Skocz do zawartości
Piccolo

AF Royal Jack | Diesel | Royal Bluematic | Northern Light

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mój pierwszy box, więc uznałem, że na pewno przyda się pomoc, dlatego zakładam fotorelacje.

4 auto 

Royal Jack

Diesel

Royal Bluematic

Northern Light

Box: 60x60x140

Światło: LED xmate 100x3w, work voltage ac 85 to 264V, color full spectrum, tyle jest napisane  na naklejce z góry lampy, pudełko z ulotka niestety w piwnicy, a nie chce mi się teraz dylac 😉

Wentylator wyciągający: black orchid axial flo 100, z tego co czytałem 105m3 na godzinę. I filtr węglowy 200mm

Do tego mały wiatraczek mieszający w środku, doniczki 11l z rqs

Nawozy

Bio bizz : bio-grow, bio-bloom, top-max

Do tego rhizo Bacter na korzenie 

Ziemia że sklepu ogrodniczego pH 5.5-6, wymieszaną z perlitem i trosze dolomitu( jedynie że nie jest on jak by w formie wapna a granulek?przyjmniej tak mi powiedzieli, w sklepie że to niby jak dolomit dlatego nie dawałem za dużo, postaram się zamówić dolomit żebym był pewien że to to).

Temperatura w boxie 22-25 stopni 

Wilgotność 70-80%

Lampa jakieś 40 cm od roślin na oko , jest okej czy coś dalej, bliżej ?

3 panny już wyszły z ziemi, diesel dwa dni temu, Northern light wczoraj, Bluematic dziś, a na Royal jack dalej czekam.

Na fotka panienki od największej do najmniejszej tak jak wychodziły plus fotka w boxie. pozdrawiam :)!

ps. Sorry że fotki jako screenshot z fona ale jak chciałem dodać normalnie foty to pisało że przekracza dozwolone miejsce, a screeny mniej ważą.

 

 

 

 

 

Screenshot_20201216_225741_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201216_225812_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201216_225819_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201216_225828_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez Piccolo
Ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piccolo napisał:

Lampa jakieś 40 cm od roślin na oko , jest okej czy coś dalej, bliżej ?

obserwuj czy się nie będą wyciągać 

43 minuty temu, Piccolo napisał:

Sorry że fotki jako screenshot z fona ale jak chciałem dodać normalnie foty to pisało że przekracza dozwolone miejsce, a screeny mniej ważą.

to coś dużo ważą twoje fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Przywołuję Cię przyjacielu do tej fotorelacji, na bank będziesz potrzebny 😛 Biobizz wjechał do kolegi w  zapasy 🙂

 

@Piccolo Super ze założyłeś, powodzenia życzę, będę obserwować.  Lampa na razie ok,  ale obserwuj bo możliwe że będzie trzeba trochę w dół. Ale to szybko zweryfikujesz. Co do ziemi, wszystko ok. Co do biobizz, przeczytaj fotorelację od deski do deski Mieszka  !! Miał do czynienia ostatnio z dużymi problemami na biobizzie i wyciągnął sprawę, więc ta wiedza Ci się bardzo przyda !

Z fartem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie będę kłamał, że jaram się jak dziecko, aż spać nie mogę bo juz chce kolejny dzień żeby zobaczyć co z małymi haha. Ale się kontroluje żeby im tam cały czas nie otwierac i nie przeszkadzać 🙂

Relacje na pewno zaraz zobaczę,Ogólnie co do tego co widzę u innych to z nawozami planuje bardzo ostrożnie pierwsze dwa tygodnie na pewno nic, a potem ten na grow 1/4 dawki co drugie podlanie.

Royal jack wyszedł ładnie z ziemi niżej fotka, pozdro!

 co do fotek 5mb sztuka a limit 13mb z gorszem 😜

 

IMG_20201217_094252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jeszcze jedno pytanie do was, bo póki co nie mam jak zmierzyć pH wody, a do takich maluchów idzie tyle co nic,więc będę podlewał butelkowa. Z tego co widzę muszynianka ma pH 6,2 albo piwniczanka 6,5, muszynianka jest jak by naturalnie gazowana, ma to jakieś znaczenie w sumie to CO2,więc chyba nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo jak Muszynianka to bierz nisko-mineralizowaną.. To też bardzo ważne przy używaniu wody sklepowej i gratuluję zakupu doniczek od rqs 👍🏻 różnią się od plastikowych tym że woda trochę szybciej wyparowywuje.. No i oczywiście daje więcej tlenu korzeniom😌

