Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich hobbystów,

Czy mogę prosić o diagnozę?

Za dużo nawozu? Dwa ostatnie cykle podlewania 1L wody i 5 ml Hesi na wzrost. Od tego czasu takie objawy.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

IMG_20201219_123127.jpg

IMG_20201219_123155.jpg

IMG_20201219_123213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy raz 🙂 , od początku borykałem się z ustabilizowaniem temperatury więc podlewałem "na czuja". Do tej pory jakoś szło i dawki Hesi dawałem po pół w stosunku do tego co podawali w tabeli. To już 30 dzień więc pomyślałem że można dawać pełną dawkę. Teraz pytanie, jutro podlać tylko woda czy woda + dolomit? Czy teraz ją przekąpać dużą ilością wody żeby poszło dołem donicy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol Widzę, że praktycznie każdy popełnia ten sam błąd myśląc, że jak da więcej nawozu to zrobi krzakom lepiej, a to przeważnie jest zupełnie odwrotnie. 

To jest jeszcze młoda roślina i wszystko powinna mieć w ziemi.

Jeszcze powiedz, że to automat (a te są bardziej wrażliwe na nadmiar nawozów) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik tak, to automat. Dodatkowo, jako laik myślałem że kwitnienie nastąpi dokładnie po 2 tygodniach. Dobrze że nie zmieniłem nawozu na ten do kwitnienia.

Robić coś czy dać jej samej dojść do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Minęły 2 tygodnie, niby coś tam idzie dalej, zdaje się zaczyna kwitnąć ale dalej niepokoi mnie wygląd liści.

Jest to White Rabbit automat, posadzona pestka do ziemi 19 listopad.

PH wody mierzę za każdym razem, mieści się między 5,7 a 6,3.  Ziemia 6,5 w/g miernika gleby.

Wcześniej dodawane Hesi na wzrost, dodatkowo 2 razy przelane samą wodą ze względu na liście i potem już nie stosowane. Teraz minimalna dawka Hesi na kwitnienie.

Światło 24/0 led 80W. Z uwagi na niską temperaturę w pomieszczeniu i boxie dodatkowo w środku świeci się 40w lub 60w zwykła żarówka, która dogrzewa.

Jakieś ewentualne porady co z tym robić czy nie ruszać?  Jak ogólnie oceniacie rozwój roślinki jak na półtora miesiąca?

Dzięki z góry za sugestie.

 

IMG_20210103_201834.jpg

IMG_20210103_201845.jpg

IMG_20210103_201901.jpg

IMG_20210103_201925.jpg

IMG_20210103_201946.jpg

Edytowane przez Monopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym po Twojej poradzie dwa razy delikatnie przelałem roślinkę i lałem samą wodą. Tylko raz dałem nawóz na kwitnienie i to 1/4 dawki z rozpiski.

Tego już nie cofnę, pytanie jak wyjść z tego z twarzą 🙂 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol ona jak by popalona od nadmiaru pierwiastków szczególnie widać to na pierwszej fotce ja bym lał wodę na razie jak ph dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb88 Pewnie mogłem się wstrzymać ale teraz już nie daję.

Pewien człowiek napisał wczoraj (jego post zniknął po paru minutach) że to blokada poboru magnezu i zbyt dużo podlewania. Co o tym myślicie?

Na wszelki wypadek dzisiaj podlałem 200 ml wody z dolomitem i jeszcze podsypałem solidnie roślinkę dookoła.  Ile lejecie wody na roślinkę około 50-cio dniową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol bo to zależy kogo tutaj słuchasz. 

Tabela niedoborów, oraz wszelkie info o weg i flo które możesz znaleźć. 

Przeczytaj, popatrz i dopasuj. 

Wodę lejesz zgodnie z wzrostem rośliny. To nie jest tak że ktoś Ci napisze : nalej 876 ml wody. 

Lejesz po całości, wedle wielkości doniczki. Mniej więcej do momentu jak zacznie lecieć dołem (ale robisz to bardzo powoli) jak na dole kapnie, to wiesz że w całej doniczce masz dobrze podlane. 

To po pierwsze primo. 

Po drugie secundo nawozy są dobre, gdy wiemy do czego jaki służy. A by wiedzieć jak je lać, to musisz zerknąć na dawkowanie oraz na wygląd rośliny. 

I na koniec po tertio podlewasz od mokrego do suchego. Czyli co dwa trzy dni. Nie ciupiesz po 200 ml czy mniej czy więcej. Podlewanie to podlewanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  a wielu pisze - uwaga na przelanie! Do tej pory lałem na tym etapie ok 750 ml. Tylko 2 razy wlałem 1,5 L i lekko pociekło dołem.

Już kompletnie nie wiem jak i co. Myślisz że dolomit może pomóc na problemy roślinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol oczywiście że przelanie to chujowa sprawa. Ale zobacz lałeś 700 i nie ciekło dołem. Pociekło jak dałeś 1.5 litra. 

Sam widzisz że potrzebuje około 1,3 -1.5 l 

Stabilne pH i odstana woda. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol ja mam donice 18l i leje co drugi dzien prawie 2l wody. 2x razy sie mi zdazylo ze po dwoch dniach bylo jeszcze mokro to nie lalem. 

Tutaj niema filozofii. Zrob jak jamajczyk napisal i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...