Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Liście słabe, totalnie zniszczone poobrywaj. To nie konkurs piękności na najpiękniejszą roślinkę! Masz uzyskać materiał a nie certyfikat Modelki Marii Konopnickiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy ona zaczyna kwitnac? Ma 24 dni i nie wiem czy mam zaczac liczyc juz dni flo?

Liscie obcinac razem z galazka przy samej lodydze, czy galazki zostawic?

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem juz na tabele deficytow i wyglada mi to na brak NPK, tylko ze pierwsza diagnoza to byli nieprawidlowe PH. Gubie sie powoli w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia uniwersalna wymieszana z dolomitem, oswietlenie LED 5600 lm 2700 k (box ma pow. 0.1m2) podlewana odstana kranowa raz w tygodniu (tutaj byc moze byl blad, bo plyn helliga barwi mi kranowe na niebiesko, czyli PH8 ), raz podlana biohumusem 1/4 dawki. Po LST spryskana Asahi SL, nawozona co2 z  bimbrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle płyn helliga jest do mierzenia ph wody? czyli to nie nadmiar nawozów, może być jakiś niedobór 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15/12/2020 o 11:56, Szym napisał:

a w ogóle płyn helliga jest do mierzenia ph wody? czyli to nie nadmiar nawozów, może być jakiś niedobór 

Myślę że płyn zmierzy ph każdego środowiska w którym się znajdzie i rozpuści.

Jak masz kranowe 8ph to lęk Muszyne albo piwniczanke ph6,2/6,3 u mnie się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze plynem helliga nozna sprawdzic PH wody. Sprawdzalem to na odstanej kranowie, wodzie demineralizowanej i wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Plyn helliga barwil je na rozne kolory w zaleznosci od tego, czy badana probka byla kwasna, neutralna czy zasadowa. 

Wydaje mi sie, ze ona potrzebuje nawozu, bo brzegi lisci sa jasniejsze i zaczyna zjadac sama siebie. Zastanawiam sie, czy dac jej biohumus czy planton k?

 

20201216_161237.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Muszyne i krople helliga zabarwily ja na żółto, czyli PH=6. PH ziemi caly czas pokazuje mi 7, mimo wczesniejszego podlewania kranowa PH 8, odczyn gleby sie nie zmienił, to moze byc zasluga dolomitu, ktory dodalem do gleby? Mysle tez, ze byc moze zrobilem blad, kiedy spryskalem liscie  Asahi rozcienczone z kranowa o wysokim PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dantes205 napisał:

odczyn gleby sie nie zmienił, to moze byc zasluga dolomitu, ktory dodalem do gleby?

może

3 godziny temu, dantes205 napisał:

Mysle tez, ze byc moze zrobilem blad, kiedy spryskalem liscie  Asahi rozcienczone z kranowa o wysokim PH

nie sądzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam planton k dla roslin kwitnacych, ktory ma NPK 11 16 24, nadaje sie na flo, czy lepiej kupic planton p z NPK 8 11 35 ? A moze jakis inny nawoz na flo polecacie, np. Burza kwiatow NPK 10 30 20 ?

Ten planton k moge dac na wega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205

 

Kup na flo blooma i pk i Ci wystarczy. Nie wiem, ale ja to staram się używać typowo markowych produktów do MJ. Dedykowanych wręcz. Czasem się biohumus na wegu pojawi. 

Ale stan rośliny się poprawił ? Czy tak samo wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan rosliny sie nie poprawil, a nawet sie pogorszyl. Zamierzam jej podac nawoz, bo moze jest glodna? Mam biohumus i planton k, zastanawiam sie, ktory podac? Rozcienczyc zamierzam wodą Muszyna, ktora ma PH okolo 6, czy moze podlac sama woda?

Ogolnie roslinka rosnie, 

20201217_112127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniczka ma otwory, nawet ostatnio je poszerzalem. Patrzylem na ta tabele deficytow, wg mnie to jest brak NPK, do tej pory dostala 1/4 dawki biohumusa, wydaje mi sie ze ona zjada sama siebie, stad te jasne brzegi lisci.

Jak wkladam patyk do ziemi, do samego dna doniczki, to jest sucho. Gdyby byla przelana, albo woda by nie uchodzila, to liscie bylyby oklapniete, u mnie sa podniesione do gory. Dobrze kombinuje?

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 daj podwójną dawkę biohumusa jak tak mało podawałeś.. Liście maja środki zielone i od żył idzie chlorofil ale nie dochodzi do końca bo za mało więc liść usycha.. No to jedziesz i pisz co się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...