Skocz do zawartości
Farmer_nl

Potrzebuję pomocy - Lampa Led 2m2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk sorry, ale zrozumiałem ze chcesz dać mu jedna bo gość napisał jaki max pobór energii i mi się nie zgadzało 2x 400 tyle 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Farmer_nl napisał:

Brawo dla Pana chyba jedyny przeczytał posta albo zrozumiał... 

 

1 zeus za mało 2 za dużo 

2x200w attis? 

Czy coś co wymieniłem wyżej? innego hmm 

Masz kolego tutaj Dominika . W tym temacie na tej powierzchni wie co pisze. Cacy do 500 nie będzie. Dlatego padają inne propozycje. Nie wiem czemu nie bierzecie pod uwagę kilku wyjść, tylko upieracie się na jednym. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmer_nl weź dwa attisy po 200W tylko proszę nie pytaj potem czemu plonu nie masz. Te po 300W to minimum, żeby krzaki oddały ci pełnię możliwości i nie wyszło z tego tylko sianko na wigilię. 

Jak masz tak wyraźne ograniczenia w poborze energii, to pamiętaj jeszcze policzyć ze 100W na wentylacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się do uprawy na 2 M2 to albo chce wykorzystać w pełni możliwości powierzchni. A jeśli nie chce się przekraczać pewnego pułapu z poborem, to trzeba mniejszy namiot brać, a nie unosić się że inni nie czytają. 

2 attisy to będzie pogranicze, ale przepraszam 500 przekroczy. 

To warunki odpowiednie mają być ? Czy pobór mocy ? Bo to dwa inne tematy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, doominik napisał:

@Farmer_nl weź dwa attisy po 200W tylko proszę nie pytaj potem czemu plonu nie masz. Te po 300W to minimum, żeby krzaki oddały ci pełnię możliwości i nie wyszło z tego tylko sianko na wigilię. 

Jak masz tak wyraźne ograniczenia w poborze energii, to pamiętaj jeszcze policzyć ze 100W na wentylacje

Autorze, sluchaj tego Pana bo dobrze prawi.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik kwestia może przypału w rachunkach za prąd? Nie wiem. Bardzo możliwe jest to co piszesz. Jakbym szedł w taką wielkość, a niedługo pójdę to raczej bym stawiał na idealne doświetlenie metrażu. Licząc półtora gr na 1w, to tak jak pisałeś lepiej doświetlić dobrze metr niż chujowo dwa metry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem z jednej trony ludzi co sie szczypia z oplatami za prad, sam juz mialem doplaty w wysokosci 0d 600 do ponad 1000€. Oczywiscie to sie wszystko zwraca w suszu, ale ja jednak zrezygnowalem z trzech namiotow i zostawilem tylko jeden. Ale  z drugiej strony jak ktos chce oswietlic pow. 2m2 i ma o grow minimum pojecia. To musi  liczyc sie  z tym, ze w namiocie zawisnie oswietlenie o lacznej mocy 700-800W, plus dodatkowe 100-150 W na wentylacje, nawilzacze i inne drobiazki. A to sie wiaze w wydatkami. Jak ktos ma glowe na karku i troche pomysli, to zrobi sobie praktycznie wiekszosc sam (box, oswietlenie) Ale jesli komus sie nie chce przeczytac kilku linijek na forum, to nie bedzie mu sie chcialo skadac samemu sprzetu do grow.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem 🙂 mam duże potrzeby.

No wiadomo na co 2 m2 są. Ale czasem tak sobie myślę że mądre jest zanim wsiądę na ciągnik siodłowy, pojeździć osobówką. 

