Skocz do zawartości
Growmaster

Nawóz Seaweed I Mikoryza

Rekomendowane odpowiedzi

@Growmaster Mikoryza dobra, możesz używać, ja niedawno podłapałam ten pomysł i podrzuciłam pod korzenie przy przesadzaniu. 

Seaweed extract działa podobnie na korzenie jak mikoryza. Nie wiem jak działa na zieloną część krzaka.Kolega który ma uprawe micro herbs używa seaweed ( nie pamiętam do końca jak mi opowiadał, zapamiętalam jedynie część o korzeniach). Tylko sam sobie robi odżywkę kupując świeże seaweed. Pamiętam też że on rozdrabniał z wodą i psikal po sadzonkach i też w ziemie.

Od siebie poczytalam że ma niskie NPK. Wydaję mi się, że możesz podawać na poczatku jak rośliny są młode. 

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22/12/2020 o 19:32, Szym napisał:

@Growmaster nie pisze nic o pierwiastkach

Tak właśnie myśałem ze bedzie pytanie o skład . Ja myśle ze jest klasyczny dla wodorostów.

W dniu 22/12/2020 o 21:33, Farmerka napisał:

@Growmaster Mikoryza dobra, możesz używać, ja niedawno podłapałam ten pomysł i podrzuciłam pod korzenie przy przesadzaniu. 

Seaweed extract działa podobnie na korzenie jak mikoryza. Nie wiem jak działa na zieloną część krzaka.Kolega który ma uprawe micro herbs używa seaweed ( nie pamiętam do końca jak mi opowiadał, zapamiętalam jedynie część o korzeniach). Tylko sam sobie robi odżywkę kupując świeże seaweed. Pamiętam też że on rozdrabniał z wodą i psikal po sadzonkach i też w ziemie.

Od siebie poczytalam że ma niskie NPK. Wydaję mi się, że możesz podawać na poczatku jak rośliny są młode. 

Tak masz racje działa na korzenie seaweed,ale narazie dodałem tylko grzybki,juz przesadzalem raz ale teraz jak kupilem grzybki to wyciagnąłem z ziemi I posypałem grzybnią I wsadziłem spowrotem . Widać było ze korzonki malutkie,roślina duża a powoli rosła.Korzenie były na poziomie wzrostu sadzonki 2 tygodniowej.Ale mimo to dobrze sie rozwijała tylko bardzo powoli .liscie ciagle ciemno zielone tak jak byc powinna.Teraz man nadzieje ze odżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...