Skocz do zawartości
Piccolo

AF Royal Jack | Diesel | Royal Bluematic | Northern Light

Rekomendowane odpowiedzi

@Piccolo  Ja bym coś dokupił, co by miało sam fosfor i potas, czyli np. PK 13/14. Sam nie miałem do niedawna nic na kwitnienie poza Plagron alga bloom i domowymi nawozami, ale dokupiłem przedwczoraj Plagron Green sensation, bo sporo pozytywnych opinii o nim czytałem i postanowiłem go wypróbować zamiast pk 13/14.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Zielone krainy za dwa tygodnie myślę i tak zamówić lampę, spidera sf1000. Bo to co tu mam to jest jakiś chińczyk jest napisane że 100x3w , ale czy realnie ma chociaż 80w to wątpię. Nie widzę tutaj narazie żadnych problemów ze światłem, ale na flow myślę że się zaczną i pod tą lampa nie będę dobrze puchnely. To wezmę też jakiś nawóz z pk samym wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  Nie głupi pomysł, inwestycja w spidera sf 1000 powinna się zwrócić w plonach, a samo pk dobrze jest mieć na kwitnieniu, aby uzupełnić braki fosforu i potasu, ja próbowałem łatać dziury ( braki) tych pierwiastków u roślin nawozami domowymi, ale efekty takiego rozwiązania nie są w pełni zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy myślałem o Mars hydro ale one są tak że ten który ma 100w na flo niby idealnie jest na 50x50, a tu jest trochę więcej. A ten większy ma już na 80x80 to czy nie będzie za mocny. Plus te Marsy nie wiem czy mają regulacje w tych spiderach jest więc na wegu zawsze mogę dać mniej. Plus ten spider jest niby idealnie pod flo na 2ftx2ft więc idealnie tak jak mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  Hydro Mars posiada regulacje mocy, ale jak pod twoją powierzchnie bardziej odpowiada ci spider sf 1000 to bierz jego. Spider sf 1000 jest dedykowany na powierzchnie weg 3x4ft i flower 2x4ft, a tak przynajmniej wynika z tego, co deklaruje producent panelu. Mars Hydro ts 1000 jest dedykowany do powierzchni weg 3X3ft, a na flower 2,5x2,5 ft, więc Mars Hydro ts 1000 jest na mniejszą powierzchnie dedykowany niż spider sf 1000.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Z racji, że walczę z problemem wilgotności plus w boxie jednak na takiej powierzchni 4 roślinki jest mega gęsto. Musiałem dziś pozbyć się trochę dolnych wiatraków. Podlewane sama woda, rosną okej. Mają około 42-40dni.

Royal Jackowi się jakoś strasznie zawinęły liście do dołu, ale ani nie był przelany ani nie ma sucho, podlewany dwa dni temu 1-1,2litra wody.

Wydaje mi się, że może dlatego, że lampę w sumie od początku podniosłem może raz i była teraz jakieś 15-20cm od jego szczytow? Podniosłem teraz do góry, że od szczytu mam 40cm, a te mniejsze roślinki na czymś podsadzilem tak, że wszystkie mają 40cm do lampy teraz.

 

1,2) Diesel

3,4) Northern Light

5,6) Royal Bluematic

7) Royal Jack

😎 liście ze wszystkich krzaków;)

 

 

 

Screenshot_20210125_220145.jpg

Screenshot_20210125_220155.jpg

Screenshot_20210125_220225.jpg

Screenshot_20210125_220240.jpg

Screenshot_20210125_220251.jpg

Screenshot_20210125_220301.jpg

Screenshot_20210125_220212.jpg

Screenshot_20210125_220313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jedynie ten Jack nie dość że mu te liście się zawinęły, to mimo że jest najbardziej rozrośnięty na boki to coś słabo kwitnie bardzo 🤔

Fotka z góry, bo wcześniej wrzuciłem tylko z boku.

IMG_20210125_222026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od fryzjera po mału sobie rosną. Wilgotnosc póki co udało mi się zbić do 60% w okolicach szczytów , przy pomocy dwóch małych pochłaniaczy wilgoci. Dziś zamówiłem hydromars ts1000 mam nadzieję, że do środy dojdzie. I wtedy też zacznę im już jakieś nawozy na kwitnienie zapodawac i liczyć, że tylko będą puchnąć 🙂

1,2,3) Royal Bluematic, ta co takim karłem była się po malu wyrabia 😉

4) Northern Light 

5) Royal Jack ten nie wiem wgl nie kwitnie, niby tam jakieś preflowery widać ale rozrósł się jak nienormalny a kwitnąć nie chce ;/

6) Diesel

7) razem rodzinka.

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20210131_201900.jpg

Screenshot_20210131_201910.jpg

Screenshot_20210131_201919.jpg

Screenshot_20210131_201929.jpg

Screenshot_20210131_201936.jpg

Screenshot_20210131_201944.jpg

Screenshot_20210131_201955.jpg

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema!

roślinki od tygodnia spokójnie rosną pod marshydro ts1000, chyba im się podoba ;), jedynie wyszły mi niedoboru wapnia/magnezu na w sumie wszystkich krzakach, ale dziś dojdzie calmag więc zrobię im jakiś oprys.

1.2.3) Diesel najlepszy krzak, ładnie już się czopy formują.

