Skocz do zawartości
From_0_to_GrowHero

BLESS HAJLE SELLASJE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim forumowiczom,
Nazywam się Ania i pracuję w IT. Mam 30 lat, kocham zwierzęta (buldożery), poznawać ludzi, uprawiać sport. Jestem fanką Chelsea :) Na forum przyciągnęła mnie miłość do matki natury oraz chęć rozpoczęcia swojej uprawy.

Na forum będę chciała założyć wątek, gdzie wspólnie z Wami i  za Waszymi radami wybuduję GROWBOXA na poddaszu, oraz podejmę się uprawy hydro. Zapewne będą fotorelacje oraz multum pytań i porównań. Zależy mi na stworzeniu czegoś praktycznego, bezpiecznego oraz na idealnym wyważeniu między cenami a jakością rozwiązań na które się zdecyduje. 

Docelowo chciałabym, aby box był max zautomatyzowany nawet z podnoszeniem oświetlenia. Kamerki ze stałym dostępem do podglądu również dla forumowiczów. Więc zapewne będzie pod to stworzony program, którym chętnie się podzielę ze społecznością forum.

Wasza fanka,
Amensii kochanka,
ujarana Anka :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale takie posty jakoś źle na mnie działają. Automatyczne podnoszenie światła , kamerki dla forumowiczów ?

Hmm pamiętaj że żyjemy w Polsce. Im mniej wiedzą o Tobie tym lepiej.  A nie jeden poległ na uprawie, więc polecam zacząć od szeroko pojętej wiedzy hodowlanej. Potem możesz ulepszać box. Bo nic Ci nie da automatyzacja wszystkiego, jeśli nie wykluczysz wielu błędów które każdy z nas tutaj popełnia. 

W zasadzie tylko czytając , można tutaj dowiedzieć się wszystkiego o hodowli, nawet bez pytań. 

Ja życzę powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk dziękuję za ostrzeżenie oraz zatroskanie! to budujące i bardzo dobrze o Was świadczy. Natomiast box jest budowany w kraju gdzie mogę hodować na własny użytek ❤️ Co do zgłębiania wiedzy - zarwałam już parę nocek na zaczytywaniu się w porady, opinie i blogi. Jestem przekonana, że wiesz jak jest ciężko napływ takiej wiedzy usystematyzować i następnie przekuć w działanie, stąd pomysł stania się czynnym uczestnikiem forum, a nie tylko jego czytaczem 🙂 Wiesz automatyczne podnoszenie to taki trochę wymysł-zachcianka - bo można więc dlaczego nie 🙂 może i to być przerost formy nad treścią (vel arduino story) 🙂 No i znając siebie będę partnerem tej roślinki (rozmowy, wspólne chillowanie) toż to jak dziecko!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@From_0_to_GrowHero  To albo partnerem będzie dla ciebie ta roślinka albo dzieckiem. Zdecyduj się, bo to nie jest zdrowe, by ze swojego dziecka zrobić swojego partnera :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@From_0_to_GrowHero Pisałem to żartem. Partnerstwo kojarzy mi się głównie ze związkiem, aczkolwiek masz racje, że ktoś może być partnerem do niewinnej zabawy, więc zgadzam się z tobą, że w tym kontekście i dziecko może robić za partnera. Nie miałem nic złego na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak już pierwsze lody mamy przełamane to może doradźcie jak najlepiej zrobić temat na forum, aby było czytelnie z odnośnikami i wątek był zachowany. Takie Wasze best practice, aby nowicjusz nie podpadł starszyźnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@From_0_to_GrowHero Łamiesz lody, powiadasz...

Napisz najlepiej budżet, i to co chcesz osiągnąć. Czyli np ile masz miejsca, ile chcesz przeznaczyć na hodowlę powierzchni.

