Skocz do zawartości
glodek18

Problem z pH nawozy Biobizz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Farmerka napisał:

Ph przy biobizzie rozwalisz jak podlewasz woda z zza niskim ph. Powtarzam sie, juz to pisalam. Uzywajac odzywek i ziemi biobizz powinienes lac wode 6.5 -7 przez caly okres uprawy. Sprawdzilam to u siebie, sprawdzil to tez @Dom u siebie. Moja kolezanka z ktora uprawialam kilka miesiecy temu na biobizzie zmniejszala ph do 6-6.3 i przed kwitnienie krzaki były juz żółte. Mozesz wejsc w moja relacje, sa zdjęcia. Skopala ph bo dawala za niskie. U ciebie moze ten miernik wprowadzal ciebie w błąd i dlatego wyszlo jak wyszlo. @glodek18

Ok ale woda z odżywkami ma być wyregulowana do 6 -6,3 a nie przed dodaniem odżywek ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badaj pH wody którą lejesz, pH metry do gleby, przynajmniej większość tych tanich jest nic nie warta.J.w , to praczej prawie niemożliwe, że ci te nawozy zbijają ph do 4, one same chyba tak niskiego pH nie mają. Daj jej razem z nawozem dolomitu, ale dla Mg i Ca, a nie z powodu Ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas podlewania to najważniejsze by dokładnie znać pH wody która używamy do podlewania. 

A tutaj nie ma odniesienia dokładnego. 

Woda z podstawki powinna mieć do 0,5 różnicy max między tą wlewana. Więc dając 7 pH na górze, na dole powinno być do 6,5. 

I to ważne by złapać pierwsze przelatujące krople. A nie większą ilość. Bo te pierwsze dają najbardziej miarodajny wynik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byście czytali instrukcje biobizzu to napisane jest czarno na białym aby nie regulować PH. Sama będę używać 🙂 

E8AF6DF8-3DC7-4CA9-9FD7-F285D4876879.png

Edytowane przez wiksa26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka tak. Ludzie na uk420 podlewają nawet jak woda po dodaniu nawozu ma 7.6 - 7.8 można znaleźć dużo informacji na ten temat na ich forum. Do tego informacja od producenta, na yt jest gdzieś film gdzie wypowiada się jeden z CEO BioBizz aby nie regulować PH gdy woda jest poniżej 8. W przypadku wyższego PH używać tylko organicznych produktów do zbijania tj. Cytryna, ocet lub ich organiczny BioBizz PH down 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy czytali instrukcje jakiekolwiek odżywki i stosowali to na 100 % to byśmy wszyscy mieli popalone rośliny. 

Nic to się ma do rzeczywistości w boksie, i tego jak roślina to przyjmie. 

Co do pH w biobizzie to racja, lepiej nie regulować kranowy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak @zielonyjamajczyk  pisze. wez sobie podlewaj woda 7.6 jak roslina juz pokazuje że ph jest za wysokie. Jedynie ja spierdolisz do konca😀

Regulowac trzeba tylko trzeba sie nauczyc, trzeba zrozumiec nawozy i rosline. Ja to tak tlumacze. Ciezkie ale do zrobienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk warto dodać tez bo nie wszyscy o tym wiedza BioBizz dodaje się do każdego podlania. Ludzie maja problemy z PH bo często leja sama wodę z kranu i zbijają PH jakimś gownem z ebaya które zabija mikroorganizmy z nawozów ktore odpowiedzialne są za wyrównywanie PH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I najlepsze że tak jak u mnie. 4 w boksie a każda kurde inna. Już wiem że jak reguluje papu, to nie dla wszystkich. Każda już dostaje swoje. Pomimo że ten sam wiek i te same odmiany.

 

Co do każdego podlania 🙂 to ja niestety się nie przekonam. Uważam że nie można dawać cały czas. Musi mieć odpoczynek na odpowiednie pobranie wartości z gleby. Jeżeli nie pobierze a podam jej następne to tylko może mi to wyjść na złe. 

