Skocz do zawartości
MarSta

Speed+ Auto. Co robić dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to moja pierwsza jakakolwiek styczność z uprawą MJ. 😄IMG_0722.thumb.JPEG.517cbf24a7e822ca4dc6295288108a13.JPEG

Jakis czas temu dostałem od znajomego nasiono "Speed+ Auto"
Stwierdziłem, że spróbuje swoich sił w uprawie.


Na początku wrzuciłem nasiono do wody, po pęknięciu wrzucone do ziemi i zostawione na dwa dni pod światłem stołowym, nasiono przyjęło się i zaczęło rosnąć.
Przez kilka dni doniczka stała na parapecie, ponieważ były bardzo słoneczne dni.
Po dwoch tygodniach doniczka została przeniesiona do "boxa z Ikei" o wymiarach 30x30x50, który wyłożyłem folią aluminiową dookoła.
Box jest kwadratowym pudełkiem z otwartą górą i tam też umieściłem lampkę.


Moja lampka to najzwyklejsza lampka na biurko z małym gwintem E14.
Przez 1 miesiąc uzywałem żarówki marki OSRAM o mocy:470 lm/ 4700k.
Później znalazłem żarówkę o mocy:470lm/ 6500k
Uzywałem nawóz marki no-name z Biedronki o składzie NPK: 9+4+6
Podlewałem mniej wiecej dwa razy w tygodniu, za kazdym razem sprawdzajac czy ziemia jest sucha.

I tak starając się do zasady 18/6 naświetlałem roślinę przez 2.5 miesiąca.
W pewnym momencie rolina wystawała już po za boxa, więc stwierdziłem, że ją schowam w bardziej ustronne miejsce.
Postanowiłem zrobić prowizorycznego boxa w szafie, którego widać na zdjęciach.
Boki wyłożyłem folią aluminiową, oraz zostawiam dopływ powietrza od dołu i wylot u góry.

Z racji, że roślinka rosła już sobie ponad 2.5 miesiąca i nie było oznak flow stwierdziłem, że przetestuje nawóz na flow.
Znajomy, który ma jakieś tam doświadczenie, powiedział mi, że jesli nie chce nie wiadomo jakich kosztów to mogę kupić nawóz do storczyków.
Kupiłem nawóz firmy Agrecol o składzie NPK: 6-3,5-5,5.

Żarówkę z mocą 6500k dałem nad roślinkę, a 4700k skierowałem swiatłem od boku.
Cały czas staram się trzymać roślinkę w systemie 18/6.
Podlewam w momencie kiedy jest już sucha ziemia.
Po kilku dniach pojawiły się pierwsze małe pąki.

Teraz moje pytanie do was!


Co robić dalej i czy w ogóle coś z tego będzie?
Mam wrażenie, że od momentu pojawienia się pierwszych pąków, roślina stoi w miejscu.

Dodam tylko, że na stronie producenta czas od momentu kiełkowania do momentu kwitnienia to 6 tygodni, a u mnie zajęło to 11 tygodni.

Pozdrawiam i liczę na wasze rady!

IMG_0723.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Teraz ona potrzebuje dużo więcej światła niż jej dajesz. Jaki rozmiar ma twoj box teraz gdzie jest roślinka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinka aktualnie znajduje się na dole szafy, przygotowuje się do stworzenia, bądź zakupu jakiegoś boxa.

@Szym Czy mogę dać więcej światła w odpowiednikach tych żarówek czy lepiej byloby zainwestować w jedną porządną ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie Powiedzmy, że wymiary w których połozyłem folie to 40x40x100.

@Szym  czy jesteś w stanie polecić mi jakąś "budżetową" lampę ? :D Nie chce w okresie przed swiatecznym dowalać sobie jakimś mega duzym wydatkiem :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym może to głupio zabrzmi, ale budżet jak najmniejszy. Ponieważ zastanawiam się czy startować z kolejna od nowa czy dociągnąć tą. Jeśli się zdecyduje to fajnie gdyby była „kompatybilna” z gotowymi grow boxami. Widziałem takie o wymiarach 40x40x70.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarSta Nie ciągnął bym tego. Więcej niż 5 gram nie będzie. Automat ma już prawie 3 miesiące, no kurwa nie przesadzajmy, i nie polecajcie ziomkowi teraz lampę wstawiać nową. Ona zaraz to pod kose powinna iść, więc po co tracić czas na nią. 

Albo wstrzymaj się i po świętach jak kasę w skarpetach dostaniesz kupisz, albo baw się w kolejne żaróweczki które ciul tam dadzą. 

Jak chcesz pobawić się tak w roślinkę, dwie to kup Marsa TS 600, będziesz zadowolony. Z temperaturą nie będzie problemów a można na niej ładnie wyciągać.  Zalecana powierzchnia pod tego leda to 45x45, ale i na 60x60 ganiają na tym. 

Pomyśl - poświęcasz roślinie w chuj czasu, weź nawet tylko te 3 miesiące, warto z tego zebrać trochę towaru co nie ? 

To moje spostrzeżenia, oczywiście zrobisz jak uważasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Szym

Witam was ponownie, wybaczcie oznaczenie, ale konkretnie mi odpowiedzieliście obydwoje.

Co do całego "zestawu" dodałem tylko jedną lampkę 75W/1018lm i coś tam dodatkowo wyrosło.

Zapoznałem się już z lampą Mars TS 600, którą polecono mi wyżej i będzie zamawiana niedługo dla nowej pociechy.

Aktualnie jestem na takim etapie:

  • naświetlanie 12/12 - czasami gdy się zapomnę idzie 14/10
  • stopniowo odstawiłem odżywkę i podlewam wodą
  • pojawiły się brązowe włoski

 

Roślinka tak prezentuje się tak:

IMG_0099.thumb.JPG.33665eea04dda59e180f5bf313685c02.JPG

IMG_0100.thumb.JPG.4dfc0e2e13f51a6ccad55f32611f48f5.JPG

 

I teraz moje pytanie do was :D

A mianowicie czy to już jest pora na ścięcie ?

W jednym z postów na forum znalazłem "model" zmieniania barwy trichomów i wydaje mi się, że obecnie jest stadium "mlecznych" czyli takich jakie mnie interesują. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarSta klepać już zapewne klepie od ciebie zależy czy ci pasuje, a z tym wyłączaniem światła to spraw sobie jakiś programator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarSta musisz ogarnąć lupę czy coś żeby to przybliżyć, bo inaczej to jest wróżenie z fusów.  Więc takie zgadywanie że jeszcze tydzień albo dwa wydaje się bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...