Skocz do zawartości
mikosz

Ile jeszcze pożyje Gelato?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ile jeszcze byście dali jej pożyć? Gelato Dream, producent zaleca 8-9 tygodni, moja ma 47 dni ale idzie wyraźnie szybciej niż reszta. Prawdopodobnie przez to, że była złamana przy lst i nie udało odratować się połowy rośliny więc cała energia poszła w to co zostało.

Widzę trichomy przezroczyste, mleczne i bursztynowe i nie wiem już co o tym myśleć. W planach mam flusha za 2 dni i zamierzam potrzymać ją jeszcze później z tydzień, ale wolę dopytać. 

4ECEA385-CBA1-4E4A-B84C-5DFBC8210552.jpeg

CD0DCF57-F222-470C-91F5-85AC257DF956.jpeg

9EF4D50E-D0D1-4FDD-A553-1BB9C4CEAAEA.jpeg

048DB8A0-AFB8-4FBC-988B-9E1313BAD785.jpeg

991CA3C3-6542-45DD-A903-FE69C4AC1795.jpeg

85C1B07D-9912-4B8D-B930-17F3520E3CD0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Jakich trichomów mogę się spodziewać za te 9 dni?

I jeszcze jedno pytanie przy okazji  - w związku z tym, że w namiocie reszta roślin jeszcze dojrzewa nie za bardzo wiem gdzie suszyć tą jedną. Mam taką siatkę którą się wiesza i rozkłada na niej kwiaty ale jedyne ciemne i suche miejsce jakie mi przychodzi do głowy to szafa. Czy jeśli wilgotność oscyluje w okolicy 40% to powinienem się obawiać plechy susząc topy w szafie bez wentylacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz jak zamknięta szafa bez wentylacji to tak możliwe że plecha może się pojawić, 

6 minut temu, mikosz napisał:

Jakich trichomów mogę się spodziewać za te 9 dni

pewnie bursztynu się więcej pojawi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzak mozesz kosic  juz dzisiaj jak chcesz, jest gotowy.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Kolego szybki flush i bym ciął. Jest jak dla mnie elegancka. Za kilka dni będzie sporo więcej bursztynu. Ja szafę do suszenia zrobiłem z kartonu i wentylatora komputerowego. 

40 % spokojnie możesz suszyć, będzie git. Nie powinna się plecha pokazać. Więc flush, trym, susz, słoik i pal 🙂 i daj znać jak smakuje. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN A nie lepiej jeszcze poczekać? Z jednej strony to jest genetycznie 70% sativa więc bez sensu trzymać długo ale chciałbym wykorzystać maksimum potencjału. No i co z flushem? Przedwczoraj dostała jeszcze nawozy (organiczne BioBizza) i nie zdążyłem jej przepłukać.

Czytałem też o tym, że warto wstawić roślinę do ciemni na 2 doby przed cięciem i zastanawiam się czy jej zaraz nie flushować i nie włożyć jeszcze na 2 dni do tej szafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organiczne aż tak bardzo nie wpływają na smak, czytałem kilka porównań. Zarówno z flushem jak i bez. Ale zapewne @CheMsKuN lepiej tutaj podpowie. 

@mikosz Maksimum potencjału, ale co przez to rozumiesz ? Chcesz typowego kanapowca ? Jak tak to trzymaj aż bursztynów będzie więcej, ja jednak wolę trzymać maksymalnie 20-40% koloru brązowego. Możesz przecież też ściąć na raty i zobaczyć który najlepiej Ci podszedł. Masz kilka poziomów w suszarce - możesz zrobić ciekawy eksperyment dla samego siebie. 

Ciemnie bym zrobił, jak masz jak. Ja nie mam więc u mnie to niestety odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  Na ogół wolę zapalić „kanapowca upierdalacza”, ale z tej odmiany chciałbym uzyskać możliwie najmocniejsze energetyczne, niemulące zioło. Chyba zrobię tak jak napisałeś, zetnę dzisiaj lub jutro najbardziej dojrzałe topy a to co zostanie przepłuczę i poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Dobra decyzja. Jak lubisz upierdalacza, zostaw największy top na koniec, i zetniesz za kilka dni, jak zaobserwujesz trichomy w większości bursztynowe. A reszta będzie fajnym energetycznym ziołem 🙂 

Pamiętaj żeby przy suszeniu nie dawać bezpośrednio powietrza na suszone topy. Żeby za szybko nie dopuścić do wysuszenia. Ostatnio sporo czytałem o tym jak robiłem swoją suszarnie. Człowieku jaki cyrk. Mam dziurkowane wnętrze, dziurkowany wylot. Nagimnastykowałem się. Pudło duże i kilka po butach poszło na przeróbki. Nawet robiłem testy rozchodzenia się powietrza 😛 zobaczymy jak to wyjdzie. 

Pochłaniacz wilgoci jeszcze tam włożyłem. Ale u mnie bursztynu mało. Czekam jeszcze chwilę, flusha w sobotę zrobiłem. Teraz celuję w ścinkę. I tylko tnę górę. Resztę zostawie jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @CheMsKuN @Bimbrownik @Szym

Pierwszy top idzie na suszarkę, reszta będzie wieczorem flushowana i jeszcze trochę poczeka. Oderwaliśmy z narzeczoną mały kawałeczek na spróbowanie i wrzuciliśmy do piekarnika na 50 stopni. Reszta będzie oczywiście suszona i kiszona w prawidłowy sposób, doskwiera nam po prostu syndrom pustego płuca i trzeba się jakoś ratować 😌 

C9B377D3-783A-4CFC-8D14-3AB379BF2085.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...