Jump to content
From_0_to_GrowHero

AutomaticChillout - Fotorelacja z budowy automatycznego Growboxa

Recommended Posts

Dzień dobry,
ponieważ przyszło mi witać szanowne grono w szalonych czasach pora również na coś szalonego. Z zamiłowania do matki natury oraz jej owoców i darów, postanowiłam stworzyć projekt growboxa, który będzie kolaboracją starych zasad i nowej technologii. Chciałabym połączyć swoja miłość do IT oraz natury i spłodzić razem z Wami skomputeryzowanego, zautomatyzowanego hydro growboxa, którym będzie można zarządzać z aplikacji. Powstała tutaj relacja może będzie natchnieniem i poradnikiem dla kolejnych adeptów sztuki growingu.

Cel do osiągnięcia:

1. etap stworzenie boxa, który pozwoli na hodowle 1 rośliny
  2. etap uzbrojenie boxa w automatykę i oprogramowanie
  3. etap rozbudowa do możliwości uprawy 2 roślin

Informacje:

1. Box będzie domem dla Panny Amnesii o prawdopodobnych wymiarach 120/70/180
  2. zbudowany z płyty osb 
  3. obity styropianem aby nie być narażonym na dużą aplitudę temperatury zima/lato, noc/dzień
  4. z wylotem do komina
  5. wyposażony w oświetlenie LED
  6. czujniki temperatury, wilgotności powietrza, ph wody, kamerę oraz niezbędną automatykę, filtry, wentylatory
  7. podłoże hydroponiczne 
  8. budżet w zależności od sukcesów zawodowych 250EUR-500EUR. Możliwa comiesięczna inwestycja w postaci 150EUR
  9. większość prac będę wykonywać sama (budowa, montaż), bądź zlecać (cięcia, programowanie, automatyka) - prace zlecane będą bezpłatne ponieważ będę wykorzystywać pozycję służbową 🙂 

POST BĘDZIE EDYTOWANY I WZBOGACONY O WYBORY JAKIE ZOSTAŁY PODJĘTE PO WASZYCH SUGESTIACH I RADACH 🙂

W następnym poście w tym temacie rozpocznę pierwszą dyskusję.
bless ;*

[ehhh połączyło komentarz poniżej z głównym]

Jaki uważacie optymalny rozmiar boxa dla 2 roślin (automat Amnesii). Ze względu na pomieszczenie (poddasze - skosy oraz szerokość między krokwiami dachu) mam możliwość na wymiary:
- szerokość: 70cm (odległość między krokwiami)
- długość: dowolna (im szerzej tym jednak niżej ze względu na skos)
- wysokość; 200cm (od podłogi do momentu szczytowego)

Edited by From_0_to_GrowHero
połączenie 2 postów

pamiętaj że powierzchnia wewnetrzna musi odbijać światło 🙂

co do budzetu 500 e. no nie wiem kochana, bardzo skromnie jak na taki projekt.

moj skromy setup z lampa średniej klasy LED i średniej klasy wentylacją, systemem hydro recyrkulacyjnym-  wyszło lekko ponad 800euro, z dość podstawowymi nawozami + dalsze pierdółki i ulepszenia..

Powiedz, jaki system hodowli sobie upatrzyłaś?

@Cieniu  Może będzie gromadziła potrzebny jej osprzęt na raty? Pisała, że co miesiąc może inwestować 150 euro.

@From_0_to_GrowHero Jak już masz zamiar zadawać sobie tyle trudu z tym wszystkim to może warto posadzić więcej niż dwa automaty ? Wymiary boxa, jaki podałaś czyli 120x70x180 wystarczą na postawienie w nim 6-8 automatów.

@Cieniu dura lex, sed lex 😞 dlatego mogę tylko 2, ale za to moge zmniejszyć boxa i ilość oświetlenia co zredukuje koszty,
box powstanie z płyty osb 1,5cm (grubość optymalna pod względem wytrzymałości konstrukcji), środek będzie obity folią lustrzaną. Zewnątrz będzie obity styropianem 5cm. 

Jaka będzie w takim razie optymalna wielkość, również biorąć pod uwagę, że może będe chciała również spróbować z sezonówkami? 70x70 podstawa?
Może w takim razie próbowałabym z 1 sezonówką, żeby zachować odpowiedni balans między wszechstronnością, a praktycznością projektu...

Być może drzwi będę wykonane z plexy, ponieważ mam taki materiał dostępny w idealnym rozmiarze. 
w samej konstrukcji zastanawiam się jeszcze nad rodzajem zamka, który szczelnie domykałby drzwi do zamontowanych uszczelek, aby zatrzymać zapachy w środku. Jakiś ciekawy nietuzinkowy pomysł? Mam nadzieję, że dacie się nieraz ponieść fantazji w wyborze rozwiązania i stworzymy coś szalenie unikatowego co będzie mi przypominać o procesie tworzenia razem z Wami, a więc i o Was 🙂

Cytat

Powiedz, jaki system hodowli sobie upatrzyłaś?

właśnie jestem tutaj rozbita, bo te ciekawe systemy są dla x więcej roślinek i ich koszt jest nieadekwatny do moich potrzeb (2 roślinki). No i pojawia się tutaj pytanie o czujniki potrzebne do badania wody o możliwości wysyłki tych informacji

Pisałam ten post od 10... Rozumiem Cię doskonale. Ale możesz mi rzucić swoją optykę i uplastycznic mały bolczyk? Czyli bolec ale dziecięcych rozmiarów 😳

IMG_20201222_1745259.jpg

telefonowi wydaje się że wie lepiej czy myślę o kolczyku czy o bolczyku...

