Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@krzychuNBW Ziomek ona ma widoczne niedobory, jakie postępują w kierunku utraty rośliny. Jak zaczniesz dokładać tygodnie do tego, co deklaruje producent w przypadku nawozów zawartych w ziemi, a roślina wizualnie jest w coraz gorszym stanie to skończysz z plantem w śmietniku. Jakby było wszystko dobrze i nie widać byłoby niedoborów to lanie nawozów nie miałoby sensu, ale niedobory są widoczne i plant z każdym zdjęciem wygląda coraz gorzej, więc danie minimalnej dawki nawozu ma jak najbardziej sens, bo nie ma opcji, by to zaszkodziło roślinie, a może i powinno jej pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy niedobory ma to na pewno, tylko czy dlatego, że ma za mało nawozów czy tych pierwiastków z jakiegoś powodu nie przyswaja z ziemi.

Bo trochę dziwne to jest, że przy takiej ziemi już w pierwszych tygodniach takie coś się dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No niestety mam teraz tylko tego biohumusa uniwersalnego/naturalnego.

Jakbym ją przełożył do tej większej doniczki, to przy okazji korzenie nie zaczerpnęły by też czegoś ze świeżej ziemi ? Czy lepiej żebym jej nie ruszał i w tej podlewał dalej ?

Edytowane przez Hiro1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Teoretycznie mimo deklaracji producenta może się trafić partia słabszej ziemi. Ja mam ziemię Plagron growmix , jaka według zapewnień producenta ma nawóz na 3 tygodnie, a która do tego według opinii niektórych powinna mi popalić młode sadzonki, a ona nie tylko, że ich nie popaliła to do tego jeszcze lałem roślinie nawozy z wyczuciem od 1,5 tygodnia i wszystko było dobrze.  Ph gleby sprawdzał, jak jest w stanie to zrobić na ten moment, co mu więcej pozostaje, jak dolać minimalną dawkę nawozu z azotem ? Jedna dawka nic nie zrobi roślinie, jaka ma widoczne niedobory, jakby liście były ciemne to, co innego, ale w tym wypadku 1/3 dawki niczego złego plantowi nie zrobi, a jak po podaniu nawozu niedobory zaczną się zmniejszać, lub przynajmniej nie będą dalej postępować to będzie jasne, że w ziemi brakuje azotu.  

@Hiro1801 To jest, jakieś rozwiązanie, aby przesadzić roślinę do świeżej ziemi. Tylko wtedy nie będziesz wiedział, co było przyczyną niedoborów, czy złe ph czy ziemia, jaka została z nawozów wyssana przez roślinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie no jasne, podlać z nawozem i patrzeć jak pomoże to super, ja bardziej myślę już co jak nie pomoże to może być ?

Z ziemią masz rację ja mam jakąś zwykła ze sklepu typu Castorama, zmieszana z perlitem. I planty mają miesiąc i tylko raz nalałem 25% dawki nawozu, a kolor mają mega zielony. Więc chyba trochę ruletka z ta ziemia ?🙄🙄

Jak ja przesadzisz to do tej ziemi mimo wszystko dodał bym perlitu więcej( ta ziemia już zawiera pewnie i tak), ale jak podsypiesz więcej na pewno nie zaszkodzi, na pewno lepiej korzenie oddychać będą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo No ziemia ziemi nie jest zawsze równa nawet, jak jest sygnowana logiem znanej i poważanej firmy, bo wiele zależy od partii, na jaką akuratnie trafisz. Jak nic nie da podanie dawki nawozu i poprawa w ciągu następnych kilku dni będzie zerowa to wtedy zostaje ph, jakie wbrew wskazaniom miernika jest złe. Wtedy raczej zostaje tylko zakup lepszego miernika ph. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Piccolo Dobra, dzięki wam bardzo. Po przesadzeniu do nowej doniczki dalej lać wodę z tym środkiem na ph ? I czy dawać biohumusa ? Czy zrobić jej przed przesadzeniem podlewanie środkiem + nawóz żeby się ta ziemia ogarnęła stara trochę i wtedy przełożyć ?

Ziemię nawet kruszyłem żeby była drobniejsza, i nie miała grud.

Wiem że nie dowiem się w taki sposób o przyczynie, ale mało rozwiązań mi zostaje bez odpowiedniej gotówki kurczę, bieda miernik może się mylić. No i może się zaraz okazać za późno 😕 .

Edytowane przez Hiro1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 a podlewałes ja teraz już z tym środkiem ? Jeśli tak to po prostu bym ja przesadził i po przesadzeniu dał biohumusa pół dawki.

Tego do zmiany pH już nie dawaj, bo pH teraz jest ok. Biohumus myślę, że jest na tyle słaby, że na pewno nie popali, a jak ma niedobory to może trochę pomoże. Najlepiej poczekać i zobaczyć co się stanie po przesadzeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Piccolo Haha, również zapamiętam żeby nie było na przyszłość że nie wiem 😂. Dzięki wam za pomoc, No to będzie przesadzanie, zastanawiam się czy nawet czy nie dzisiaj w nocy to zrobić, bo podlana była nie dawno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 musisz podlać przez przesadzaniem tak czy tak, łatwiej ci wyjdzie ziemia z doniczki.

Ziemia musi być wilgotna i jakby odklej ziemię od krawędzi doniczki, złap palcami między łodyga obróć, poklep od dołu i powinna cała z bryła ziemi wylecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...