Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy Haha dzięki bardzo, Jutro lub po jutrze planuję przesadzanie, więc trzymaj kciuki że nic nie spierdzielę 😄 .

A oprócz tego, zostaje jeszcze kwestia LST u mnie które też będę wykonywał pierwszy raz, jak złamię łodygę to ojojoj będzie płacz nad rozlanym mlekiem 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Opisz, jak masz zamiar zabrać się za przesadzanie ? Powiem ci czy bym zrobił podobnie. LST rób na lekko przesuszonej ziemi, nie rób LST po podlewaniu, bo to zwiększa ryzyko złamania łodygi. Roślinę naginaj delikatnie, czyli naciskaj i pod palcami "monitoruj" , jaki stawia opór , nie rób tego tak całkiem na chama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Myślę że upewnię się że ziemia będzie wilgotna, aby no zbryliła się w jedną całość, ponaginam jakoś tą doniczkę żeby odkleiła się od ścianek iii , tutaj właśnie nie wiem czy przechylę całość do góry nogami trzymając jedną dłoń na glebie a roślinkę między palcami asekurując czy załatwię to jakoś bokiem, a może jakoś na tyle odegnę doniczkę że uda mi się wsunąć palce do samego dna i łatwo wyciągnąć glebę, ewentualnie ponacinać w jakiś sposób doniczkę.

Co do LST To jeszcze nawet nie wiem kiedy je powinienem zrobić tak na prawdę hahha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801 Jasne zostaw LTS teraz, a skup się na przesadzeniu. W skrócie podlej, ziemia niech będzie wilgotna, a potem nie grzebiąc w ziemi przechyl doniczkę i delikatnie poklep w podstawę , niech plant ci się zatrzyma z ziemią między palcami dłoni. Jednak nie rób tego jeszcze jutro odczekaj parę dni , niech jeszcze trochę urośnie, by się mocniej ukorzenił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Okej, okej, rozumiem że jeżeli LST w planach to przy przesadzaniu poprawić w miarę możliwości błąd z kiełkowaniem nasionka na środku doniczki i do nowej włożyć roślinkę na któryś z boków maksymalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801 Na ile to możliwe tak, ale uważaj na korzenie, abyś ich nie uszkodził. Patrz na zdjęcie tak bym dał planta .

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa, kolejny update.

--- Dzień 8 ---

Roślinka dalej rośnie, nie widzę żadnych problemów. Chociaż wiadomo że ja tu się znam najmniej haha, a i oprócz tego że rośnie to zaczęła wydobywać z siebie piękny zapach, aż siedziałem z nosem przy wylocie powietrza 😂.

Dzień 8.1.jpg

Dzień 8.2.jpg

Dzień 8.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Zrób sobie filtr węglowy, bo z czasem zapach będzie bardzo intensywny, a szczególnie na kwitnieniu. Natomiast zapach, jaki mocno czuć w domu to lipa, jak chodzi o ewentualne konsekwencje wykrycia takiej uprawy. Roślina wygląda ładnie, jak na ten moment jest bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Właśnie miałem dopytać trochę o ten filtr węglowy, jako wylot mam standardowy wentylator komputerowy, a więc z czego najlepiej i jak wykonać taki filtr ? Szukałem jak na razie po sklepach filtrów węglowych do okapu i na tym się w sumie tylko skupiałem. Oczywiście forum również przeglądałem i widziałem różne ciekawe " konstrukcje " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Zastosuj u siebie filtr domowej konstrukcji, co ci do tego jest potrzebne masz opisane w artykule poniżej.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Widziałem już temat kolegi, ale wolałem dopytać, dzięki za dalszą pomoc i widzę że teraz sam coś hodujesz więc powodzenia, i aby ci poobrastały dobrze bursztynkami, trzymaj się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Nie ma sprawy, o to chodzi w istnieniu takiego forum, aby sobie pomagać. Tak, uprawiam obecnie 4 roślinki , jakie są już u kresu swojej życiowej wędrówki i za góra 14 dni poleci kosa i wszystko pójdzie do suszenia, Dzisiaj ściąłem dwa małe topki do spróbowania , jaką mają moc.

DSC_0036.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  Wiadoma sprawa, ale pewnie z 4 dni będą się suszyły, bo nie chce ich suszyć na szybko. Zrobiłem prowizoryczną suszarkę z małego kartonowego pudełka, w jakie wkomponowałem wiatraczek.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko, aktualizacja.

--- Dzień nr. 9 ---

Zastanawiam się czy już przesadzać czy jeszcze poczekać, powoli brak jej miejsca w tej wanience 🤣 . Dziś kupiłem również taki oto drut, nada się do LST ?

Drut.jpg

Dzień 9.1.jpg

Dzień 9.2.jpg

Dzień 9.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Dobrze idzie, ale poczekaj jeszcze, aby się lepiej ukorzeniła, a wtedy planta między środkowe palce i delikatnie przechylasz pojemnik, by ci plant sam wyszedł z ziemią. Nie próbuj się wkopywać w ziemię , bo prawdopodobnie uszkodzisz jej korzenie.

Drut jasne, że się nada.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Okej, okej, a tak w miarę jak poznam że się już ukorzeniła lepiej ? Czy po prostu nie wiem, z 3 dni odczekać jeszcze ? Czytałem coś że może być w pewnym momencie za późno już ale nie do końca wiem jak to rozpoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Sam ci to wcześniej pisałem. Nie bój, nie zatrzyma się na tym etapie, bo korzenie nie miały szans w 9 dni wypełnić tego pojemnika, co jasno sugeruje wielkość planta. Czekaj jeszcze 4-5 dni i przesadzaj.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...