Skocz do zawartości
Piccolo

AF Royal Jack | Diesel | Royal Bluematic | Northern Light

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy Ok, jak będę w sklepie spróbuję znaleźć jakąś źródlana z dobrym pH. Myślę że tu też tragedii nie będzie pH jest ok, na pewno lepiej niż lać Muszyna która ma wszystkiego 10x.@Edi800 masz fotki tej wody, jest tam napisane że pH 6.2

IMG_20201221_224303.jpg

IMG_20201221_224249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo  Według etykiety ph ma w porządku, ale ciekawe czy to, co znajduje się na etykiecie ma przełożenie na stan rzeczywisty ph tej wody. Mierzyłeś miernikiem, jakie jest ph tej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię pH Meter jakis na koniec tygodnia, bo tu gdzie mieszkam na ten moment mogę tylko paski które nie więc czy dadzą realny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ta woda ma pH jak podają 🙂 

ale ma dużo chloru wiec zostaw otarta na jakieś 24h przed podlaniem 

 

a poza tym to się nie pierd&l i zamawiaj normalnie na amaoznie albo online z grow shopów, tu się nic złego nie dzieje 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie lejcie wody mineralnej. Lej odstana 24h z kranu. Nawet jak nie masz jeszcze miernika to jak będzie źle Ph gleby to je później zmienisz, a jak od minerałów korzenie padną to roślina może nawet nie przeżyć. Jak ktoś wyżej pisał że leje 2 miesiące i się nic nie dzieje, to może tak być a może już są tak korzenie oblepione ze roślina za parę dni pokazać chorobę. A problem z korzeniami to jeden z najgorszych problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc wczoraj panny dostały wodę (ta z butelki co wysyłałem opakowanie) Royal Jack i diesel po 300ml, w Bluematic i northern po 200 (ziemia była trochę wilgotna jak je wsadziłem bo leżała na tarasie dlatego uznałem że trochę mniej im),  niestety odstana tylko jakieś 5h żeby wyrównała się temperatura, bo nie ogarnalem, że ma chlor w sobie. Następny raz kiedy będę je podlewał chyba dostaną odstana kranówkę, skoro lepiej niż mineralka. Skoro za około 10dni i tak wjedzie nawóz na grow który ma to pH regulować.

Apropo tego pH meter chce kupić bluelab ph pen, Cena dość wysoka, ale same dobre opinie. Tutaj moje pytanie czy tym samym urządzeniem mogę mierzyć pH gleby czy muszę już mieć oddzielne?

Wstawiłem takie małe plastikowe pojemniki z ręcznikiem papierowym mokrym, bo ze dwa razy widziałem że wilgotność spadła na 50 kilka procent, teraz utrzymuje się około 80. Temperatura 23-27 stopni, w zależności jak na chacie grzeje.

Tutaj fotki, nie są jakieś za małe jak na dni ? Ostatnio chyba źle policzyłem. Teraz dni od kiedy kiełek wyszedł z gleby.

1) Diesel 8 dni

2) Northern light 7 dni

3) Royal Bluematic 6 dni

4) Royal Jack 5.5 dnia, ten co najwolniej wyszedł z ziemi wydaje mi się że najlepiej teraz rośnie.

Pozdrawiam wszystkich i wesołych świąt życzę :)!

PS, jeszcze wrzucam fotkę tego pH meter moze ktoś po zdjęciu pokojarzy i da opinie.

 

Screenshot_20201222_184736_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201222_184809_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201222_184833_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201222_184841_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201222_190423_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piccolo napisał:

Apropo tego pH meter chce kupić bluelab ph pen, Cena dość wysoka, ale same dobre opinie. Tutaj moje pytanie czy tym samym urządzeniem mogę mierzyć pH gleby czy muszę już mieć oddzielne?

on do roztworów jest, nie czytałeś?

