przy ulicy, na górę wchodzę przez drabinę :D i wgl w domu od środka nie mogę tam wejść, i nikt tam nie zagląda.
Nie wiem czy wsadzić do kartonu z dziurami i zrobić z niego taką wędzarnie, czy może wykorzystać mój pomysł i wsadzić do beczki, do której wieczka przymocowałbym ten promiennik, zakręcił, i po bokach zrobił dziury (Bałbym się że taka butla mi wybuchnie trochę :L)
W środku mógłbym zrobić nawet jakieś poziomy :D, widziałem też takie materiałowe piramidki do suszenia, nie wiem jak to nazwać, siatki do suszenia ryb/ziół, to też by zdało egzamin, ładnie bym poukładał topy
No i chyba na to się zdecyduję, bo łatwo to przenieść, i zawiesić :) i bym mógł to zawiesić koło okna, najwyżej trochę uchyliłbym z jednej strony od garażu, a z drugim bym zamknął.

Lista zakupów:

EAZY PLUG 24SZT. TACA DO KLONÓW,SADZONEK,WYSIEWU NASION

CANNA CURE SPRAY 750ML 
Minimum raz na tydzień, średnio co 3 dni, bym popryskał, bo JEST NAPISANE że zapobiega szkodnikom i pleśni, od samego początku uprawy bym to robił

Biohumus ( wolę to zamiast azofaski, bo podobno nie popale kwiatów, nawet jak wleję pół butelki) 
Lał bym go tak po 2-3 tygodniach od wyjścia rośliny z ziemii, chyba że będzie bardzo słaba gleba to po tygodniu od wyjścia.
No i mniej więcej co 2 podlanie :D, według zaleceń producenta.

Dolomit 10 KG 
Czytałem że bez tego ani rusz, móglbym sypać tak dwie garści na doniczke 30L, tylko nie wiem co ile czasu, może też raz na tydzień ?
Słyszałem że im więcej nawozu, tym więcej dolomitu, bo nawozy obniżają poziom PH gleby.

PERLIT AGRO 2 L na 80 L ziemi?
Dowiedziałem się że w dobrej jakości ziemii, jest dużo perlitu (BIOBIZZ,Plagron, nawet w CANNA), ale mogę kupić trochę na wszelki wypadek.

CANNA TERRA PROFESSIONAL 50L pH: 5,5-6,5 
Będe celował w takie coś, może kupie coś innego z okolicznej mrówki, bo nie chce mi się kupować z neta, za dużo będę miał zachodu z przesyłką.

Doniczki Kwadratowe 3x 15L lub 30L :D, nie wiem czy mam kupować coś większego na spota ?.

Miernik poziomu PH wody, i gleby :D
Kupiłbym jakiś tani np z bioogród w cenie około 50-110zł, wbijany do ziemi, ale podobno do niczego się taki nie nadaje :D.
To nie wiem mogę kupić zwykły Kwasomierz Helliga za około 20zł, czyli najprostszy sposób sprawdzenia poziomu PH, i dokładność też jest OK.

Ślimakol, nawet jeśli w doniczkach będzie uprawa, to mogę kupić za grosze, bo te gówno wszędzie wejdzie, podobno z domowych sposobów to popiół świetnie się sprawdza, ale czy w doniczkach to ma sens ?

Lupa 60x też się powinna przydać, żebym zauważył wszystko co potrzebne.

BIOBIZZ TRY PACK OUTDOOR = Dopalacze, co się mogą przydać moim roślinkom :) 

Bio Bloom
» Bio Bloom, nawóz na kwitnienie, w 100% organiczny.
» Zawiera niewielkie ilości azotu oraz dużo fosforu i potasu aby zapewnić obfite kwiaty
» Zawiera też Mikro elementy i hormony roślinne usprawniające procesy wewnętrzne oraz enzymy i aminokwasy, które działają w harmonii z podłożem, przez co pobudzają kwitnienie.
» Stosowanie: ziemia i ew. hydro niezmechanizowane
» Dawkowanie: 20 do 50ml/10 litrów wody do każdego podlewania.
» Pojemność: 250 ml ( NPK: 2,0 – 6,0 – 3,5 )

Fishmix
» Fish-Mix to w 100% organiczny nawóz przeznaczony do upraw zarówno w pomieszczeniach i na zewnątrz.
» Pobudza aktywność mikrobów w glebie, sprawia, że są ”grubsze” i ”bogatsze”, przez co dostarczają roślinie więcej naturalnie występujących minerałów.
» Fish-Mix posiada certyfikat OMRI, jest to organiczna emulsja z północno-morskich ryb i wyciąg z buraka cukrowego.
» Stosowanie: ziemia, polecany do upraw na zewnątrz
» Dawkowanie: 20 do 50ml/10 litrów wody lub 10 do 20 ml/10 litrów wody jako spray dolistny
» Pojemność: 250ml ( NPK: 6,0 – 2,0 – 4,0 )
 
