Skocz do zawartości
greenbrothers

Początkujący ekspert potrzebuje pomocy, pierwsza uprawa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych.

Mam kilka pytań jako iż jest to moja pierwsza uprawa to nic nie robię tylko całymi dniami myślę jak tu najlepiej zadbać o moje roślinki. Growbox 60/60/160, lampa maroko1(150w)  ziemia profesjonalna do uprawy od CANNA. Roślinka która jest na zdjęciu ma 8 dni i jest to Amnesia auto ( 8 dni temu została przesadzona z easy plugsów do docelowej donicy 11l) 

 

Aby uprzedzić wszystkie pytania od razu napiszę podstawowe informacje a mianowicie:

- nie nawoziłem jeszcze niczym, mimo to, że posiadam pełen zestaw nawozów od canna

- przed każdym podlaniem sprawdzałem ph wody i wynosiło 6.3 -6.5 (kupiłem miernik za około 130 złoty Ph 600) podlań jak do tej pory było na razie dwa. Pierwszy raz obficie całą donice oblałem 11.12.2020 , wylałem wtedy około 2,5 litra wody, następne podlanie 15.12.2020 i tu już przystopowałem bo tylko około 0.7 litra. 

- Lampa wisi 50 cm od szczytu roślin i jest ustawiona na 60% mocy (jakieś 90w) jest to lampa LED 

- Temperatura w boksie w ciągu dnia 24-26 stopni / W ciągu nocy 21-22

- Naświetlam 18/6

- Wiatrak mieszający włączony

- wsadziłem palec na 2cm, ziemia jest wilgotna

 

Moje pytania:

- Dlaczego ta roślina ma dziwne odbarwienia i takie jakby małe plamki na liściach?

- Drugie dodatkowe pytanie odnośnie  mojej nowej sadzonki  ( dołączam zdjęcie ) można już ją ładować do docelowej donicy z easy plugsa ( dzisiaj rano wstałem i po trzech dobach wyszło coś takiego ) jak na razie stoi dalej w ciemni 

- Kiedy ustawić na lampie maxymalną moc (150w)

Wszystkie rady mile widziane.

Pozdrawiam 🙂

 

 

 

 

 

r.jpg

t.jpg

w.jpg

e.jpg

q.jpg

Edytowane przez greenbrothers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenbrothers A po co w ciemni? Do docelowej i pod lampę. 

Lampa może od początku być na full, ale nie musi. Możesz na razie jechać na niepełnej mocy. Ile ? Trzeba obserwować jak będzie rosła. 

Co do odbarwień to dużo może być przyczyn. Na razie poczekaj, możliwe że będzie ok. 

Używasz miernika, super. A czy kalibrację zrobiłeś ? 

Ziemia wilgotna - nie podlewasz. Od mokrego do suchego. Musisz kontrolować, a mała musi rozbudować system korzeniowy. 

Co masz na grow ? Na korzenie coś jest ? To można podawać w miarę od początku. Ja zaczynam po około  7-10 dni. Oczywiście od 1/4 dawki mniej więcej. 

Ziemia zawiera potrzebne wartości na start, więc odżywki dopiero później. 

Z fartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Oczywiście, że skalibrowałem 

Na grow  mam CANNAZYM, RHIZOTONIC i Terra Vega 🙂 

Poleje tej nowej sadzonce Rhizotonic 1/3 dawki zalecanej co wy na to? i od następnego podlewania wjeżdzam też od 1/2 dawki dla tej starszej roslinki? Dd drugiego piętra liści poleje cannazym (tylko pytanie czy pierwsze uzycie nawozu tez 1/2 zalecanej dawki? A terra vega zapierdole cala dawke jak roslinki beda mialy 14 dni

Edytowane przez greenbrothers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzależniaj dodawania odżywek od wieku roślin. Tak jak pisałem masz ziemię która zapewni jej odpowiedni start. Jeżeli prawidłowo się rozwija to z odżywkami się wstrzymujesz. Dajesz tylko na korzenie. Każdą wprowadzaną odżywkę, nie podajesz od razu w 100 % .

Powoli, naprawdę. 

Oczywiście zrobisz jak uważasz. 

 Rhizotonic jak najbardziej możesz dla starszej dać w podanej przez Ciebie ilości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym się tym nie przejmował młode rośliny mają czas takie przebarwienia. Stosuj dawki zalecane nawozów od producenta w pełnej mierze tak jak zalecają i będzie git. Wstaw foty za parę dni jak będzie coś nie tak to pomyslimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 Wszedzie mówią aby uważać z nawozami i stosować połowę dawki co drugie podlewanie. Dzisiaj podlałem je - litr wody na głowe, dodałem nawozy Canna Cannazym 1/2 dawki producenta oraz Rhizotonic 1/2 dawki zalecanej przez producenta. to jak to w końcu ma być? nawozić co drugie podlewanie? Dodam ze podlewam dwa razy w tygodniu.

Edytowane przez greenbrothers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@greenbrothers  Pisał ci słusznie @zielonyjamajczyk abyś się wstrzymał z nawożeniem, bo masz ziemie, jaka ma nawóz w sobie i wystarczy on roślinie na przynajmniej 2 tygodnie. A potem zacznij od 1/4 zalecanej dawki i sukcesywnie zwiększaj, jak będziesz widział, jakieś małe braki na liściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AK są o wiele ciemniejsze więc na te drugie może spokojnie azotu dać. Te przebarwienia to standard przez te nawozy w ziemi co są na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewasz po całości widzę , więc dobrze , przebarwienia przy AK to norma jak pisze Seba, u mnie też były minimalne z nawozami wjechałem po 2 tygodniach. Po 5 dniach dawałem tylko grow. Później reszta. Ziemia tak jak ja pisałem i jak piszą koledzy ma na start wszystko co potrzebne. Często na początku dochodzi do przenawożenia. Powinno się dawać po pół a potem zwiększać. Może i chce trochę azotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenbrothers ak jest specyficzne. Potrafi wystrzelić niesamowicie , ale jak w odpowiednim momencie nie zacznie puchnąć, i w tym jej się nie pomoże, to zostaną lekko obrośnięte długie pałki. 

Już ten temat teraz dokładnie przerobiłem. 

No i myślę że z średnia 80-100 gram z krzaka skończę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...