Skocz do zawartości
Piccolo

AF Royal Jack | Diesel | Royal Bluematic | Northern Light

Rekomendowane odpowiedzi

@Piccolo zamawiałeś cos z LondonGrow? co o nich sądzisz? Ile na delivery czekałeś? Ja na swoje czekalam 3 tyg, a jak powiedzialam że już nie chce, niech kasę oddadzą to na drugi dzień paczka pod drzwiami przykryta wycieraczka. 😒😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Nie zamawialem, wczoraj miałem zamówić ale odpuściłem. Jak już otworzą i będę coś rzeczy od nich potrzebował to tam podjadę po prostu.

@Przemol8521 wiedzialem wasze fr, ale na ten moment nie leje nawozów jeszcze, dlatego chciałem tylko pH regulować do czasu aż im zacznę bio grow zarzucać. Ale tak czy tak na tydzień czasu narazie tego pH miernika nie kupuje więc leje kranowe z odrobiona soku z cytryny po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piccolo napisał:

narazie tego pH miernika nie kupuje więc leje kranowe z odrobiona soku z cytryny po prostu.

no to możesz za niskie zrobić i znowu lipa będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ziemie masz ze sklepu możesz już łac biogrow jego się leje już od 2pieter przy LIGHTMIX wiec tutaj na spokojnie możesz dodać co obniży PH bez cytryny 

Edytowane przez wiksa26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiksa26 nie wiem czy jest sens lać im nawóz, jak kolor mają ładny i raczej nie brakuje niczego? Myślę że poczekam z tydzień jeszcze

@Szym nie sądzę że aż za nisko będzie pH z tego co czytałem raporty wody tutaj z okolic 7.5 spokojnie, cytryny dosłownie daje parę kropel.

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo są zdrowe ładne. Ja bym nawozu nie podawał bo dobrze wyglądają. 

Na cholerę już lać, roślina ma wszystko w ziemi jeszcze. Nie podkręcaj tego. 

Ja też z początku nic nie lałem. Później dopiero wsparcie dla korzeni. 

Na początku ona wszystko kumuluje w korzeniach, tam buduje by potem mocno uderzyć do góry. Na początku nie jest tak wzrost widoczny. 

Już nie raz widziałem te rady : daj jej już nawozu.

Potem roślina w dupę dostawała. @Gooner tak miał. Wielcy znawcy etykiet odżywek. 

Spokojnie przyjacielu. Ten miernik i tak ogarnij. Przyda się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Gooner

Nawazow póki co żadnych nie leje, na pewno łatwiej jakieś braki uzupełnić, niż przepalić roślinę robić flusha itp i mieć tydzień weg w pizde, a to auto. Jedynie myślę dokupić calmag, bo widzę że dużo ludzi używa? Jest potrzeba? Jak tak to kiedy i jak to dodawać. Widziałem że dużo ludzi oprysk z tym robi.

Ten miernik pH kupię dopiero jak będę rzeczy na następną uprawę kupował, ziemię itp. chyba, że będzie niezbędny teraz to zamówię.

Podałem tego kwiatka wczoraj, myślicie, że jak teraz poczekam 2-3 dni żeby go przesuszyc, to już go można będzie giąć i lst robić ?

IMG_20201227_104337.jpg

IMG_20201227_104347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo do LST jeszcze kilka dni i można giąć. 

Ja przez całą uprawę ani razu flusha nie robiłem. Tylko jednej przed scinką, więcej nie planuje. 

Powiem Ci tak przyjacielu. 

pH metr warto mieć. Nie zmuszam Cię oczywiście, ale ja nie wyobrażam sobie hodowli bez. 

Calmag, też mam. On później się przydaje. Jak to pod ledem to tym bardziej. 

Oprysk w moim przypadku trochę pomógł. Do gleby 1ml na 1l też dawałem. 

I te same proporcje w oprysku. 