Ale podziwiam rozmach a może głupotę 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  Ja jak sobie przypomne moje biznesplany jakie chcialem robic z zielskiem na poczatku, to sam sie do siebie pod nosem usmiecham (z politowaniem oczywiscie 😉  ). Wiecie jak to bylo 20 -25 lat temu, praktycznie zero wiedzy (bo skad) ale za to liczne plany i nieskaczone checi do dzialania. 🤣 Na szczescie rzeczywistosc szybko postawila mnie do pionu i sprowadzila na ziemie 🤣 Chcesz uprawiac komercyjnie, nie mozesz sobie pozwolic na amatorke. Zielsko musi miec przedewszystkim swoj wyglad i zapach, bo na to jako pierwsze zwraca uwage kupujacy. No i na koniec co nie znaczy ze mniej wazne, smak i zadowalajaca moc suszu. Zeby sie zarobic prowdzac komercyjne grow nie wystarczy po kosztach wychodowac kilka badyli. Wrecz przeciwnie, to kosztowny interes bo na poczatku czeka na nas sporo inwestycji. No i wymagajacy juz sporej wiedzy i duzego doswiadczenia od growera, nie znam nikogo kto zaczynal by od razu od 2m2 i nastawial sie od razu na grow komercyjne.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Ja właśnie od 2m2 zacząłem, ale dawałem sobie minimum 2 cykle, zanim coś z tego wyjmę, i tak minimum 3, zanim mi się zwróci. Mi się poszczęściło i odrobiłem inwestycję za pierwszym razem, głównie dzięki właśnie forom jak to, a najwięcej brałem z UK420-tam sporo więcej osób ma hydro. 

Jak ktoś chce zarobić na uprawie, to dam swój przykład: pierwszy setup kosztował mnie trochę ponad 10kpln i po pewnym czasie zmieniałem wentylacje i światło, bo jednak nie wszystkich rad posłuchałem. Chytry płaci dwa razy 😉

Drugi namiot już był dobrze przemyślany i wyszedł około 15kpln. Do tego nawozy i nasionka. Trzeba się liczyć z tym, że tej kasy można nigdy nie odzyskać, albo chociażby z tym, że każdy grow można zjebać dosłownie w jeden dzień i 4 miesiące pracy idzie się kochać. 

Licząc potencjalne zyski nie liczcie ceny zioła na ulicy, a raczej 50%. Jak ktoś chce uprawiać samemu i jednocześnie zająć się detalem, to niech odpuści, bo nic dobrego z tego nie wychodzi na dłuższą metę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wzielem w rece troche pieniedzy i wymieniam praktycznie caly sprzet, stawiajac cale grow od nowa (nowy wiekszy namiot, oswietlenie, wentylacja, medium zostaje zmieniam tylko nawozy). Caly projekt planuje juz dlugo i ma byc to moje perfekcyjne (jak na moje potrzeby) grow. Mam zamiar puszczac w ciagu calego roku 2 gora trzy cykle, tak tylko zeby zaspokajac swoje potrzeby na caly rok. Dlatego dopinamy wszystko na ostatni guzik, sprawiamy krzaczorom idealne warunki iczekamy na susz :yummy:


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....przepraszam że dopiero teraz odpisuje praca korki czasem tak to wygląda . 

 

Czy wy widzicie jaka zrobiliście gówno burze ? 

Zapytałem grzecznie napisałem normalny post dostałem odpowiedzi . Na jedną odpowiedziałem może z uniesieniem dumy ale to ze względu na nie porozumienie i osoba ,ta napisała że źle zrozumiała ja również potrafię napisać sorry za miss w komunikacji .

A reszta z was ? Ułożyła mi życie dała złote rady (dziękuje) napisała takie głupoty gdyby znała człowieka od a do z . 

Czy zanim napisaliście po co chce to zrobić i  czego to z tego nie chce mieć  i jaki to nie jestem i gdzie się pcham bez wiedz na głęboką wodę , że brak doświadczenia itp itd ludzie to ta nasza Polska uprzejmość ? ? ?  

Ja rozumiem że jestem nowy że Wy to stare wygi profeska kumple z neta itp itd propsy  lajki itp ale ludzie wyluzujcie bo z pytania o lampę ułożyliście mój życiorys daliście rady na przyszłość i zmieszaliście sam nie wiem jak to opisać - nie nie żale się tylko mieszkam za granicą już dość długo i myślałem ze takie sytuacje mogą być tylko w pracy z rodakami  ....sory nie będę z siebie tutaj robił poszkodowanego i użalał nad tym ale no nie popisaliście się . 

Nie będę odpisywał na każdą wiadomość wasza z osobna dla tego odpisałem w taki sposób .