Ale 🙂 lubie obserwować i lubię pogromców mitów 😉

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka taki jest BioBizz nic z tym nie zrobisz. Najgorsze jest to, ze jak się spierdoli PH (często w przypadku BioBizz staje się za wysokie) to już ciężko z tego wyjść. Dlatego napisałam by nie regulować od początku, takie są wskazówki producenta i growerow którzy lecą na BioBizz bardzo długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My gonimy za topami. W miejscach na świecie najbardziej dogodnych dla wzrostu MJ nie daje się odżywek na outcie.

Rosną same pięknie.

No my w sztuczny sposób gonimy za plonem. 

Nawet na organicznych nawozach...

Dlatego może biobizz mi nie leży. 

Ale wiem że to bardzo dobra marka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to następny raz daje nawóz i nawet nie.sprawdzam pH wody niech się dzieje co chce :).Wcześniej lałem mineralną PH 6.0 i jakoś doszło do końca do ideału daleko ale byłek zadowolony chciałem dobrze a wyszło jak zawsze 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka

On 12/26/2020 at 8:51 AM, Farmerka said:

Ph przy biobizzie rozwalisz jak podlewasz woda z zza niskim ph. Powtarzam sie, juz to pisalam. Uzywajac odzywek i ziemi biobizz powinienes lac wode 6.5 -7 przez caly okres uprawy. Sprawdzilam to u siebie, sprawdzil to tez @Dom u siebie. Moja kolezanka z ktora uprawialam kilka miesiecy temu na biobizzie zmniejszala ph do 6-6.3 i przed kwitnienie krzaki były juz żółte. Mozesz wejsc w moja relacje, sa zdjęcia. Skopala ph bo dawala za niskie. U ciebie moze ten miernik wprowadzal ciebie w błąd i dlatego wyszlo jak wyszlo. @glodek18

A badanie ph wody ktora przeleci przez doniczke to ma jakis sens. Ja nie majac miernika ph ziemi sprawdzalam wode i wybadalam że jedna miala za niskie bo wychodzilo 5.6 a reszta krzakow 6.5

Tak to prawda , potwierdzam. Sory za male opóźnienie, mialem lagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka

W dniu 26/12/2020 o 09:51, Farmerka napisał:

Ph przy biobizzie rozwalisz jak podlewasz woda z zza niskim ph. Powtarzam sie, juz to pisalam. Uzywajac odzywek i ziemi biobizz powinienes lac wode 6.5 -7 przez caly okres uprawy. Sprawdzilam to u siebie, sprawdzil to tez @Dom u siebie. Moja kolezanka z ktora uprawialam kilka miesiecy temu na biobizzie zmniejszala ph do 6-6.3 i przed kwitnienie krzaki były juz żółte. Mozesz wejsc w moja relacje, sa zdjęcia. Skopala ph bo dawala za niskie. U ciebie moze ten miernik wprowadzal ciebie w błąd i dlatego wyszlo jak wyszlo. @glodek18

A badanie ph wody ktora przeleci przez doniczke to ma jakis sens. Ja nie majac miernika ph ziemi sprawdzalam wode i wybadalam że jedna miala za niskie bo wychodzilo 5.6 a reszta krzakow 6.5

Hej! Chyba nie bardzo zrozumiałem... ziemia i nawozy  biobizz. Reguluje ph wody  do 6.5-7, dodaję nawozów i już nie sprawdzam ph? Będę wdzięczny za wyjaśnienie... 

Edytowane przez Grołboks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grołboks napisał:

Hej! Chyba nie bardzo zrozumiałem... ziemia i nawozy  biobizz. Reguluje ph wody  do 6.5-7, dodaję nawozów i już nie sprawdzam ph? Będę wdzięczny za wyjaśnienie... 

Nie musisz już później sprawdzać bo ziemia biobizza poprzez procesy samoregulacji sama utrzymuje ph na odpowiednim poziomie. Oczywiście warunkiem jest lanie wody w przedziale 6.5-7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH reguluje się po dodaniu nawozów. Ziemia od biobizz'a nic sama nie reguluje, jak i każda inna, to zależy od bakterii i grzybów, które są w ziemi, i do pewnego stopnia buforują pH medium, tak np. jest z zestawem biotabs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...