Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mordy,

pytanko mam, donica 4,2 litra, dojebałem tyle ziemi, że góra doniczki wygląda jak piramida cheopsa, przez co myślę że zyskałem jakieś 0,3 litra.

Leje jej od jakiegoś czasu Nutrients Mills Start-R. Po 21 dniach wyjebało kiełki w dziurkach donicy na jakieś 3cm z dziur. Powpieprzałem z powrotem te korzenie do gleby. Pytanie, czy opyla się przesadzać do czegoś większego w 21 dniu wega?

czy już ch*j, zostawić i może coś z tego będzie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@medyczny_janusz_only_cbd  To automat czy sezon? Jak sezon to się opłaca, jak automat to nie ma to już sensu..

 

to jest automat... czyli nie ma sensu, pewnie tam już nieźle wszystko poplątane 😄

Wgl nie podpisałem sobie nasionek i nie wiem co jest white russian a co weeding cake. Obie miały takie same warunki, a jedna od drugiej jest 2x większa 😄

ktoś rozpozna która może być white russian a która weeding cake? 😜

aaaaa.thumb.jpg.5c1edfa98cefb2194502f6ff0a9d3467.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd Nie chodzi o to, że są poplątane, ale o to, że twoje automaty zaraz kończą wega, więc teraz nie wiele da przesadzanie, a tylko tym rośliny zestresujesz. Z upływem czasu zobaczysz wyraźne różnice między roślinami, jak dojrzeją to nie będziesz miał problemów, aby rozpoznać, która jest która. Pierwsze zdjęcie to white russian, a drugie weeding cake.

wr.jpg

we.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd  No to zostaw tak, jak jest i tak coś tam z tych krzaków uzbierasz, jak doprowadzisz je do końca.

@Szym Trzeba być dobrej myśli. :D Nawet, jak nie będzie identycznie, jak na zdjęciu to raczej jedna będzie bardziej podobna do tej, jaką przedstawia zdjęcie niż ta, jakiej zdjęcie nie przedstawia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Szym napisał:

@Zielone krainy tylko jeśli wyrośnie mu akurat tak jak na zdjęciu co jest 50/50 szans

podejrzewam, że nawet 10/90 szans, ale z każdej ilości dla siebie, dla relaksu po ciężkim dniu będę happy 😄 

przeczytałem o Weeding Cake Auto, że: "ma bardzo wąskie odstępy między węzłami"

więc mogę podejrzewać, że to ta bardziej zbita. Siedzą w tym samym boxie, gdzie są 3 świetlówki po 1600 lm + jakiś chiński panel led full spectrum z 189 diodami niewiadomego pochodzenia

 

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd rozpoznasz później, myślę że tym nie powinieneś się martwić 😉

Powodzenia. 

I polecam metodę wysadzania już w docelowej doniczce. Serio później jest to bardzo wygodne, niż te całe przesadzanie. 

Tym bardziej że automaty tego nie lubią. Niepotrzebny stres dla rośliny. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tej większej chyba dolega 28 albo 29 dzień ma, "białe włoski już są" czyli chyba początek kwitnienia.

takie niewielkie żółte końcówki na niektórych liściach. PH ziemii płyn heliga pokazuje pomarańcz, czyli coś koło 6

 

2140707257_Beztytuu.thumb.jpg.efd08e9a7c4d5ede5eb30f79e5d61bba.jpg

i takie coś 😄

może jakoś się uda do harvestu dotrwać hehe

image.thumb.png.5d0bf698255e39e538d6f11fc15a7837.png

 

image.thumb.png.a828b2d0a88f9077eef38314aff71468.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Farmerka napisał:

@medyczny_janusz_only_cbd odzywki lejesz? 

leje co 3 dni biobizz bio-bloom + Nutrients Mills Start-R tej większej bo zaczęła kwitnąć,

a mniejszej samo Nutrients Mills Start-R

 

przykładowo na taką butelkę 1,5 litra dobrowianki wlewam strzykawką 1,5 ml bio-bloom + 1,5ml start-R 

lub samo 1,5 ml start-R dla tej mniejszej

 

póki co bardzo oszczędnie, nie chcę jej przenawozić, może jest niedokarmiona, bo małe doniczki, a może ma mało miejsca?

Zrobię taki tekst, za 3 dni jak ziemia wyschnie, spróbuję dowalić po 3ml nawozów na 1 litr wody, zobacze co się stanie, najwyżej zostanie mi ta mniejsza 😜

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd ja bym zostawila nawozy tak jak lejesz obserwujac czy cos większego się dzieje. Pierwsze co przy żółtych końcówkach idzie na myśl przenawozenie, ale u ciebie wątpię naprawdę że za dużo nawozu, stawiałabym bardziej że za mało. Ja bym poczekała jeszcze I dala taka sama dawkę nawozów chyba że roślina pokaże niedobory.

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok będę obserwował, nie wiem też co zrobić z wystającymi korzeniami w tej mniejszej (może panel led padający głownie na nią zrobił swoje dlatego jest mniejsza?), zrobiłem dość spore 3 dziury ok 1,2 cm średnicy w doniczce i z nich wystają korzenie, jest ich coraz więcej, wziąłem pudełko po grze sypnąłem trochę biobiz allmix i położyłem doniczkę, na tej ziemii. Jednego korzenia przez przypadek uwaliłem. myślę nad kupnem drugiej doniczki wsypaniem tam ziemii i położeniem doniczki na doniczce 😄 Ogólnie ta mniejsza nie pokazuje oznak kwitnienia mimo że dzieli ją tylko 1 dzień różnicy od drugiej która była przycinana, stresowana dużo więcej razy, może sezonówkę przez przypadek dostałem..

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole, przez dziury wylatują w dole doniczki, jak położę doniczkę na czymś twardym to się zgniotą. W ogóle mam małą szafkę 35x45 cm, pomieścić w takiej przestrzeni 2 jakichś sensownych rozmiarów doniczki + nawilżacz powietrza jest ciężko. Widziałem takie doniczki zrobione z materiału przypominające zwykłe torby na zakupy, może to w następnej uprawie takie coś się uda załatwić.

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlałem obie nawozem, chyba pomogło, liście się nie zawijają. Zaraz mi boxa rozpie****dzieli. W ogóle żałuję zakupu gównianego chińskiego panelu led za który dałem 170 zł 😄

Mogę już przełączyć z 18/6 na 12/12 po miesiącu?

image.thumb.png.125761207e9df7365680e405ae2cb14b.png

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd musisz kolego coś sklepac większego.

Inaczej to będziesz miał problem. 

Zbij coś na szybko, a jak chcesz budżetowego Leda to polecam zobaczyć ofertę ledam.  Lepsze od tych chińskich ! A ceny przystępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...