 

26 minut temu, Piccolo napisał:

Tutaj fotki, nie są jakieś za małe jak na dni ?

takie średnie, rozwiną się jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ale się trochę cenią 1200zeta, może lepiej ten bluelab co dałeś kupić do roztworów a do gleby kupić płytke z płynem helliga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro dzieki 

Okej to dzisiaj wszystkie dostały po szklance odstanej kranówki, dodałem troszkę soku z cytryny, bo pH w kranie na pewno powyżej 7.

PH meter kupię po świętach, bo teraz nie mam kiedy.

1) Diesel 10 dni , myślę że teraz fajnie puścił listki i na dniach się rozrośnie ładnie.

2) Northern light 9dni, też spoko chyba ?

3) Royal Bluematic, 8 dni i tutaj jakieś te liście takie jakby zdeformowane, krzywe ? Widać na foto o co mi chodzi ten prawy liść?

4)Royal Jack 7,5 dnia jakoś, ten też fajnie wygląda chyba zwłaszcza że ma pare dni w plecy przy wyjściu z ziemi ;).

Pozdrawiam wszystkich.

Screenshot_20201224_105325_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201224_105338_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201224_105343_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201224_105333_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pod lst wszystko kupione nie wiedziałem czy mi będzie najwygodniej więc wziąłem kilka rodzajów drutu itp. myślę że do tygodnia max to będzie już można coś wyginać ;)?

IMG_20201223_123653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo te druciki po prawej są zajebiste. Sam używam. W zestawie brakuje mi tylko pinezek , takich mieczyków. Wbijasz w ranty donicy i masz zajebiste miejsce do przywiązania drutów. Potem też szybko można podciągać. 

No jeszcze kilka dni i pięter i będzie można. 

Pinezki też mogą być, widzę masz, ale tamte co pisałem są dla mnie bardzo wygodne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk no też mi się te zielone wydają najlepsze. Myślałem żeby zamiast pinezek, użyć tych agrawek? agrafek? Te doniczki się spokojnie tym przebija przy samej górze,nie uszkadzając doniczki, a też powinno łatwo się ten drucik owinąć wokół tego.

Możesz zarzucić jakąś fotkę z google z tą pinezka, bo nie wiem jak to wygląda.

Zobaczę jeszcze mam wszystko jak dojdzie do naginania to myślę wyjdzie w praniu jak najwygodniej dla mnie samego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziewczyny po kolejnym podlaniu dziś sama woda odstana z kranu z sokiem z cytryny.

Temperatura w boxie 23-26,5 stopnia, czasami w nocy podobna albo może nawet wyższa niż w dzień, w sensie ich nocy, bo jest to w trakcie mojego dnia i wtedy grzeje. Chyba nie problem ? Zwłaszcza że zmiany są raczej rzędu nie większe niż 4 stopnie ogólnie.

Czy lampa nie jest trochę za blisko szczytu czy jakbym podniósł to by mogły urosnąć wyższe, na logikę wyższy krzak dłuższe topy więcej palenia ? A miejsce w sumie jest bo 140 cm w górę box plus lampę na trytytkach mogę zawiesić dosłownie dotykając sufitu, skoro będę robił lst i tak to miejsca nie zabraknie ?

Dobra fotki

1) Diesel 12 dni od wyjścia z ziemi

2)Northern Light 11 dni

3) Royal Bluematic,10 dni jakąś najsłabsza ta się wydaje mimo, że była włożona na waciki w tym samym dniu co diesel, pozostałe dwie około dnia później.

4) Royal Jack 9-9,5 dnia, ten mi się podoba najbardziej 😉

Mam nadzieję, że po świętach się nie ozarliscie jak ja i nie przytyliscie 😉 pozdrawiam

Screenshot_20201226_190647_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201226_190652_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201226_190656_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201226_190700_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę podnosisz w stosunku do wzrostu rośliny. 

I sam decydujesz ile ma mieć wzrostu. 

A co do topów, i z niskiej możesz mieć dużo palenia, bo nie wysokość krzaka jest najważniejsza, tylko doświetlenie wszystkich w sposób najlepszy . I oczywiście odpowiednie papu! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...