Pamiętaj - lepiej niedobory niż nadmiary. A najlepiej nic z obydwu wersji 🙂

Start rośliny to gleba, tam ma wszystko. I póki ładnie idzie, ja nic nie zmieniam, oprócz dobrego obsadzenia korzeni. U mnie masz fotkę jak wyglądała ziemia po wyciągnięciu z doniczki. Idealnie się korzenie rozrosły. 

nawożenie od samego początku wydaje mi się że najwięcej upraw niszczy. Ludzie czytają etykietę i walą pełne dawki.

to tak jakbyś siadał codziennie jak w wigilię, i wpierdalał pod korek świąteczny bigos. 

no na dłuższą metę to się zesrać tylko można 😉

Powoli, do celu a i z pierwszej uprawy zobaczysz 3 cyfrowa liczbę z krzaka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 weź nie pisz bzdur kolego. To że wy macie problemy nie znaczy że inni będą mieć. 😉

Jak roślina ładnie wygląda to tak jak @zielonyjamajczyk wspomniał nie trzeba dawać nawozów, bo po co? To co w tabelkach nawozowych to jedno ,a to co się dzieje u ciebie w boxie to drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka narazie, nic nie leje, bo idą jak burza, jak patrzę fote stara a nowa różnica dwa dni to mega widać że dobrze idą, kolory też dobre.

Myślę jutro ja coś powyginać ta największa, jutra powinienem je podlac, a jak ja teraz podleje to znowu muszę z 3 dni czekać i może już być za pozno. Idzie ładnie więc myślę że jej nie zaszkodzi, jeśli nie jutro to przytrzymam ja do pojutrza bez podlewania i ja gne.

Tutaj fotka z rana więc od tego czasu już pewnie swoje urosła ;)

 

 

Screenshot_20201228_095402_com.android.gallery3d.jpg

@Przemol8521 @Przemol8521 @Przemol8521 wydaje mi sie, że u was problem był z tym, że jak podlewaliscie z nawozem to kombinowaliscie z pH, które zbijaliscie i przez to wam za bardzo pH zbiło bo biofizz naturalnie zbija.

Sądzę że jak będę łał mniejsze dawki ale bez regulowania pH to pH gleby będzie git i wszystko będzie przyswajane i nic się nie pojebie mimo, że nie będę łał według tabelki. Nie mówię że na pewno ale zobaczymy jak będzie potrzeba to zmienię nawozy. 

Traktuje to jako hobby, mam normalna dobrą pracę z której spokojnie mogę wyżyć, więc nawet jeśli ktoś by mi teraz powiedział że mam to sądzić jeszcze raz, mimo że wiem że nie będzie żadnego zbioru to i tak bym to zrobił. Dało mi to zajawkę jakiej dawno nie miałem więc co by z tego nie wyszło to i tak już jestem happy :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, chyba wszystko dobrze wygląda narazie, rosna ładnie, kolor chyba też ok ? Dzisiaj ta najstarsza dostała lst nie wiem czy nie za wcześnie, ale zobaczymy. Z każdą mogę pokombinować inaczej zobaczę potem co wyszło lepiej, jakąś wiedzą na przyszłość ;)

Warunki w boxie takie same cały czas temp 23-26 wilgotność 60-80 podniosłem lampę o jakieś 8 cm myślę coś takiego.

Dobra fotki po dzisiejszym podlewaniu(250-300ml każda w zależności jak się polalo) i  treningu:):).

1-2) Diesel po dzisiejszym treningu 15 dzień życia dziś.

3) Northern Light 14 dni

4) Royal Bluematic ten jakiś trochę chyba karłowaty ? Może jeszcze wystrzeli na dniach. 13 dni

5) Royal Jack 12 dni ten dalej ładnie wygląda :)

 

Screenshot_20201229_135203_com.huawei.android.internal.app.jpg

Screenshot_20201229_135208_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201229_135225_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201229_135229_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201229_135216_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim!!!

Dzisiaj po treningu Royal Jack najmlodszy, ale rośnie jak zły:)

Dzisiaj wieczorem dostaną wodę jak bym za bardzo pobalowal i jutro nie miał siły ich podlać xd.

1) Royal Jack po treningu

2) i fotka wszystkich razem w boxie. Zmieniłem im dziś miejsca bo wydaje mi się, że te z tyłu lepiej rosły niż z przodu.

Screenshot_20201231_135147_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201231_135152_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...