Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , to mój 60 dzień z biała wdowa ,możecie mniej więcej określić jak długo jeszcze do ścinki ? Zależy mi na konkretnym mocnym paleniu , topy pięknie puchną , obserwuje każdego dnia i teraz wypełnia luki pomiędzy poszczególnymi topami by się połączyć w jeden gigantyczny , naprawdę to moja pierwsza uprawa z wieloma przeżyciami ale ostatecznie mi wybaczyła te błędy jeszcze nie zapeszam ale wszystko cały czas już w normie pH 6, co ciekawe powiem wam tak ,ja mam gospodarstwo , sieje różne rodzaje zbóż , także wiem czym jest polifoska fazę kwitnienia jade na niej w raz z biohumusem , do tego nawóz pod iglaki parę ziarenek ,dodatkowo w fazie wzrostu jechała na moczniku 46N dosłownie parę ziarenek na litr wody latwooo przedawkować szczególnie dolistnie, obserwowałem roślinkę i niesamowicie każdego dnia mnie uczyła , wieczorami paliłem przy niej buszka i zauważam że bardzo lubi to co rzepak lub pszenica hehe 🙂 takze nic aby sadzić  ( nawozu mi wystarczy stoją big-bagi haha ) fotki przesyłam jak pięknie liście w liniach poziomych rosną 😉

Screenshot_20201230-212001.thumb.png.f93d900f97555087a473c8be94561445.png

Screenshot_20201230-212027.png

IMG_20201230_211659.jpg

IMG_20201230_181737.jpg

Widać na pierwszych zdjęciach jak włoski robią się brązowe 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka zajebiscie 🙂 mam jeszcze pytanko , chyba się spóźniłem bo już powinienem był zacząć płukać czystą wodą ? Dziś rano dostała ostatni raz biohumusa i potrzebuje porad co dalej jak ja wypłukać i wysuszyć żeby palenie było dobre ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery samą wodą płuczesz 2 tyg przed końcem, dlatego ważne żeby sprawdzić trichomy, żeby wiedzieć kiedy mniej więcej powinieneś odstawić nawozy. Jestem pewna że na forum jest poradnik jak wysuszyć zioło, przejrzyj go i jak coś nie będzie jasne to wyjaśnię ja lub ktoś inny 😉

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery ja mam coś takiego:

 

https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/mikroskopy_levenhuk-items/levenhuk-zeno-cash-zc14/

 

Jak za taki hajs to daje radę, nie na każdy telefon pewnie można to założyć, ale u mnie spełnia swoją rolę. Potrzeba cierpliwości i pewnej ręki żeby uchwycić fotkę czy video z fajną ostrością. Zdecydowanie łatwiej obserwować przez to nieruchome obiekty. Jeśli jesteś ciekaw jakości to wrzucałem fotki w swoich relacjach. 

 

@Farmerka masz może jakieś fotki czy filmy zrobione Twoim mikroskopem? Chętnie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przy porannym blancie o to co udało mi się dostrzec przez szklo powiększające oraz zoom w telefonie , trichomki na chwilę obecną mleczno-białe ,cykalem fotkę ,później ja odpaliłem ,przyblizylem i zrobiłem zrzut, Skoro mleczne to czekam ,ale momentalnie ich przybywa ,tak samo jak mi radości na mordzie z tego powodu 😄😉

 

Screenshot_20201231-080814.png

Screenshot_20201231-080630.png

Screenshot_20201231-080553.png

IMG_20201231_075021_2.jpg

Powiem szczerze ,że po tylu przezyciach warto było ją trzymać , pamiętam wypowiedzi paru osób na początku żebym wyrzucił ją do kosza , byłbym głupi bo kilka konkretnych skunow będzie 😂a ta mniejsza roślinka to pestka z palonka i zabawa lat,topping na niej się odbywa ,ale już zmęczona życiem haha nie oczekuje z niej coś .. chciałem pomnażać szczyty udało się , poprzez LST do którego nabrałem delikatnej wprawy dzięki temu forum można naprawdę bawić się z roślinka i rządzić gdzie ma rosnąć, ten w prawym rogu top to szczytowy , bardzo gruby i napchany  nie do objęcia w dłoni ,a gire mam sporą hah🙂

IMG_20201231_075909.jpg

IMG_20201231_075846_3.jpg

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery one jeszcze są raczej przezroczyste. Nie widać co prawda idealnie, ale tak wnioskuję po włoskach i liściach. 

