Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Biobizz wybacza błędy, lałem na oko, przy każdym podlewaniu nawóz jakoś od 22 dnia życia roślinki. Czytałem że jedni dają co drugie podlewanie. Myślę że na allmixie mogłoby się obejść bez nawozów przez pierwszy miesiąc, sprawdzę to kiedyś 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czekam na bursztynowe żeby wpierdzielalo w fotel. Jedno jest pewne bo nie wiem czy to white russian czy weeding cake ale na pewno to odmiana z przewagą indica bo obie takie były, różnica była taka ze weeding cake auto miał deklarowane 25% thc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz No to czekasz na to samo, co ja. Ja mam jedną roślinę z przewagą genu indica i trzy rośliny z przewagą genu sativa. Te z genem indica niby mają deklarowane 26-29 %THC, a te głównie z sativą do 25 % THC, ale to tylko liczby, a jakie będzie miało to realne przełożenie na moc topów to się dopiero okaże, jak na ten moment nie ma szans, by moje miały taką wartość THC, bo choć fajnie klepią to nie da się o nich powiedzieć, że nokautują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale masz sezonowki. Myślałem o tym skracaniu wega co pisałeś do 14 dni, ale wtedy roślinka nie byłaby za mała? Ciekawe jak by się to w plonach odbiło. Dla mnie w ogóle całe to wszystko to będzie nowość, nigdy nie miałem do czynienia z suszem powyżej 0,2thc  więc na pierwszy ogień idzie już grubo 😁

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Jak sobie zerkniesz na rozpiskę nawożenia produktami Plagron to zauważysz, że producent zakłada w tych rozpiskach właśnie 14 dniowego wega i potem 8-9 tygodni kwitnienia. Roślina nie będzie za mała, bo przecież na kwitnieniu ona od razu nie skupi się tylko na kwitnięciu, ale też będzie dalej rosła i powiększała swoje rozmiary. Jak nigdy nie miałeś do czynienia z klepiącym tematem to zaczynaj ostrożnie, bo nie masz wyrobionej tolerancji na THC, więc jak przegniesz na dzień dobry z ilością to efekt może ci się nie spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz @Zielone krainy dokładnie tak jak Krainy piszą, lufka na dwóch i to dosłownie ściągnij dwa trzy machy. 

Dużo miałem takich znajomych co na pierwszy raz z starymi palaczami palili, spalili blanta na dwóch i po godzinie myśleli że własną dusza rzygają xd i więcej nie wracają , nie ma się co dziwić po takich przeżyciach, zwłaszcza że bez żadnej tolerancji, serio pierwsze banie są mooocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu raczej będę bezpieczny 🙂

Zawsze można zmieszać susz cbd i trochę swojego i to chyba słabsze będzie? 

Trochę jeszcze brakuje do zbioru, po drodze może się coś spieprzyć. W ogóle do drugiej uprawy nie zamierzam zaczynać poki nie ogarnę lepszych warunków. Teraz to na łapu capu robię, ciekawe ile wyjdzie tego 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak tylko na przyszłość chciałbym wyciągnąć jakieś wnioski co mogę poprawić. Światło to pierwsza i najważniejsza rzecz. Ale wydaje mi się że choćbym miał najlepsze światło dół roślinki bez usuwania liści (bo zasłaniają) jest mało doświetlony. Azot - mniej lać i uważać na niego. Chciałbym w przyszlosci umieć uzyskiwać efekt gdzie prawie cała łodyga to jeden wielki top. Treningi.. Na pewno do poprawy. W sumie nie robiłem lst tylko 3 razy fim albo nieudany fim (topping). Czytałem o treningach main lining oraz defoliacja. Jak widać na 2 zdj jest w cholere liści zasłaniających a ja na pierwszy raz boję się rwać je bo nie wiem którego mogę. Przecież są potrzebne do fotosyntezy. 

IMG_20210120_182508.jpg

IMG_20210120_183356.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Przede wszystkim dobre oświetlenie, jakie daje odpowiednio dużą ilość światła rośliną w stosunku do wielkości powierzchni uprawnej, na jakiej rosną, a dalej to dobre nawozy dawane z wyczuciem w ilości adekwatnej do potrzeb rośliny, jakie należy nauczyć się odczytywać po liściach, na jakich widać ewentualne niedobory, lub nadmiar danych pierwiastków. Z treningów to poszedłbym na pierwszy rzut w LST, a potem ewentualnie w TOPPING albo FIM. Goliłbym roślinę z liści etapami zaczynając od miejsc, w jakich uznałbym, że pozbycie się liści ma charakter priorytetowy, bo szczególnie ograniczają dostęp światła do niższych partii rośliny. Myślę, że idąc tym torem i niczego nie zawalając po drodze, można się doczekać ładnych topów i w konsekwencji móc liczyć na dobre zbiory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...