Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym Ustaliłem już że dalej się mu nie pogarsza, a tak to ustaliliśmy że to albo PH, albo azot .

Przesadziłem go do świeżej ziemii i mam wrażenie że problem się zatrzymał (Plagron Lightmix), a przed przesadzeniem podlewałem zakwaszaczem gleby bo " niby " ziemia miała 7ph.

Jako że to jej 18 dzień i rośnie dalej mimo tego koloru liści postanowiłem jej zafundować LST, ale dalej obserwuje zmiany, czy tylko stoją, czy sie pogarszają, no i ciągle podlewam muszynianką zieloną - czyli ph 6,3 a po odgazowaniu koło 7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801  Po co lejesz mineralną wodę? Lej odstaną kranową,  lanie wody mineralnej może prowadzić do tego, że niekorzystnie wpłyniesz na poziom minerałów w glebie, wzbogacając ją między innymi w sód, jaki nie będzie miał korzystnego wpływu na konopie. Przez nadmiar sodu w glebie roślina też może paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update !

--- Dzień Nr. 20 ---

Uwagi : Roślinka wygląda (raczej) lepiej niż gorzej.

Pierwsze dolne większe liście, te co na zdjęciu były mega żółte, zeschły. Czytałem że to normalne, ponieważ roślina bierze z tych liści składniki, które potrzebuję do produkcji nowych.

Pytania : Zrobiłem głównej łodydze LST, to ta najbardziej oddalona na lewo zdjęcia, oraz najwyższa. Mimo LST, trochę się ta końcówka podniosła, nie obniżać jej jeszcze bardziej ? Raczej tak potrzebuję, aby łapać światło ? 

Oraz, następny trening wykonywać kiedy tylko zobaczę że inna gałąź robi się wielkości takiej, co była ta główna ?

Dzień 20.1.jpg

Dzień 20.2.jpg

Dzień 20.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 bo jej nie przetrzymałeś dobrze i podniósł się szczyt, to automat niedługo zacznie kwitnąć więc ja bym nie naginał już 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Kurde, dwoma drutami żem ją do ziemi przypiął, nie chciałem jeszcze trzeciego dawać przy końcu i teraz mam...

I co teraz po LST już mam, czy dalej robić na nowych szczytach jak się pojawią ? 

@Zielony Uczeń Hahah, sam się dziwię, bo po moim nie umiejętnym przesadzaniu nawet nie zastopowała ze wzrostem na chwile 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 ja bym poczekał  troszkę az podrośnie i go znowu złapał do dołu żeby szedł poziomo.

Nowe szczytu jak trochę urosną i będą za bardzo do góry szły tak samo złap żeby nie wystrzeliły za bardzo, zwłaszcza że tutaj dużo na wysokość chyba nie masz. Jak ja tak jak teraz zostawisz to ci sufitem wyjdzie .

Widzę po swoich jak mi ostatnio puścił jeden drut to ta gałąź po nie całych dwóch dniach była z 10cm wyższa niż reszta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Czekaj, ale to znaczy że już i tak będzie z tego gówno ? Czy jak zrobie LST dalej to popcorn zamiast duzych kwiatów będzie ? I nie wywali mi ona nagle w kosmos poza pcboxa już niby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 Chodzi mu o to, by nie stresować rośliny treningiem w czasie kwitnienia, bo w ten sposób nie wykształci optymalnie swoich kwiatostanów, jak będziesz cały czas odwracał jej uwagę i zabierał jej energie oraz szokował treningiem. W czasie kwitnienia powinna mieć spokój, by skupiła energie na rozwijaniu kwiatostanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy XD , po prostu jestem w szoku trochę, że już zaczęła kwitnąć, widzę już czemu automaty są niezbyt polecane na początek, nie ma się tu żadnej kontroli prawie , z niej teraz taki karzełek będzie czy podbije w górę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dobra, coś tam z tego zawsze będzie, podcinać jej liście żeby kwiatostany miały więcej światła ? Aktualnie staram się te większe liście układać pod kwiatostany żeby były one odsłonięte, do baby boom'a dostałem w gratisie klasyczka White widow tyle że też automat, następny mój plant to chyba będzie juz jednak sezonówka 😝.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

--- Dzień 24 --- 

Wygląda to coraz lepiej, co do nawozów, dostała odemnie pół litra wody z jednym korkiem biohumusa, wydaję mi się ze dobrze to na nią działa .

20210123_224155_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...