Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@dantes205 niektóre liście jak by popalone, lej czystą wodę na razie i obserwuj jak będzie się poprawiać to nadmiar był pierwiastków jak pogarszać to niedobór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko zastanawiam sie czym popalone? Dolomitem, biohumusem, asahi? Nic wiecej nie dawalem, a te preparaty dawalem w mniejszych dawkach niz zalecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bimbrownik napisał:

Boże, widzisz i nie grzmisz...

Lepiej żeby nie grzmiał, bo śniegu do jebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem tego Akacza, bo podobno jest dobry dla poczatkujacych i wybacza bledy, ale wyglada to, ze nawet z tym sobie nie poradze. Zobaczymy co z tego wyjdzie, sprobuje ja doprowadzic do konca jej zycia i zamowie kolejne nasiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Podlalem woda Muszyna 3 dni temu i nie ma poprawy. Roslinka ma 4 tyg. te wlosy przy glownej lodydze oznaczaja poczatek kwitnienia? Podlewac dalej woda, czy dac jej biohumus albo planton k? 

Czytalem na temat odleglosci ledow od rosliny i roznie ludzie pisza, u mnie jest 15 cm. moze mam za blisko?

20201219_115916.jpg

20201219_115657.jpg

20201219_115657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dantes205 napisał:

te wlosy przy glownej lodydze oznaczaja poczatek kwitnienia?

te włosy nie

może zrobić flusha konkretnego i jak roślinie się nie poprawi to znaczy że brakuje pierwiastków 

22 minuty temu, dantes205 napisał:

Czytalem na temat odleglosci ledow od rosliny i roznie ludzie pisza, u mnie jest 15 cm. moze mam za blisko?

jak dobra temperatura i roślina się nie zbija to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Roslinka zaczela kwitnac, potrzebne mi sa nawozy, Bio-bloom wystarczy, czy jeszcze cos dokupic? (mam biohumus i planton k), moze ten terra bloom albo alga bloom dokupic? I drugie pytanie, zeby nie nabijac postow, od kiedy nawozic i od jakiej dawki zaczac, tzn. nawozic wg tabeli, czy zaczac od mniejszych dawek? Jeszcze pytanie, o wilgotność, bo do tej pory byla 50-70% (dzien/noc), zostawic taka, czy zmniejszyc?

20201221_144410.jpg

20201221_144846.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dantes205 napisał:

od kiedy nawozic i od jakiej dawki zaczac, tzn. nawozic wg tabeli, czy zaczac od mniejszych dawek?

tak jak zaleca producent ale można od mniejszych dawek

 

2 godziny temu, dantes205 napisał:

Jeszcze pytanie, o wilgotność, bo do tej pory byla 50-70% (dzien/noc), zostawic taka, czy zmniejszyc?

na razie może być

 

2 godziny temu, dantes205 napisał:

Dzien dobry. Roslinka zaczela kwitnac, potrzebne mi sa nawozy, Bio-bloom wystarczy, czy jeszcze cos dokupic? (mam biohumus i planton k),

starczy Ci, albo mi się zdaje albo faktycznie te najmłodsze liście się poprawiły, więc co robiłeś lałeś samą wodą? jeśli tak to lej nadal bo nawozami znowu dojedziesz ją 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest delikatna poprawa lisci, zmienilem wode z odstanej kranowki, ktora miala ph8 na wode ze sklepu ph6 (Muszyna, Muszynianka). Ok bede kontynuowal podlewanie sama woda, ale nie wydaje mi sie, zebym ja nawozami dojechal, dostawala jedynie biohumus, raczej problem tkwil w wodzie o wysokim ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jeszcze, proszę, czy w fazie kwitnienia używa się co2? bo czytam i zdania są podzielone. Ja nawożę co2 z bimbrowni, nie wiem czy to coś daje, bo nie mam porównania, efekt jest taki, jak na zdjęciach w poprzednim wpisie (roslinka ma 31 dni). Czytając o nawożeniu co2 natrafiłem na artykuł, w którym było napisane, że przy nawożeniu co2 zwiększa się zapotrzebowanie roślin na substancję odżywcze (bo fotosynteza szybciej przebiega), więc może stąd te żółte liście u mnie (plus złe ph wody)? Ktoś stosował tą bimbrownie i zauważył jakieś efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...