Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy Pan Kalafior został już Banned 🤣, a co do roślinki to rośnie jakoś bez problemu, pojawiło się dużo nowych liści.

Podlałem glebę oraz włożyłem jak według instrukcji miernik ph, no i sam nie wiem czy mierniczek w uja leci czy nie jest najgorzej.

A tak roślinka wygląda w  --- Dzień nr.13 --- .

PS. Te białe naloty dziwne na liściach zostawia woda 😐.

Dzień 13.1.jpg

Dzień 13.2.jpg

Dzień 13.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 coś co da ci właściwy pomiar musisz wydać 300 zł, więc pewnie na te chwilę tyle wydać nie chcesz na jednego planta.

Jakbym był na twoim miejscu to bym zbił tym płynem. Mniejsza dawkę niz podają żeby zbić o jeden pH, bo pewności nie masz jakie to pH jest, wiadomo raczej tylko że trzeba je trochę zakwasić, bo pH jest za duże a nie za małe. Zbił bym trochę i obserwował czy postępuje czy się cofa, bo bez sprzętu dobrego ciężko, bo nie znasz prawdziwych wartości, tylko przybliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--- Dzień Nr. 15 ---

Mały update, dziewczynka dalej rośnie, zastanawiam się czy już nie powinienem jej przesadzać i zacząć LST ? @Zielone krainy

Plus, zrobiłem zbliżenie na dolny liść, jest on wyraźnie bardziej żółty od pozostałych, czy to nie oznacza że górne zaczęły brać z niego pożywienie żeby przeżyć ?

Zacząłem podlewać wodą ze specyfikiem na zmniejszenie PH, ale myślę że to może być jednak kwestia braku papu, oczywiście to moja opinia .

PS. Ten naderwany liść to tylko i wyłącznie moja głupota, mam jednak nadzieję że nie sprawi to mojej damie dalszych problemów z rozwojem 😕 .

Dzień 15.1.jpg

Dzień 15.2.jpg

Dzień 15.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...