@From_0_to_GrowHero Zamiast folii lustrzanej zastosuj folie mylar diamond. Box na dwa auto, lub jednego sezona nie musi mieć większej powierzchni niż 45x45. Jak chodzi o zamek to wystarczy ci zwykły do szafek, jaki kosztuje 6 zł na allegro. U mnie taki zamek zdaje egzamin, nie ma szczelin, przez jakie mógłby uciekać zapach. Oczywiście w boxie mam zamontowane uszczelki. 

21 godzin temu, From_0_to_GrowHero napisał:

Dzień dobry,
ponieważ przyszło mi witać szanowne grono w szalonych czasach pora również na coś szalonego. Z zamiłowania do matki natury oraz jej owoców i darów, postanowiłam stworzyć projekt growboxa, który będzie kolaboracją starych zasad i nowej technologii. Chciałabym połączyć swoja miłość do IT oraz natury i spłodzić razem z Wami skomputeryzowanego, zautomatyzowanego hydro growboxa, którym będzie można zarządzać z aplikacji. Powstała tutaj relacja może będzie natchnieniem i poradnikiem dla kolejnych adeptów sztuki growingu.

Cel do osiągnięcia:

1. etap stworzenie boxa, który pozwoli na hodowle 1 rośliny
  2. etap uzbrojenie boxa w automatykę i oprogramowanie
  3. etap rozbudowa do możliwości uprawy 2 roślin

Informacje:

1. Box będzie domem dla Panny Amnesii o prawdopodobnych wymiarach 120/70/180
  2. zbudowany z płyty osb 
  3. obity styropianem aby nie być narażonym na dużą aplitudę temperatury zima/lato, noc/dzień
  4. z wylotem do komina
  5. wyposażony w oświetlenie LED
  6. czujniki temperatury, wilgotności powietrza, ph wody, kamerę oraz niezbędną automatykę, filtry, wentylatory
  7. podłoże hydroponiczne 
  8. budżet w zależności od sukcesów zawodowych 250EUR-500EUR. Możliwa comiesięczna inwestycja w postaci 150EUR
  9. większość prac będę wykonywać sama (budowa, montaż), bądź zlecać (cięcia, programowanie, automatyka) - prace zlecane będą bezpłatne ponieważ będę wykorzystywać pozycję służbową 🙂 

POST BĘDZIE EDYTOWANY I WZBOGACONY O WYBORY JAKIE ZOSTAŁY PODJĘTE PO WASZYCH SUGESTIACH I RADACH 🙂

W następnym poście w tym temacie rozpocznę pierwszą dyskusję.
bless ;*

[ehhh połączyło komentarz poniżej z głównym]

Jaki uważacie optymalny rozmiar boxa dla 2 roślin (automat Amnesii). Ze względu na pomieszczenie (poddasze - skosy oraz szerokość między krokwiami dachu) mam możliwość na wymiary:
- szerokość: 70cm (odległość między krokwiami)
- długość: dowolna (im szerzej tym jednak niżej ze względu na skos)
- wysokość; 200cm (od podłogi do momentu szczytowego)

Cóż za uporządkowany umysł! I to jeszcze kobieta.

Brawo! 

Ja osobiście dałbym miejscówkę na dwie roślinki. Wszak a coś się umyśli 😉

No i pod rozwagę i dyskusję poddaję proponowane przez Was wymiary!
zestawy do hydroponiki 4  nie zmieszczą się na mniejszej przestrzeni niż 75+/75+.

Ja osobiście albo kupię używkę albo zrobię sama. Oczywiście DWC.

PS. zestawy do 2 roślinkowej hydroponiki to też wymiary powyżej 75cm długości boxa.

15 godzin temu, From_0_to_GrowHero napisał:

Dziubki jestem kobietą i domek dla moich pociech musi być też estetyczny 😉 Będą 2 zamki magnetyczne! ale te Wasze bolczyki też fajne !!!

A ja facetem.

Dla mnie musi działać 😉

To musisz koleżanko złoty zrobić 🙂 

Może coś takiego ?

Gallery-2_zamkniecie-skrzyni-zagiete-70-mm-zsk-70-domax-194680_karta_duze.jpg

Kiedy tak patrzę na cholerny ten świat
Spadające liście i rodziny nachlane
Gdy za progiem spotykam błoto bez wad
Zostaję ,bo kocham marihuanę

@Zielone krainy Myślisz że nie damy rady, my kobiety ? 

Oj może coś udowodnimy ! 🙂 zzieleniejesz z zazdrości Proszę Pana. 

Kiedy tak patrzę na cholerny ten świat
Spadające liście i rodziny nachlane
Gdy za progiem spotykam błoto bez wad
Zostaję ,bo kocham marihuanę

@merrymerry86  Nachodzą mnie pewne wątpliwości, co do tego czy coś z tego wyjdzie, bo jak na razie to wszystko wygląda na mocno przekombinowane. Przypomina mi to trochę wyprawę na księżyc balonem. Jak chodzi o zzielenienie to świetnie, bo lubię zieleń, chętnie przyozdobię się w barwy wiosny za waszą sprawą :D

@zielonyjamajczyk Jak dla mnie to rzucanie się na zbyt głęboką wodę. Taki górnolotny projekt, jaki pozostanie prawdopodobnie w sferze fantazji i marzeń.  Wiele razy już spotkałem się z tym, że ktoś miał na start wielkie plany, z jakich nic nie wyszło, bo plany były zbyt ambitne i przerosły czyjeś możliwości.