Top Max
» TopMax jest w 100% roślinnym, organicznym stymulatorem kwitnienia.
» Powoduje szybszy podział komórek podczas fazy kwitnienia i wzmaga produkcję cukrów co zwiększa ilość i jakość kwiatów oraz owoców.
» Chroni kwiatostany przed pleśnią i gniciem.
» Wpływa na obniżenie pH gleby i wypłukuje osad solny z okolicy korzeni.
» Stosowanie: ziemia, hydroponika, w połączeniu z nawozami
» Dawkowanie: 20 do 50ml/10 litrów wody
» Pojemność: 250 ml

Słyszałem jeszcze od doświadczonych growerów, że używają dodatkowo, takich rzeczy, ale wolałbym stosować najpopularniejsze metody, jak wyżej, bo nic nie wiem na ten temat.

Myślę że taka lista, wystarczy na początek i jest tu wszystko co będę musiał mieć dla moich niezapominajek :).
Jak napisałem herezje w którymś momencie, to proszę o poprawę, bo to nie jest wiedza praktyczna, tylko teoretyczna.
A 10 osób może napisać 10 różnych porad, i czasami nie wiadomo komu zaufać, starałem się powoływać się na różne źródła.

Edytowane przez Oexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Oexxx napisał:

Nie wiem czy lepiej zasadzić w doniczkach, czy w bezpośrednio w ziemi na spocie,

najlepiej bezpośrednio w ziemi

 

8 minut temu, Oexxx napisał:

Czytałem że bez tego ani rusz, móglbym sypać tak dwie garści na doniczke 30L, tylko nie wiem co ile czasu, może też raz na tydzień ?
Słyszałem że im więcej nawozu, tym więcej dolomitu, bo nawozy obniżają poziom PH gleby?.

zależy różnie może być raz na 2 tyg, w zależności od opadów deszczu i ziemi na spocie, ale sypać warto dolomit

9 minut temu, Oexxx napisał:

PERLIT AGRO 2 L na 80 L ziemii?

można dać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Oexxx i to mi się podoba. Widać że dużo czytałeś a wszystko jest na forum a nie tak że niektórzy milion pytań mają a nawet nie poszukają wcześniej gotowych odpowiedzi. 

Tak jak pisał Ci tester lepiej bez doniczek ale jak się zdecydujesz na doniczki to nie trzeba Ci tak dużych tym bardziej na automaty. 11l spokojnie wystarczy. Co do suszenia to siatki do ziół są spoko jak masz przewiew, jeśli nie to na forum jest temat o suszarkach z kartona i wentylatora pc. O dziwo prawie nie daje zapachu zioła aczkolwiek ja miałem lufcik uchylony w pomieszczeniu, a cały proces suszenia trwa ok tygodnia więc bardzo szybko. 

Zasadź panny w domu a na spota przenieś jak już trochę podrosną i w tym dniu zacznij stosować ten spray ochronny będzie lepiej dla panienek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691  @Tester  Dzięki za pomoc :D Czytam to forum od dwóch dni, i pomyślałem że warto to wszystko spisać, i się upewnić w paru kwestiach. No to walić doniczki, wykopie dołek taki nie wiem na oko min 15L - max 25L i będę podlewał raz na tydzień, lub dwa, zależy też od pogody, ale jak wleję nawet to 5l, to i tak to wchłonie ziemia. Będę podlewał tak, żeby błota nie zrobić :D. Co do spray'a to masz rację, nawet tam było tak napisane :D.  Co do kartonu i wentylatora pomyśle coś po pierwszej uprawie, jak będę miał większą motywację do eksperymentów, mógłbym w sumie też growboxa zbudować na luzie, ale na razie szkoda kasy. No i co gotowców się nie opłaca, wolałbym zrobić coś ala PC BOX,  ale nie mam żadnej obudowy aktualnie, musiałbym się też pobawić z sznurkami, żeby pomieścić to wszystko (trening), i też nie mam gdzie tego trzymać, bo nawet szafy nie mam aktualnie, a wiadomo różnie to bywa z światełkami :D, nie tylko w growboxie, więc lepiej zostać przy OUT. Co do doniczek to różnie bywa, jednemu wynieśli całość z doniczkami jeszcze w fazie kwitnięcia :D na OUT. No to już wiem wszystko, teraz tylko robić powoli zakupy :). ps. Jak spełnię wszystkie warunki, i znajdę dobrego spota, to może nawet fotorelacje wykonam :D. 

Edytowane przez Oexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...