Skocz do zawartości
tentyp666

Wysoka temperatura HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem ogromny jak i temperatura.

BOX 0,36m2 (60x60x180)
HPS 250W COOLTUBE
Wentylatory
Wylot :CAN 150m3/h
Wlot : AXIAL-FLO 105m3/h
Mieszający : ALDER AD7317 30w

Tempratarura pomieszczenia 23c
Temperatura w boxie 36c ( czasami dobija do 40)

Wilgotność w boxie 60%(+-)
Wilgotność w pomieszczeniu 30% (+-)

Pomieszczenie zrobione z wentylacją grawitacyjną.

Czekam na jakieś propozycję co obniżenia temperatury. Żarówki nie chce wymieniać, stawiam bardziej na doświetlnie, chyba że 150w na weg a na flo 250w ? Dodatkowe wentylatory też nie wchodzą za bardzo w grę, mimo tłumika już za bardzo buczy.

PS: Wlotowy pociągniety dziś rurą do pomieszczenia z panującą temperaturą 12-14 stopni.

Filtr węglowy umieszczony w lewym rancie PIONOWO na wysokości 175cm !!

FILTR 175-150
Wentylator
Tłumik 150- 105
_____
Podprowadzenie do cooltuba- 30-33cm od doniczki.
Cool Tube po przekątnej.

Musiałem zastosować takie rozwiązanie w związku z nie za szerokim boxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Zmień HPS na panel led, albo włóż boxa do lodówki. Sam wybieraj. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy inwestować w oświetlenie ? HPS wydawać by mógł się lepszy, tylko problem z ciepłem. 150w też dało by radę lecz nie po to kupiłem wysokiego boxa..

Jakieś sensowne sugestie ?

Namiot 80x80x160/180 zmniejszył by temperature z tym sprzętem ? * jest to ostateczność.

Edytowane przez tentyp666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Panele Led biją na głowę HPSy. HPS to "przedpotopowe " rozwiązanie. To jak byś powiedział, że pierwszy komputer z 1945 roku jest lepszy niż współczesne technologicznie zaawansowane komputery. Wykluczasz wprowadzenie zmian w wentylacji, wykluczasz zmiany HPS na panel led, to co ci zostaje? Chyba sypanie kostek lodu na podłogę :D Co niby ktoś miałby ci wymyśleć , jak w wentylacji wprowadzać zmian nie chcesz i oświetlenia też nie chcesz ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche buły wyleciało na wentylacje oraz sprzęt hps. Jeśli chodzi o lampe led to 200 w wystarczy ? Jaka cena i jaki model do polecenia ? Duża grupa osób polecała mi HPS a nawet mówili że lepsze niż led " lepiej puchnie"

Edytowane przez tentyp666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@tentyp666  Bajkopisarze, jacy pewnie nie mieli do czynienia z dobrym panelem led. Na powierzchnie twojego boxa wystarczy panel Mars Hydro ts 600, jaki ma 100 W. Cena to,  jakieś 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie duża. Lecz inwestując juz coś ok 700zł ++ w HPS nie uśmiecha mi się kolejny wydatek z rzędu 500-1000 zł w szczególności że jak napisałeś " wystarczy panel Mars Hydro ts 600,". Równie dobrze wystarczy HPS 150w (70zł) i temperatura w normie. Chodzi mi o to że chce je dojebać światłem niczym słoneczko oglądane przez teleskop 😛

PS: Mam jeszcze takie świetlówki ledowe kupione w chinach.

Stosunek czerwieni do niebieskiego: 2: 1

Napięcie wejściowe: DC + 5 V.

Prąd wejściowy: 2,5A

Moc produktu: 60 W.(3*20)

Lumen produktu: 200 M.

Żywotność produktu:> 50000 godzin

Środowisko pracy: minus 20 stopni Celsjusza - 40 stopni Celsjusza

spacer.png

Cool Tube już leży. Dziś jeszcze uszczelnie drzwi pianką wygłuszającą i ewentulanie wrzucę 1 dodaktowy wylotowy i jeszcze jeden mieszak ?

Edytowane przez tentyp666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@tentyp666  To jak chcesz zbić temperaturę, a nie gotować rośliny w 36 stopniach, a przy tym chcesz im dać optymalnie dużo światła to kup Marsa hydro ts 1000. Cena to, jakieś 750 zł. Ewentualnie zmiany w wentylacji, aby uzyskać większy przepływ powietrza w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tentyp666 bardzo dobrze zrobiłeś. Posłuchałes kolegi. 

Zerknij u mnie na fotorelacje i zobacz co potrafi TS 1000. 

Miałem hps 250. Problem z temperaturą rozwiązał właśnie LED. I teraz mniejsza i cichsza wentylacja jest już odpowiednią. 

Zobacz kupisz hps i balast. Potem musisz cool tube, pierdolić się z tym wszystkim. A podsumowując zakup to nie dość że wyjdzie Ci prawie to samo cenowo  to w Marsie możesz regulować moc światła. Idealne na początku wega skręcenie mocy ! Potem rozkrecasz. Tylko kup na zapas sobie cal mag. Pewnie się przyda. 

I oszczędność w prądzie. Ktoś Ci chujowo doradził, jak i mi na początku. Dobrze że miałem trochę przygód i udało mi się podmienić hps z ledem. 

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem hpsa Ale nie miałem problemów z temperaturą,góra 30.2 stopni termometr na środku oświetlenia w ciemnym miejscu 27-29 wilgotność 60do 78,więc tragedi nie było,a box 1m1m wysokość2m Klima Prima,dwa mieszające i nawilżacz ,ale postanowiłem kupić marshydro tsw2000 zobaczymy jak będzie Elo wariaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...