Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam tworzę ten temat głównie dlatego że pierwszy raz sadzę cokolwiek, jest to auto i rośnie sobie w pc boxie.

Przez dwa dni nasionko było moczone w wodzie, potem włożone do doniczki z ziemią plagron lightmix która była na bieżąco zwilżana na górze i ciągle oświetlana panelem od Ledam.

Jeżeli chodzi o jaką typu pomoc potrzebuję, to wystarczy że będziecie obserwować postępy razem ze mną i kiedy coś będzie nie tak podsyłać swoje opinie i co mam zrobić, jak na razie roślinka ma się dobrze.

Dokładnie dziś wyszła z ziemi się ze mną przywitać a o to zdjęcie .

Pierwszy dzień.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też jestem za fotorelacja. Jeszcze daj więcej info co za odmiana jakie warunki nawozy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Byłbym wdzięczny .

@Seba691 Jest to Baby Boom auto , głównie Indica 50% + , właśnie po tygodniu mam zamiar używać uniwersalnego biohumusa , podlewam wodą z kranu z prawidłowym ph po odstawieniu jej na jakiś czas żeby nabrała temperatury pokojowej, w pc boxie mam jeden wentylator wyciągający w miejscu zasilacza na górze oraz w środku mieszak taki ze sklepu komputerowego kupiony za 2 dyszki gembird , zasilany usb po teście sprawdza sie bardzo dobrze , zastanawiam się tylko czy powinien on już chodzic czy jak roslinka podrośnie bo na razie z tego co czytalem ma mieć dosyć ciepło i wilgotnie oraz kiedy podlewać mocniej niż teraz ( aktualnie skupiam się żeby gora gleby była dobrze wilgotna )

A i panel led do tej pory chodzi 24/0.

Edytowane przez Hiro1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 Optymalnie między 20-25 stopni C. W "dzień", czyli gdy święcą się lampy 25 stopni byłoby idealnie , a nocą lekki spadek do 20 stopni. Jak temperatura będzie lekko wyższa lub niższa w dzień to nic złego się nie stanie, a nocą, jak spadnie do 18 to też roślinie to krzywdy nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Okej, dzięki jak na razie w krótkim czasie roslinka sie dumnie wyprostowała i nabrała kształtów i kolorów, jutro(dzisiaj) podrzucam kolejne zdjęcie , a tera lece w kime, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, Dzień nr 2 Bejbi buma ( Chyba ? Wczoraj wieczorem się wyprostował i zaczął łapać światło ), Podsyłam zdjęcia dzidziusia i boksa, czekam na opinie o doniczce XD.

Jak na razie jedyne co mnie zastanawia to że jeden listek jest troszkę oklapnięty w dół, czyżby był za daleko od światła ? 

Dzień 2.1.jpg

Dzień 2.2.jpg

Dzień 2.3.jpg

Dzień 2.4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Wiem że lipna, lecz nie mogłem nic innego dopasować do pc boxa 😕 , może jakieś alternatywy ??

I czy mogę teraz ziemi dosypać czy jak podrośnie ? Bo nie chce jej zasypać przypadkiem haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 Nie wyciągaj z ziemi rośliny, nie masz doświadczenia żadnego, zrobisz to źle i uszkodzisz jej system korzeniowy. Zostaw już tak, jak jest, jak podrośnie dosypiesz ziemi. Doniczka słaba, mam nadzieje, że przynajmniej ma dość duże otwory u podstawy, jakimi będzie oprowadzana woda, aby korzenie nie zgniły. Do tego powinieneś ją sadzić blisko brzegu doniczki, a nie na środku , bo to gorsza opcja, jak chodzi o LST , a myślę, że to jedyny i najlepszy trening, jaki możesz zastosować na automacie w pcboxie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...