Skocz do zawartości
heniuhemp

fioletowe łodygi, usychające liście i plamki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero zaczynam z uprawą i mam do was pytanie. Na moich pomidorkach pokazały się jakieś plamki i ogólnie roślina słabo wygląda. Zaczęło się to pojawiać ok. 2 tygodnie temu gdy zaczęła ona kwitnąć. Nie chciałem was tu początkowo zasypywać tematami i zapytaniami więc na własną ręke sprawdzałem w internecie i weryfikowałem informacje o np. potencjalnych niedoborach, a więc tak ph jest w normie na 99% (dodatkowo robiony flush z woda o dobrym ph = 6,4, dodając niczego nie wykluczam więc jeżeli uważacie, że to ph to śmiało pisać) , podlałem od czasu pojawienia się plamek 3 razy bio bizzem bloom 1.5 ml na 0,5 litra, 2 ml na 0,5l i ostatnio 3 ml na 0,5l dawkowałem tyle bo myślałem, że to może być niedobór potasu lub fosforu. Być może da to jeszcze rezultat bo od ostatniego podlania minęły 3 dni a o ile się nie mylę biobizz to nawóz organiczny tak? Jeżeli chodzi o przenawożenie to wątpię aczkolwiek nie wykluczam, ponieważ objawy pokazały się na początku kwitnienia. Dosłownie dzień lub dwa po pokazaniu się tych białych włosków. Jak przebiega to "choróbsko" już tłumacze, na początku na tych wyższych szczytach (nie najwyższych zazwyczaj) pojawiają się szarawe lekko fioletowe plamy widoczne na zdjęciach (te na 8 i 9 zdjęciu o ile nie pozmienia kolejności) później przekształcają się w te brązowe i liść jakby usycha od końcówki liście się zawijaja. Dolne liście wiatrakowe natomiast zaczęły wysychać całkowicie (chodzi o te z pierwszego piętra liści).

Proszę was bardzo o jakąś pomoc, bo pogubiłem się i nie wiem jak na to reagować. Pozdrawiam was!

IMG_0638-min.JPG

IMG_0639-min.JPG

IMG_0640-min.JPG

IMG_0641-min.JPG

IMG_0643-min.JPG

IMG_0645-min.JPG

IMG_0646-min.JPG

IMG_0647-min.JPG

IMG_0648-min.JPG

IMG_0649-min.JPG

IMG_0650-min.JPG

IMG_0651-min.JPG

IMG_0652-min.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heniuhemp wyciągnęła się, za słabą lampę masz, liście oklapnięte trochę albo za sucho albo za mokro, jak za mokro to te plamy mogą być, ph czym mierzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w twoim poscie jest zawarta odpowiedź😉 Jak sam zauważyłeś dzieje się to po przełączeniu na flo, tak więc ona wyjadła cały azot bo jej skąpiles przy podlewaniu.Roslina daje przebarwienia koloru fioletowego na lisciach gdy jest głodna, na łodydze gdy jest jej zimno, od Genów i leda, u ciebie jest cfl więc wychodzi że jest głodna przy domyśle iż nie masz 15c w boxie😉 fosforu dajesz tylko tyle ile zaleca producent, bloom i grow możesz łac więcej, z czasem zwiększasz dawki, nie lejesz cały czas tej samej dawki. Najbardziej potrzebne to azot i potas,fosfo też jest ważny ponieważ odpowiada za transport cukrów i rozwój korzenia, ale lepiej nie przekraczać dawki. Moja rada kolego to 4ml biogrow 6ml bloom w tym stadium 2ml topmax. Odczekaj dwa dni, jeśli będą się pojawiać na innych zwiększ dawkę azotu do 6ml.

Edytowane przez Cappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...