-  Urojenie - źle zrozumiałem sory ( dzięki za fakera :) )  i nie było to ,, sianko na wigilię " czy " popcorn"  - trociny

- zielony~~ ostatnio 1.30g /w - nie wiem czy to dużo czy mało nie znam się :) - znam błędy i wiem że może być lepiej 

- zielony - prąd rachunki przypał 

- Bimbrownik - wywąchał $  aff 

- chemskun - liczę wszystko easy - można czytać robić samemu z mojej strony to nie lenistwo - masz pieniążki kupujesz napezasz gospodarkę bo tak to działa nie masz pieniążków kombinujesz by samemu coś zrobić i by było taniej . - Nie oddawaj mi tylko łatki kolejnej że co to ze mnie za burżua ile to sosu nie mam nie nie . Wybrałem szybsza drogę odnośnie zakupu a nie majsterkowania gdzie Twoja rada na pewno ma pokrycie w sobie . 

 Nie będę dalej tłumaczył tej burzy wywołanej bez potrzeby i bez sensu . Dzięki za rady . Tylko na  drugi raz jak zjedziecie nowego dajcie mu szanse na odpowiedź a nie wysyłacie takie aluzje i insynuacje .

ps. Nawet nie palę tego , zarobkowo nie do końca owszem nie za darmo ale nie tak jak co drugi z was napomniał ...

Od pierwszego  razu się w tym zakochałem w dbaniu , chodzeniu przy tym , interesowaniu się , czytaniu dowiadywaniu się nowych rzeczy ~~~~~~~ Jestem pedantyczny i musi być wszystko na igłę wiec się postaram by teraz tak było po waszych radach :). ponieważ sam dostrzegłem błędy . 

 

Dziękuje. 

 

Odbijają od tego  co wyżej . 

 

Lampy które ja podałem są aż tak złe czy sugerujecie mi po prostu markę i jakość nr1 na rynku ? 

Wydawało mi się ze spectro też stoją bardzo wysoko (100tki)  albo cree cob-y ?

Nikt z was nie odniósł się do innej firmy którą wymieniłem z powodu braku wiedzy czy ? bez złośliwości 

Spectrobox BB - wszedł ktoś z was w link  sprawdził parametry ? duża moc małe zużycie prądu  czy to fejk nie ma pokrycia w jakości ? 

 

Spokojnej nocki raz jeszcze dziękuje jutro odczytam - rady - pociski - Hejt? nie wiem jak to nazwać chyba ze juz cześć z was jest chilowana i podjedzie z dystansem do tematu , co złego to nie Ja .

 

Pzdr. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmer_nl Nikt tu po Tobie nie jedzie, ani nie chce Cie sprowokowac. To forum ma juz taki urok, kazdy nowy przez to przechodzi 😉 

Spectrolight Starter 100 Watt, dobry panel ale duuzo za drogi, jest duzo tanszych opcji.

Cree COB spot 100 Watt Glazen OPTIC Lens, to samo co wyzej, dobry jakosciowo panel ale duzo za drogi.

Spectrabox BB, ten panel nie pobiera  300W a jedynie 160 W czyli potrzebowal bys 4 takie panele.

CREE/MeanWell LED Blooming Panel , ten panel rownierz pobiera jedynie 160W.

LUMATEK ATTIS 200W LED, potrzebujesz 3 takie panele, albo dwie trzysetki.

SANLight Q6W, te panele sa dobre, ale za ta cene masz inne lepsze alternatywy.

Generalnie  z tego co sam sobie wyszukales widac ze uparles sie na panel z diodami COB. Diody cob byly, sa i pewnie jeszcze dlugo beda z powodzeniem stosowane w uprawie zielska. Jednak  stawiajac nowe grow i kupujac nowy panel, zainteresowal bym sie panelami Quantum Board. Najlepiej zbudowanymi w oparciu o diode Samsung LM 301B, jest to najwydajniejsza i najbardziej efektywna dioda jaka na dzien dzisiejszy jest dostepna na rynku. Znajdziesz ja w panelach np. Spider Farmer ktore niestety cena do siebie nie przekonuja, ale na szczescie na rynku jest duzo tanszych i rownie dobrych odpowiednikow. Diody  COB wychodza powoli z uzytku, szal na nie minal juz kilka lat temu. Pozdrawiam.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Farmer_nl przy mojej relacji przez 2 strony mówiono ze za dużo mam roślin aż mi się odechciało, tak tak tu już chyba jest 😁 cofam fakera 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...