Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zalałeś korzeń. Pierwsze dwa tygodnie są kluczowe w podlewaniu , roślina rozwija swój system korzeniowy i głównie czerpie wodę z powietrza , stąd właśnie potrzeba bardzo wysokiej wilgotności (przy klonach nawet 95%+) w granicach średniej dobowej 75% . 
 

Tu widać korzeń dostał trochę , a świadczy o tym połysk na liściach , zdrowy korzeń to „matowy” liść. 
 

Nie lej teraz żadnych nawozów , możesz dać oprysk z np. Z calmaga on powinien zawierać azot (przeważnie zawierają). A jak będziesz podlewał to nie lej dużo pod łodygę , bardziej się skup na podlewaniu po zewnętrznej. Niech korzeń szuka wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut

Szczerze, tu może leżeć problem gdyż właśnie najbardziej obficie lałem jej wodę pod korzeń .

@Piccolo Czemu dużo przejść ? No racja to moja pierwsza uprawa lecz dopiero co sie problem pojawił pierwszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Hiro1801 napisał:

 

Szczerze, tu może leżeć problem gdyż właśnie najbardziej obficie lałem jej wodę pod korzeń .

 

Ja przy pierwszych dniach życia rośliny , podlewam ją atomizerem od oprysków. Dwa , trzy pryśnięcia pod łodygę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się po mam nadzieję ogarnięty miernik gleby, oraz zamiast kranówą podlałem zieloną muszynianką ( podejrzewam że kranówa okaże się twarda/ biorę pod uwagę że jak jeden kolega wspomniał mogłem zalać korzeń ) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalafior222 Z wodą przedobrzyłem to akurat racja, za duzo lałem pod korzeń, ale już to ograniczyłem, nawet jakby poszła do kosza to się nauczę czegoś, a tak to wolę ratować bo może się to udać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 chłopie ale żeś dorobił, może da się jakoś cofnąć czas. Spróbuj wyciągnąć roślinę z doniczki i wysuszyć suszarka od spodu

Edytowane przez Kalafior222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...