Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyjamajczyk Swiete slowa,tym bardziej ze wtedy wiem co pale .Nie bede w niej wlasnie nic przyspieszal bo i tak bym sie nie wyrobil do zniw,po drugie nauka na niej typu LST przykladowo da mi zauwazyc jak roslina w ten sposob zwieksza swoja objetosc i wogole dojrzewa bez wspomagaczy ,Tak sobie mysle i siedze nad krzakiem czule ,ze teraz moge minimalnie opuscic hps'a ja wygialem jej stozek ,zawsze to wiecej mocniejszych promieni ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery Nie wiem ile masz tam cm od hps, i jakiej jest mocy. Przyłóż rękę do miejsca gdzie roślina jest najwyższa. I zobacz czy lampa przy upływie czasu nie powoduje że parzy Cię w rękę. Jeśli ciepło jest przyjemne i można tak długo trzymać, to możesz opuścić. Oczywiście chodzi o stronę górną ręki, czyli palcami do dołu. 

Taka metoda jest dobra do nauki. Bo miarki według mnie się tutaj nie sprawdzają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk czytalem wlasnie o tej metodzie reki , mam hps'a 150w i opuscilem lampe na okolo 14 cm , gdy reke poloze tak jak mowisz na toslince jest przyjemne cieplo i moglbym reke trzymac tak caly czas do tego wentylator powiewa i szczyt krzaczka ma przyjemnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery Jest taka ciekawa reguła która zazwyczaj się sprawdza, jak to np widać u Ciebie, możesz zapamiętać 

Przy lampie HPS a również MH wartość orientacyjna (czyli w teorii) wynosi 10 cm dla 100W mocy. Czyli np jak masz 150 W - to 15 cm (zobacz u Ciebie 14 jest OK) Czyli potwierdzenie masz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk o prosze , mozna sie wieleee nauczyc i stad wyniesc 😉 wielkie dzieki , za pare dni dodam kolejne foto jak sie rozwija , Pozdrowionka i z farcikiem mordeczki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,obiecalem ze za pare dni beda fotki wiec

Teraz dopiero konkretnie wystartowala jak zaczalem robic LST z tym ,ze troszke za pozno bo teraz wiecej kombinowania i mniej pomyslow zeby ją finalnie jakos  zmiescic w tym boxie 😕 Wygialem wczesniej szczyt i tam zrobilo sie kolanko ale od tamtej pory lodyga znacznie "utyła" wiecej przez nia moze teraz transportowac pozywienia i to wszystko przenosi sie odrazu na wzrost i kwitnienie ,lisci tak jak doradzaliscie nie obcinam tylko podwiazuje zeby odkryc kwiaty . 

IMG_20201213_175126.jpg

IMG_20201213_174745.jpg

IMG_20201213_174539.jpg

IMG_20201213_174551.jpg

Aa i wiem mordeczki , nie oczekuje z niej plonow hehe , nie dziwie sie jej wcale jak musiala przejsc przez tyle moich bledow no ale chociaz duzo dzieki temu sie nauczylem i za drugim podejsciem bedzie znacznie lepiej i latwiej 🙂

Jeszcze jednoo , zmiescic to mi sie zmiesci w tym boxie tyle ze problem jest z lampa nie powiem daje rade ,niestety hps wytwarza cieplo ,nie mam z nia gdzie uciekac bo automatycznie czym wieksza roslina tym mniej miejsca w boxie no i temp do gory pojdzie ..  😕

Noo i doczekalem sie chociaz zobaczyc biale wloski ktore teraz sie dwoja i troja 🙂 Widoki z kazdym dnien staja sie piekniejsze i wieksze 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym dokladnie ,cos pomysle . Ciekawi mnie ile ona jeszcze moze zygnąć wzrostem ? Wiem ,ze to zalezy od wieluuuu czynnikow ,ale chociaz w przyblizeniu to wiedzialbym na czym stoje i co dalej rozkminiac 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Ivery napisał:

Ciekawi mnie ile ona jeszcze moze zygnąć wzrostem ?

coś tam może ale raczej nie dużo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery  To zależy, jaką barwę trichomów będziesz preferował przy ścince, jak przeźroczysto-mleczne to długo to nie potrwa, ale jak czekasz na przewagę bursztynu to jeszcze sobie trochę czasu poczekasz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ,a co jeśli zetne ją za jakieś 2 tyg ? Z powodu wyjazdu .. ( będzie cokolwiek klepać,czy nie ma na co liczyć  ? ) 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery musisz mieć chociaż mleczne. Bo przezroczystych to bym w ogóle nie ścinał bo to bez sensu. Mocny tytoń się z tego tylko zrobi w chuj drapiacy. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...