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te doniczki słyszałem opinie, że robią robotę dobrze, a cena za sztukę jakieś grosze więcej niż zwykły plastik w sklepie. Jedynie potem żałowałem bo wydaje mi się, że te większe (chyba 17l) też bym 4 zmieścił ale na auto to 11l chyba i tak z zapasem. Myślę że z korzeniami powinno być dobrze z racji że doniczki oddychają, do tego perlit ( do dwóch pierwszych roslinek wydaje mi się że trochę przejebalem z proporcjami perlitu, do kolejnych dwóch znacznie mniej. Ale w sumie nawet dobrze bo uznalem, że zobaczę jak lepiej idzie i będę wiedział na przyszłość) plus ten rhizo Bacter czyli mikroryza po polsku chyba ? Zarodniki grzybów w proszku takim ? Te grzyby wymieszalem po prostu z gleba, na opakowaniu było że albo z pół g na litr mieszanki, albo 1g bezpośrednio pod korzeń, uznałem że lepiej wymieszac.

Jedynie problem będzie z wilgotnością jak zaczną kwitnąć bo na chacie mam 70%, ale to za tydzień dwa kupię jakoś pochłaniacz wilgoci, i tak mi moją trulo długo żeby to kupić, bo pranie nie schnie, ale mi było szkoda kasy, więc się teraz ucieszy jak kupię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Piccolo  jedna rada, jeżeli będziesz lał odstana kranówkę z nawozami to nie reguluj PH przy biobizzie, spędziłem ostatnie kilka dni na informacjach producenta na temat tych odzywek. Sam od kilku dni nic nie reguluje, ani nie leje samej wody 😉 

 

ps. Ja mam wodę kranówkę pod 25

ok 8.5-8.9 po dodaniu nawozów jest i odczekaniu 7.1-7.4 i właśnie taka leje 🙂

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię i tak ten pH miernik na dniach, więc się dowiem jakie mam pH w kranie. Nawozy tak czy tak myślę dopiero za 10 dni dopiero zacząć, bo skoro wydaje mi się, że rośnie zdrowo to samo woda będę łał póki co. 

Co do wody butelkowej ciężko kupić o dobrym pH i niskomineralizowana, jaka podpowiedź ktoś zna jakąś dobrą ?

Po fotce panienek. Dni od kiedy wyszły z ziemi.

1) Diesel 5 dni 

2) Northern Light 5 dni, fotka z boku żebyście mogli zobaczyć, ale wydaje mi się, że się nie wyciągaja, więc lampa chyba dobrze wisi?

3) Royal Bluematic 4 dni 

4) Royal Jack 3 dni 

 

Screenshot_20201220_094331.jpg

Screenshot_20201220_094356.jpg

Screenshot_20201220_094258.jpg

Screenshot_20201220_094227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piccolo napisał:

Northern Light 5 dni, fotka z boku żebyście mogli zobaczyć, ale wydaje mi się, że się nie wyciągaja, więc lampa chyba dobrze wisi?

no raczej

3 godziny temu, Piccolo napisał:

Co do wody butelkowej ciężko kupić o dobrym pH i niskomineralizowana, jaka podpowiedź ktoś zna jakąś dobrą ?

kranówa też będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edi800 Ja bym na Muszyniankę na twoim miejscu uważał, jak i na większość wód mineralnych. Muszynianka ma 65 mg/l kationów sodu, a sód w nadmiarze prowadzi do toksyczności roślin i niedoborów różnych pierwiastków. Lepiej lać odstaną kranówkę i wyregulować jej ph, jak jest złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  możliwe że masz rację,  też o tym czytałem natomiast przez dwa miesiące nie zauważyłem negatywnego wpływu na roślinę,  wręcz przeciwnie. Nie mam nic do kontroli ph ziemi i póki co nie potrzebuje 🙂 może coś na kwitnieniu wyjdzie to zdam relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edi800  Jak się teraz nic złego nie dzieje z roślinami to w porządku. Ja jednak bym uważał, bo czasami problemy potrafią pojawić się nagle. Jednego dnia zamykasz boxa i wszystko wydaje się być w porządku, a drugiego dnia otwierasz i nie poznajesz swoich roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy problem wody póki nie dodaje nawozów ogarnięty, najtańsza woda że sklepu, PH -6.2 , 10mg sodu na litr  i ogólnie bardzo mało w porównaniu np z muszynianka. Póki nie daje nawozow, to leje nią, a potem jak dam biobizz to kranówkę odstana z nawozem i się powinno regulować tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  Lepsza jest do regularnego podlewania woda źródlana niż woda mineralna. Woda źródlana np. Primavera ma tylko 1,78 mg/l sodu. Jak masz znacząco za wysokie ph czyli np. 8 to możesz wlać wodę o ph 5,5 szybciej się wyreguluje, ale to wszystko należy robić z miernikiem, a nie na oko, bo możesz zbyt glebę zakwasić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...