Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@AgaszkaB Hodowałaś coś w życiu poza paprotkami na parapecie ? Ja piszę o dodawaniu nawozu stopniowo , będzie za mało, co zobaczy po wyglądzie rośliny to doda więcej. Sam wychodzę z założenia, że lepiej dać mniej niż więcej i to założenie u mnie w hodowli się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Just now, Zielone krainy said:

@AgaszkaB Hodowałaś coś w życiu poza paprotkami na parapecie ? Ja piszę o dodawaniu nawozu stopniowo , będzie za mało, co zobaczy po wyglądzie rośliny to doda więcej. Sam wychodzę z założenia, że lepiej dać mniej niż więcej i to założenie u mnie w hodowli się sprawdza.

 

Mój boże... już serio odechciewa mi się czytać tych kocopołów. Jak kupi biohumusa organicznego, to roślina przyswoi go po 1-2 tygodniach ? rozumiesz? 

Tak się sprawdza, że te Twoje rośliny wyglądają jakby były na głodzie azotowo fosforowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Just now, Tester said:

@AgaszkaB zaraz cie wywale 

ostatni raz 

Usuń mi konto i wszystkie posty i będzie dobrze.

Chłopak będzie mnie pouczać, któremu rośliny się wyciagają w 3 dni od wyjścia w ziemi, bo trzyma je w pudełku po butach. I jeszcze kiełkuje na wacikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guest  Komu się te ośliny wyciągają ? I gdzie na mojej fotorelacji w obecnym stadium widzisz braki azotu ?:D Nie wiem czy ty przećpana jesteś czy po prostu wyhodowałaś sobie kalafior zamiast mózgu, jak masz kalafior pod czaszką to przez ucho wlej sobie biohumusa, niech wleci pełna dawka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AgaszkaB chciała mi chyba sabotować rozwój mojej roślinki doradzając poczwórną dawkę nawozu ? 

Zgodnie z Waszymi radami nakarmię ją dodatkowym azotem (z umiarem).

Ktoś w komentarzach napisał, że roślina wygląda jakby za 2-3 tygodnie miała iść pod kosę, ale według mnie jeszcze spokojnie będzie kwitła z miesiąc jak nie dłużej. Trichomy są przezroczyste i jeszcze nie napęczniała. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Pożeracz światów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Pożeracz światów to zależy jakie palenie Cię interesuje. Za 3 tygodnie na pewno będzie się nadawało do palenia i będzie energetyk a jak chcesz kanapowca to myślę że spokojnie jeszcze 5 lub 6 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@Seba691  Do palenia to na siłę nadaje się już teraz, na 100% klepnie, ale raczej chodzi o to, by nie tylko nabrała mocy, ale też przytyła, by było jej więcej.

 

Spoko, aż tak mnie nie ciśnie 😉

Wolę poczekać, żeby było więcej i żeby mnie konkretnie sponiewierało.

Przez ostatnie dwa tygodnie odstawkę nawozy i będę lać wodę z melasą. Czytałem, że to daje niezłe efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pomidorek ma 64 dni.

Temperatura w boksie to 23 stopnie, a wilgotność ok 50%.

W poniedziałek 7.12 podlałem go 1l wody z 2 ml cal maga (ponieważ ma w składzie sporo azotu) + 100 ml biohumusa.

Na ten moment wydaje mi się, że proces żółknięcia liści nieco zwolnił. Część trichomów zaczyna się robić mleczna.

Poradźcie mi co mogę zrobić żeby topy jeszcze spuchły, bo na ten moment wydają się chudziutkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo elo 3 2 0.

Mam dwa pytania:

1. Panna ma już 78 dni i tak się zastanawiam czy jej rozwój się nie zatrzymał? Chodzi mi o to, że od tygodnia trichomy w zasadzie nie zmieniają swojego koloru - większość jest mleczna, jest też jeszcze trochę przezroczystych no i dosłownie kilka bursztynów.

2. Czy pomidorki lubią jak się zmienia ich pozycję w boksie celem doświetlenia innych topów czy raczej nie?

IMG_20201223_234344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją drugą roślinką, ale nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc piszę tutaj.

Roślinką to Kalis Mistery Auto.

Ma 72 dni.

Temperatura w boxie to ok 25 stopni, a wilgotność to ok 45-50%.

Tydzień temu zauważyłem, że dolne liście i te trochę wyżej zaczęły żółknąć, więc nakarmiłem ją litrem wody + ok 2ml agrecol minerał żel + 2ml pk13/14.

Zaglądałem do boxa dwa dni temu i jeszcze wyglądało to dobrze.

Zajrzałem do boxa dziś i widok mnie przeraził bo bardzo dużo liści mocno pożółkło.

Dziś oczywiście podlałem ją czystą wodą.

Co waszym zdaniem poszło nie tak, no i jak mam ją ratować?

Pozdro 🤜🤛

IMG_20201225_123946_1.jpg

IMG_20201225_121620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...