Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam zamiar zacząć uprawę indoor i myśle nad zakupem gotowego zestawu : https://www.growtent.pl/product-pol-868-Growbox-Zestaw-RoyalRoom-R-60x60x160-MarsHydro-TS600.html , chciałbym spytać bardziej doświadczonych farmerów 😄 czy taki zestaw będzie dobry. Nie myśle nad budowaniem ponieważ zbytnio nie mam na to czas przy pracy 12h 4/5 dni w tygodniu. Pozdrawiam wszystkich i czekam z niecierpliwością na komentarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xunubii Ja bym się uczepił jedynie wentylatora wyciągającego, jaki ma słaby przepływ powietrza( 104m3/h ). Powierzchnia uprawna tego namiotu to 0,36m2. Ja mam boxa o powierzchni 0,34m2, a mam wentylator wyciągający z przepływem powietrza150m3/h..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xunubii dodałbym

mikroskop kieszonkowy - jeżeli tutaj z kosztami operujesz, to wolałbym go zamiast wagi. 

Dodatkowy sam termometr, by mieć minimum dwa w boksie.

Mały nawilżacz powietrza (nie będziesz musiał bawić się w szmatki czy pojemniki z wodą) - taki minimum 3 litry by 12 h wytrzymał. 

Porównaj Ziomku ceny .

Ostatnio byłem w netto. Były wentylatory samochodowe na klipsy bądź przyssawkę, i co najlepsze kupiłem 3 sztuki po 6 zł 😉

Co do nawozów i ziemi to już Twoje preferencje. Więc się nie wtrącam. 

Powodzenia Kolego. 

I tak jak @Zielone krainy pisze, weź wentylator wyciągowy mocniejszy. 

A rurę podmień z wygłuszająca. 

Mam i polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xunubii  Wymieniłbym wentylator, jaki masz w tym zestawia na ten  https://www.progrower.eu/pl/wentylatory-kanalowe/3129-wentylator-kanalowy-axial-quiet-125-k-duo-bardzo-cichy-dwubiegowy.html . Masz w nim regulacje przepływu powietrza, na wegu wystarczy, że wentylator chodziłby na wolniejszych obrotach ( 145 m3/3), a na kwitnieniu, by nie było problemu z zapachem roślin będziesz mógł przełączyć wentylator na wyższe obroty (197 m3/h). Na wentylacji nie warto oszczędzać, bo ona ma wpływ na temperaturę w boxie, a także w połączeniu z odpowiednim filtrem węglowym skutecznie usuwa zapach roślin.  Tak, jak pisze @zielonyjamajczyk dobrze , abyś się zaopatrzył w mikroskop kieszonkowy, ale z jego zakupem nie musisz się śpieszyć, bo on będzie ci potrzebny dopiero pod koniec kwitnienia, aby móc obserwować barwę trichomów, po jakich barwie ocenia się gotowość rośliny do zbiorów. Nawilżacz powietrza w czasie wega też by się przydał, aby utrzymać odpowiednią wilgotność w boxie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...