Ale szronik bardzo ładniy.

Już bliżej niż dalej. 

Szkoda kolego że nie zrobiłeś fotorelacji bo opierales się na nawozach z gospodarstwa ! A to jest bardzo ciekawe i brawa dla Ciebie za takie wyjście poza schemat. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk dokładnie , tzn fotoleracje mam na kompie od chyba 5 dnia roślinki , a jeśli chodzi o dawkowanie to powiem szczerze ,że sugerowałem się dawkowaniem z praktyki w rolnictwie ,jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę na dniach napisać jak dawkowalem i co zastosuje kolejnym razem ,ponieważ nawozy organiczne są prze kozackie pod tym względem ,że roślina non stop ma pożywienie ,długo rozkłada się nawóz , świetnie sprawdza się też nawóz pod tuje , gleba lekko kwaśna , odrobina azotu w nawozie reszta większość to fosfor i potas oraz magnez i wapń ,także ulubione składniki skuna 🙂

@zielonyjamajczyk szroniku to przez noc przybyło bo wczoraj też wpatrzony w nią byłem jak szpak w piz*e haha i było mniej,dziś znacznie więcej 🙂

A i jeszcze jedno jeśli chodzi o stosowanie nawozów organicznych to dawkowanie odbywa się na kilku ilościach ziarenek , kryształki są tak stężone związkami chemicznymi szczególnie azotu że jeden kamyk więcej lub mniej na 1,5 litrach odbywa już widoczna rolę ...

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko , co myślicie gdybym ją później przy ziemi ściął i do góry nogami suszył ? Czy radzicie raczej oddzielnie gałązki suszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym ok dzięki za poradę 😁tak też myślałem żeby oddzielić gałązki od głównej łodygi bo tam tez najwięcej wody także wszystko jasne 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery ja wszystko główne łodygi obcinam, ale to ze względu by łatwo mi do suszarki weszło. 

Roślina 75% wody oddaje w ciągu 24-48 godzin. Nawet jak powiesisz całą to ta woda szybko odparuje. Ale też gdy się ucina to łatwiej wytrymowac, lepsze dojście. Chyba że jesteś na tyle doświadczony że suszysz i dopiero trymujesz. Ja wolę na mokrym. 

Nie widzę przeszkód suszyć całą, jest to najwygodniejsze. Zresztą u mnie topy stanowią większą długość łodyg, więc nawet suszenie całej nie spowodowałoby strasznego wydłużenia. 

Co do nawozów, to myślę żebyś wrzucił ten swój pełny opis hodowli. Ja bardzo chętnie skorzystam, kilka lat w rolnictwie, ale w handlu spędziłem. A sądzę że na gospodarstwie to masz duże pojęcie o tym co robisz. A ta wiedza tutaj się przyda. 

😉 Pozdro i owocnych plonów. Spadam ogarniać domówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Ok napisze po nowym roku ,święta były spalone no to i Sylwek niech będzie opalony również 😄 Jeszcze przemyśle ,przeszukam forum jak najlepiej będzie ją wysuszyć , dzięki za info 😉 a tak wogole jest to moja pierwsza uprawa 🙂

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ,mam pytanko ,dawać jej jeszcze nawozy ? Bo widzę ,że strasznie ja suszy w nowy rok podlałem troszkę wczoraj na wieczór już sama woda a dziś się zastanawiam ile potrwa jej zywot jeszcze i nie wiem co z nawożeniem ,ktoś coś doradzi co na tym etapie? Czy jak już dojrzewają trichomy to nawozy stop ?🙂

Screenshot_20210101-154018.png

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ivery napisał:

Bo widzę ,że strasznie ja suszy w nowy rok podlałem troszkę wczoraj na wieczór już sama woda

podlewaj tak żeby ją nie suszyło

fotka mało mówi, nawozy możesz lać przecież na kwitnieniu jak tego potrzebują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu raczej chodzi o to kiedy powinien przestać i zaczac lac samą wode. To sie robi dwa tyg przed ścinka. Ile producent podaje dni kwitnienia dla tej odmiany? Jak długo kwitnie twoja roslina? Jakiego koloru sa trichomy? ( słabo widze na tym zdjeciu) i jak uwalajace chcesz palenie. Jak znasz odpowiedzi na te pytania to możemy pomyśleć kiedy przestać lac nawozy a zacząć samą wode. 

A to że rośliny potrzebują nawozy na kwitnieniu to wiemy Szymek ale dobrze ,że przypominasz o tym. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...