Skocz do zawartości
Gość

Budowa Growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Z przyjemnoscia zapale sobie cos ze swojej uprawy;-) dlatego tez postanowilem wybudowac/zbudowac wlasne G dla mego kwiatka. 
przegladajac wszystko i widzac pare krzaczkow na zywo. Wiem ze potrzebuje box 60x60 i wysokosc 160. na poczatek jedna donica/ moze z czasem beda dwie odmiany. 
Z tym ze w doborze oswietlenia/wentylacji jestem laikiem. Czy moze moglibyscie doradzic lampe (LED bo mniej pradu pobiera) ktora starczy na tego boxa(lepiej mocniejsza bo kto wie z czasem poszerze boxa).

Wentylator tez z dobrym filtrem aby zapach byl tylko mnie znany;-)

i co musialbym jeszcze posiadac? Co do budzetu to sam niewiem ile chce dac- wiem ze chce miec dobre zdrowe topy. Wiadomo cenna tez gra role ale wole kierowac sie rada profesjonalistow. Nawet nie znam firm ktore np. Produkuja profesjonalne lampy

Pozdrawiam

Radosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzialem ze chodza od 100do 350 niestety €. 
pragne zmiescic sie w budrzecie 500€ calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Od razu proponuje dwie rośliny, moim zdaniem jeśli jest możliwość jedna jest bez sensu, tym bardziej za pierwszym razem bo coś możesz spierdolic 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Riddickosa bez sensu ta wielkość na jedną roślinę. Albo zmniejsz powierzchnię albo dodaj z 10 cm na obydwie strony i Ci 4 wejdą. Jedna roślina wymaga 30x30 ale warto mieć trochę luzu dlatego proponuję 70x70 a jak się upierasz na jedną to zrób max 40x40 wtedy lepiej ściany będą światło odbijały na roślinę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W miejscu gdzie bedzie to stalo mam szerokosc 60w jedna strone. A mysle ze ksztalt kwadratu najlepiej tam pasuje. 
 znalazlem cos takiego https://www.growbox.pl/product-pol-456-Dark-Room-60-R3-00-60x60xh170cm-namiot-do-uprawy-roslin.html  Wysokosc o10cm wyzsza od standardow ale czy warto doplacac do takich?

 

@Seba691 a docelowo pewnie to beda 2rosliny. Napoczatku bedzie jedna aby sie nuczyc 😉

A na niemieckich sklepach 

https://www.growmart.de/Secret-Jardin-Dark-Room-DR60-60x60x170cm.html?gclid=CjwKCAiAlNf-BRB_EiwA2osbxei0_aqXWPh1pRRJqEJd2My0pSjDMCd0JRKDr2RtkVdTZbTWKpeLoRoCpf8QAvD_BwE Jest taniej- mniejszy vat maja;-)

A na niemieckich sklepach 

https://www.growmart.de/SANlight-Q3WL-S2-1-Gen2-120W.html Czy taka lampa to juz kozak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Riddickosa napisał:

Czy taka lampa to juz kozak?

nie 

1 godzinę temu, Riddickosa napisał:

Wysokosc o10cm wyzsza od standardow ale czy warto doplacac do takich?

na dwie rośliny możesz mniejszego boksa kupić, zresztą to zależy od długości wega jaki zastosujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to jest chinska firma 😕 a czytalem tu niedobre opinie o chinskich produktach. 
a sa jakies inne sprzety?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli smialo moge kupowac od producenta na AliExpres?

€ 67,52  40% zniżki | Mars Hydro TS 600W oświetlenie LED do uprawy słonecznych roślin o pełnym spektrum wewnętrzny hydroponiczny
https://a.aliexpress.com/_B0yyg5

korzysta ktos z tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na ali tez sprzedaje producent i wysylka tych lamp jest z niemiec. 20€ droga nie chodzi

W cenie ts600 moge wtedy kupic ts1000 i przyciemniac sobie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Drodzy Koledzy. A moze mi ktos podsunac pomysl na wentylatorek i moze filrt do wentylacji. 
do boxa 60x60 tam jest rozmiar dziurki 4inch

 

https://www.ebay.de/itm/Prima-Klima-Rohrluefter-Drehz-Temp-gest-280m3-h-100mm-Aktivkohle-Filter-Grow-/203216825929?_trksid=p2349624.m46890.l49292

znalazlem cos takiego aby temperatury mi pilnowal. Czy ma ktos jakies doseiadczenia z tym? Albo podobnym

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czy posiada ktos info o tym czy sa cichsze wentylatory?

Dzieki Koledzy za porady. Tak juz wyrosla teraz czekam työko jak te biale ... zaczna zmieniac kolor.

8ACA11AB-5A51-45C4-B807-64C0CD73EAFB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...