4,5) Northern Light tutaj pierwszy pokazał się brak wapnia, i postępuje plus chyba ogólnie był trochę głodny, 2 dni temu dostał 2ml bloom I 2ml top max, dzisiaj dostał wodę, następne podlanie znowu dostanie po 2ml, może więcej plus cal mag w wodzie też.

Możliwe, że ma też coś pH ziemię zjebane, ale szkoda mi narazie na porządny miernik zamówiłem jakieś takie ala krople heliga, zobaczę plus minus jak to pH wygląda. 

6)Royal Bluematic tutaj karzełek sobie rośnie, z racji że jest na jakieś taniej ziemi, piaszczystej , słabo pije i się woda zbiera. Mam 20l biobizz light może ja przesadze to większej doniczki i dodam tego biobizz, boje się, że jej w końcu korzenie zaczną gnić. Bo w porównaniu do innych pije tyle co nic ;/

7,8) Royal Jack Tutaj te pan zapomniał wgl, że jest automatem i powinien kwitnąć i zrobił sobie 50dniowego Wega xd( widać rozmiar w porównaniu do pozostałych). Nie było mnie teraz parę dni w domu i uznałem, że skoro tyle nie kwitnie to już nic z niego nie będzie, i zrobię więcej miejsca innym. Wracajac do domu już z masłem i mlekiem, i z myślą, że będzie jedynie makumba z niego, ruszył i zaczął formować jakieś czopy.

 

9) wszystkie razem.

 

 

Screenshot_20210211_093922.jpg

Screenshot_20210211_094045.jpg

Screenshot_20210211_094114.jpg

Screenshot_20210211_094128.jpg

Screenshot_20210211_094142.jpg

Screenshot_20210211_094157.jpg

Screenshot_20210211_094211.jpg

Screenshot_20210211_094224.jpg

Screenshot_20210211_094236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dawno nic nie dodawałem, rośliny po mału puchną, było parę złych rzeczy, ale nie mogę się już doczekać kolejnej uprawy, już z całym potrzebnym sprzętem i mądrzejszy o wiedzę z tej uprawy 🙂

1,2) Diesel, ten najładniej idzie i pierwszy pod kose będzie szedł.

3,4) Northern Light, tutaj był mały problem, zarówno NL jak i Royal Bluematic , były w jakiejś chujowej ziemi sklepowej, piach zamiast ziemi, jakoś 3 tygodnie temu z racji tej ziemi rośliny wgl nie chciały pić, mimo że było np 5 dni po podlaniu to doniczka dalej mega ciężka. Wkurwiłem się i je przesadziłem. Jak wyjąłem z doniczki to systemu korzeniowe miały rozwinięte może na 1/3 doniczki ? Więc nic dziwnego że są takie małe i nie piją:). O dziwo wydaje mi się, że im to przesadzenie pomogło, a na pewno nie zaszkodziło, dużo z nich nie będzie, ale mam nadzieję dotrwają do końca :). Fajny kolor topów ma 🙂

5) Royal Jack, opóźniony automat co zakwitł w 50 dniu xd , ale dzięki temu chyba będzie najwięcej palenia, bo już zaczyna topy tworzyc, a ma na czym :).

6) Royal Bluematic, kolejna ta co była przesadzana, mega bonzai z niej wyszło, idealna do pc boxa xd .

7) razem

Screenshot_20210225_120234.jpg

Screenshot_20210225_120245.jpg

Screenshot_20210225_120255.jpg

Screenshot_20210225_120306.jpg

Screenshot_20210225_120319.jpg

Screenshot_20210225_120329.jpg

Screenshot_20210225_120340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym zalezy, ale jak siedzę na lockdownie i nie pracuje to z tego boxa do następnej ścinki by nie starczyło ;).

Ale teraz zrobię detoks delikatny, i zapale dopiero te swoje, muszę tolerancję zbić, bo inaczej za wiele nie poczuje xd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Dzisiaj z racji, że coś tam kombinuje nowego krzaki trafiły na końcówkę póki nie dojdą do innego boxa pod Mars hydro ts3000w, więc myślę, że fajnie dojdą nawet popcorn na dole 🙂

fotka w nowym domu 🙂

IMG_20210306_223535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema:)

Trochę mnie nie było, ale z racji sytuacji losowych musiałem się pozbyć wszystkiego wcześniej. Coś tam zhermilo, plus później miałem nie zapowiedziana wizytę, o której dowiedziałem się dzień wcześniej, więc też musiałem na szybko ścinać.

Ogólnie wszystkie poszły pod nóż, jak trichomy były mleczne, może nawet część jeszcze przezroczysta.

Nie wiem ile wyszło dokladnie z jakiegoś krzaka, bo tak jak pisze robiłem to w pospiechu I razem się suszyły i razem poszły w słoiki.

Ogólnie suchego już po trymie, i jakoś ponad tydzień curringu, wyszło około 150-200 g że wszystkich.

Trochę było sampli trochę podczas curringu ubylo dziś jak ważyłem było trochę ponad 150g, więc jak na to, że było trochę błędów na początku i nie mogłem ich potrzymać tak jak chciałem jestem zadowolony.

Tutaj fotka już w słoikach, tak jak pisałem wszystkie zmieszane razem więc nie mam jak osobnych fotek osobnych odmian dodać.

IMG_20210326_181346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ryzyka nie było, mam w umowie, że jak właściciel chce przyjść muszę byc 24 h wcześniej powiadomiony.

Jedynie, że miałem większy namiot jeszcze, więc całe sprzątanie prawie dzień zajęło xd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...