Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka  

Trichomy są jakby mleczne jeszcze nie mam mikroskopu (chwilowo) i tyle co aby przez lupe i zoom ,słabe zdjęcia ale jak narazie nic nie poradzę 😕IMG_20210101_085806.thumb.jpg.3451f1ede5997fb38f1e9b5135811601.jpg

Screenshot_20210101-184708.png

IMG_20210101_153451_3.jpg

Screenshot_20210101-185513.png

@Farmerka  

Trichomy są jakby biało mleczne jeszcze nie mam mikroskopu (chwilowo) i tyle co aby przez lupe i zoom ,słabe zdjęcia ale jak narazie nic nie poradzę . Na ostatnim zdj widać jak ładnie puchnie :)))  .muszę czekać na mikroskop czy można coś stwierdzić ? 😕IMG_20210101_085806.thumb.jpg.3451f1ede5997fb38f1e9b5135811601.jpgspan widget

IMG_20210101_191819_3.jpg

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zamówiłem mini mikroskop czekam na niego ,w między czasie zrobiłem chociaż takie zdjęcie dzięki lupie i zoom , sam nie wiem do końca jaki to kolor mają trichomy mimo ,że daltonistą nie jestem haha ,chyba przezroczyste ,ale tak jakby niektóre wchodziły w kolor mleczny ,wiem zdjęcie chu*owe no ale coś tam jest ,a wy jak myślicie jaki kolor już ma ? A to niżej tak dla wglądu 🙂 milego dnia mordki 😉

Screenshot_20210103-081132.png

IMG_20210103_075657.jpg

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk wielkie dzięki , a najlepsze jest to że miała być aby na naukę,tyle błędów popełniłem że się w głowie nie mieści i wybaczyła no i jest nauka i choinki haha 😄 Wlasnie tak też zrobiłem jak mówisz i rano przed włączeniem lampy podlałem ją już czystą wodą z odrobiną cytryny dla lepszego smaku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk mam akurat miód ,chętnie spróbuję ,brzmi ciekawie 🙂 a co do trymowania to teraz wycinać te liście przytopowe czy dopiero jak ją zetne ? Bo nie mam pojęcia ,myślę nad tym 🙂 chetnie wysłucham porady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery miód poprawia walory smakowe. 

Trym to osobista sprawa. Ja nie lubię mini łodyg oraz liści. Więc u mnie trym jest dość mocny. 

Duże liście za ogonki i usuwasz a co do małych to Twoja sprawa. Jedni zostawiają inni tną jak ja. 

Jak to Twój pierwszy raz to rób to na mokro. 

Na sucho jest dużo więcej pierdolenia. 

Zakup nożyczki do trymu, rękawiczki. 

Popatrz w necie zdjęcia i cierpliwości.

Trochę się przy tym schodzi. 

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,wielkie dzięki 😉 no i słyszałem żeby suszyć w ciemni ,światło źle wpływa na THC to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ivery napisał:

Ok ,wielkie dzięki 😉 no i słyszałem żeby suszyć w ciemni ,światło źle wpływa na THC to prawda ?

Najprawdziwsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Rozumiem , a co na temat ścinki wykonać ją podczas dnia rośliny (gdy lampa jest włączona) czy też w nocy ? Czy jest jakaś różnica bo jedni twierdzą tak drudzy tak ... i co z tą ciemnią przed ścinka na 48h ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery no ja susze w oddzielnie zrobionym boksie. Z kartonu. 

@Ivery żadnej ciemni nie robię. Tak samo jak flusha. 

Ale to każdy musi sam podjąć decyzję. Ja obrałem taka i jej się trzymam. 

Ale są i głosy za. Że to poprawia. Jak dla mnie nie. Dla pierwszej robiłem flusha, potem przestałem. Daje sama wodę z miodem przez prawie dwa tygodnie. 

A ścinam wtedy jak mi wygodnie. I gdy mam czas by wytrymowac na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać foto tego noża ? Zrobić jej ciemnie 2 dni przed ścinka ? Ścinać przy włączonej czy wyłączonej lampie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://domowauprawa.pl/product-pol-970-Metalowe-nozyce-do-trymowania-HORTICUT.html

Wpisz nożyce do trymowania. 

Ja bez wstydu mówię że używam zwykłych ale markowych nożyczek, dużych i małych, a do trudno dostępnych miejsc używam skalpela (kiedyś dostałem metalowy w prezencie 🙂 idealnie podcina się ogonki ) 

A co ma scinka do lampy ?

No ja ścinam już poza boksem przy świetle pokojowym 😉

Ciemnia, hmm jak masz możliwość to możesz zrobić. Przecież nie zaszkodzi. Ja mam kilka roślin w boksie i nie mam jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja będę miał ten sam problem ,z ciemnią to nie ale wiatrak chyba będę musiał dokupić drugi bo mieszający wskazany wyczytałem ,ale nie bezpośrednio skierowany na topy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk rozumiem pomyśle nad tym również , a co myślisz o poddaszu ? W rogu jest w zupełności ciemno jest ścianka działowa i światło tam wogole nie dociera a zawsze mogę okno zostawić uchylone by powietrze ładnie dochodziło tyle że kurwa teraz zima 😕 pomysle nad tym boxem chyba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery optymalna temperatura do suszenia to 19-21 stopni. Więc możesz sobie już sam odpowiedzieć. 

No ja zrobiłem suszarnie dla wygody. Duży karton. Tym bardziej że każda roślinę ścinam oddzielenie. 

Ale kiedyś na strychu się suszyło, byle temperatura i ruch powietrza był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...