Skocz do zawartości
glodek18

Problem z pH nawozy Biobizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że większość z was ma super sprzęt ,ale ja jestem amatorem i mam co mam ,dwie uprawy mam za sobą bez mierzenia PH a teraz staram się mierzyć kontrolować i mam problem .Ph mierze takim preparatem jak na zdjęciu poniżej i o ile regulacja za pomoca ph- i pH+ w odstenej wodzie nie stanowi problemu, to w wodzie z nawozami Biobizz w 6 tygodniu gdzie jest ich sporo ,dodaje pH+ i nadal jest kolor czerwony czyli pH za niskie.Moze sam kolor nawozów wali cały eksperyment albo nie wiem muszę go dodawać bardzo dużo .Sam nie wiem jestem zły i następny raz zapodam te nawozy co nie zmieniają Ph bo mam dosyć .Z góry dzięki pozdro Wesołych Świat 

IMG_20201224_150354.jpg

IMG_20201221_175347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cieniu napisał:

Hej mistrzu, z tego co się orientuje wszyscy tu do uprawy glebowej rekomenduja ph test w którym testujesz ph ziemi, a nie płynów:))

 

Czyli muszę przejść na hydro bo nie z tego nie będzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Kranowa po odstaniu 7,5 .

W dniu 24/12/2020 o 15:14, Cieniu napisał:

Hej mistrzu, z tego co się orientuje wszyscy tu do uprawy glebowej rekomenduja ph test w którym testujesz ph ziemi, a nie płynów:))

 

Ale jedna sprawa skoro używam Lightmixa od Biobizz to pH ziemi mogę skopać woda o złym pH więc jak najbardziej potrzebuje testów do badania płynów .Jedynie co znam do zmieniania Ph gleby to dolomit .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka ma 7,5 jak dodam wszystkie te trzy preparaty to te kropelki pokazują niskie pH kolor czerwony czyli około 4 jak dodaje pH+ to nie wiele to zmienia .I nie wiem czy to wina tych testów czy rzeczywiście tak jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Farmerka napisał:

@glodek18 możesz zakupic cos innego do mierzenia ph wody? 3 nawozy napewno nie zbija ci ph tak nisko. 

W tej chwili nie mogę zakupić nic innego wyczerpany limit ,myślałem że dawki nawozów na tyle zmieniają kolor wody na ciemno że poprostu płyn nie daje rady wykazać tego koloru jakie jest pH .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wykazuje braki ale najciekawsze że dostałem co drugie podlewanie i zastanawiam się ,czy dodać dolomitu ,czy dodawać więcej odżywek .Wiem że powinienem gonic bo test do PH gleby .

IMG_20201226_092353.jpg

IMG_20201226_092337.jpg

Ta po lewej młodsza i ma wieksza doniczkę a ta po prawej właśnie wygląda na niedożywiona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 zle pH może zablokować pobór składników odżywczych. Możesz wtedy i dowalić odżywek, a roślina i tak tego nie przyjmie. 

Ewidentnie azotu chce. 

Jeśli nie masz szans na pomiar pH teraz, to musisz zdecydować. Ja bym dał samą odstaną wodę, i postarał się o miernik z początkiem tygodnia. Sprawdził , i dopiero dał jej papu. 

Dolomit nie zaszkodzi jak @Farmerka piszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 dla mnie nie. 

I szczerze ? Nie robię tego. 

Jakoś ten biobizz mnie nie przekonuje, już któryś raz czytam tutaj o problemach z nimi. 

@mikosz miał z tym najwięcej doświadczenia. I tam ciągle miał pierdzielania z pH. Ale dał radę ! Zuch ziom. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph przy biobizzie rozwalisz jak podlewasz woda z zza niskim ph. Powtarzam sie, juz to pisalam. Uzywajac odzywek i ziemi biobizz powinienes lac wode 6.5 -7 przez caly okres uprawy. Sprawdzilam to u siebie, sprawdzil to tez @Dom u siebie. Moja kolezanka z ktora uprawialam kilka miesiecy temu na biobizzie zmniejszala ph do 6-6.3 i przed kwitnienie krzaki były juz żółte. Mozesz wejsc w moja relacje, sa zdjęcia. Skopala ph bo dawala za niskie. U ciebie moze ten miernik wprowadzal ciebie w błąd i dlatego wyszlo jak wyszlo. @glodek18

A badanie ph wody ktora przeleci przez doniczke to ma jakis sens. Ja nie majac miernika ph ziemi sprawdzalam wode i wybadalam że jedna miala za niskie bo wychodzilo 5.6 a reszta krzakow 6.5

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...