Mają te dane, można już pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@From_0_to_GrowHero  Jak masz na myśli fotorelacje to staraj się pisać zwięźle i na temat, bo nie wszyscy są miłośnikami czytania długich treści. Nie pomiń przy tym ważnych informacji dotyczących twojej uprawy. Podaj informacje, z jakiego sprzętu masz zamiar korzystać, czyli jakich rozmiarów będzie twój namiot , lub inne pomieszczenie uprawne, a także napisz, jakie zamierzasz do niego zastosować oświetlenie (HPS, CFL czy LED) . Podaj nazwę pestek, jakich użyjesz w swojej uprawie. W fotorelacji nie powinno zabraknąć informacji kiedy wykiełkowałaś i posadziłaś do ziemi nasiona, a także powinna być informacja na temat tego kiedy rośliny wyszły z ziemi. To pozwoli na monitorowanie postępów twojej uprawy i da możliwość stwierdzić w przyszłości czy rośliny rozwijają się prawidłowo. Opisz też, z jakich nawozów zamierzasz korzystać, a także jakich doniczek użyjesz, i jaką dysponujesz wentylacją oraz filtrem węglowym. Jeśli sama nie wiesz, co powinnaś zakupić, aby twoja uprawa miała szansę powodzenia to tak , jak pisze  @zielonyjamajczyk podaj swój budżet na zakup potrzebnego osprzętu do uprawy, a ktoś na pewno ci doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zielone krainy napisał:

@From_0_to_GrowHero  Jak masz na myśli fotorelacje to staraj się pisać zwięźle i na temat, bo nie wszyscy są miłośnikami czytania długich treści. Nie pomiń przy tym ważnych informacji dotyczących twojej uprawy. Podaj informacje, z jakiego sprzętu masz zamiar korzystać, czyli jakich rozmiarów będzie twój namiot , lub inne pomieszczenie uprawne, a także napisz, jakie zamierzasz do niego zastosować oświetlenie (HPS, CFL czy LED) . Podaj nazwę pestek, jakich użyjesz w swojej uprawie. W fotorelacji nie powinno zabraknąć informacji kiedy wykiełkowałaś i posadziłaś do ziemi nasiona, a także powinna być informacja na temat tego kiedy rośliny wyszły z ziemi. To pozwoli na monitorowanie postępów twojej uprawy i da możliwość stwierdzić w przyszłości czy rośliny rozwijają się prawidłowo. Opisz też, z jakich nawozów zamierzasz korzystać, a także jakich doniczek użyjesz, i jaką dysponujesz wentylacją oraz filtrem węglowym. Jeśli sama nie wiesz, co powinnaś zakupić, aby twoja uprawa miała szansę powodzenia to tak , jak pisze  @zielonyjamajczyk podaj swój budżet na zakup potrzebnego osprzętu do uprawy, a ktoś na pewno ci doradzi.

 

interpunkcyjny orgazm... Panie redaktorze 🙂
bardzo dziękuję za wszelkie chęci niesienia pomocy temu projektowi!
Czy fotorelacja uprawowa może zaczynać się od budowy boxa, czy raczej tam już gotowy box i relacja dot. roślinki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@From_0_to_GrowHero możesz nawet i swoje zdjęcia wrzucić 🙂

A na poważnie - to możesz i ciekawostki z budowy umieszczać . Nikt się myślę nie obrazi. A potem drugi post już z rozpoczęciem uprawy.

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21/12/2020 o 19:38, From_0_to_GrowHero napisał:

interpunkcyjny orgazm... Panie redaktorze 🙂

No tutaj userów można podzielić na dwie grupy: pierwsza, ta która zaczęła jarać jako dzieci i najwidoczniej ich zdolności lingwistyczne jeszcze się nie rozwinęły. Utknęli w martwym punkcie rozwoju intelektualno-emocjonalnego.

Druga: staruchy jak ja (27 lat), co chyba są na tyle stare, że wszystko w garze gra jak powinno. 

Witaj na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aron napisał:

No tutaj userów można podzielić na dwie grupy: pierwsza, ta która zaczęła jarać jako dzieci i najwidoczniej ich zdolności lingwistyczne jeszcze się nie rozwinęły. Utknęli w martwym punkcie rozwoju intelektualno-emocjonalnego.

Druga: staruchy jak ja (27 lat), co chyba są na tyle stare, że wszystko w garze gra jak powinno. 

Witaj na forum. 

Wtf!?🤨😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Farmerka   Czego nie rozumiesz? Przesłanie jest przecież jasne :D @Aron Podzielił się swoimi przemyśleniami na temat użytkowników tego forum, jakich podzielił na kategorie wiekowe, aby sprytnie przemycić informacje na temat swojego wieku i powiedzieć przez to, że zalicza się do grona tych dojrzałych i wysoce intelektualnie rozwiniętych osobników. To tak na wszelki wypadek, jakby znalazła się tu kobieta żądna przygód, jakie chciałby przeżyć u boku majestatycznego ogiera. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...