Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy tak ,tak dobrze pamietasz , a co do ph to utrzymuje granice 6 ,mierze plastrami lamuksowymi , ale wiem slabiutka jest to moje bledy ,chcialbym chociaz na jointa z niej cos miec jak na poczatek , do drugiej uprawy juz podejde konkretniej tak jak byc powinno 

@Bimbrownik ok dzieki ,mozna na was liczyc na spokojnie doradzicie bez hejtu ,a co z oswietleniem ?zostawiac 12/12 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik dokladnie od 1 listopada,wtedy sie przebila przez ziemie . 

 

 

Najgorzej bo za 4 tygodnie musze z nia zakonczyc zwiazek i dopiero zaczne jak wroce ,ale z kolejnymi 😞

A czy moge zaczac topping czy juz nie ma sensu ?

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

 @Ivery 50 na 50 cm to nie taki mały box, masz stary dość powierzchni, by na niej wyhodować 3 - 4 rośliny z dobrym podejściem. Minusem jest wysokości, bo masz nisko i masz HPS zamiast leda, więc masz pod górkę. Ciąć, jak ci mówi też @Bimbrownik nie ma sensu. Sens ma trening i jest koniecznością według mnie, bo jak roślina będzie w taki sposób rosła , jak teraz to ci finalnie przerośnie boxa. Lampa jest ok , jak masz 150 HPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dokladnie mam hps'a do tego jeszcze daje niezle ciepelko ,wiatrak non stop dziala konkretnie ,trening masz na mysli lst ? Jak tak to czym ją najlepiej podwiazywac ? Wyginac ?  Nie jest za wysoka zeby ją teraz wyginac jak nie byla od poczatku ?  I co z tym toppingiem ,robic jej kilka szczytow ?bo lisci nie bede obcinal tak jak mowicie . Z gory dzieki za pomoc 

Edytowane przez Ivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery po 1 to automat więc raczej toping nie jest polecany,

po 2. jak za 4tyg musisz kończyć to nie będzie z niej nic ale trzymaj jak chcesz i obserwuj, zawsze to nowe doświadczenie

Po 3. Jak będziesz chciał startować z następną to nie rób na styk. Jak producent pisze 80dni to dolicz jeszcze minimum tydzień+ kilka dni na suszenie. Taka robota co do dnia nigdy się nie sprawdza zwłaszcza jak jak nie zna się rośliny i doświadczenia. Zaplanuj na następny raz więcej czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery Ziomek masz 70 cm wysokości boxa, jak nie spieprzysz podłoża , czyli będzie dobre ph i nawożenie będzie ok, to ci przy dobrym świetle wyrośnie fajna roślina, ale musisz jej wzrost kontrolować przez trening. Tak poszedłbym w LST. Gnij ją , ale oczywiście delikatnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wielkie dzieki , wlasnie chce zaczac robic LST , z rana wstalem , wlaczylem jej swiatelko i tak siedze i mysle od czego zaczac i jak zaczac ją teraz wyginac bo lodyga jest dosyc gruba i mysle ze jak ją wygne to ona strzeli 😕 mam tez problem z lismi wiatrakowymi bo one zdecydowanie zaslaniaja duzo swiatla mlodym kwiatom , te zaznaczone na czerwono

IMG_20201208_085120.thumb.jpg.136d807b97595553ad49e70fcc35d8f5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz z tymi liśćmi. Widzę, że łapki Cię swędzą. Ja tam widzę kilka liści na krzyż, a roślina bądź co bądź liści potrzebuje do życia.

Te dolne odrosty co twierdzisz, że nie mają światła możesz poodginac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik jednak zrobilem w ten sposob i od razu wszystkie kwiaty dostaly swiatla bez pidcinania , moze byc ? Na poczatek dalem drut bo nie mam nic pod reka ,ale jest to gruby drut wiec bez obaw mi sie nie bedzie wcinal w rosline 

 

IMG_20201208_094405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery Nie ucinaj żadnych liści. To tak jakbyś uciął ręce bo nogi Ci zasłaniają. Roślina bardzo ich potrzebuje. Nic nie zbierzesz za 4 tygodnie - nie ma takiej opcji. Chyba że towar na herbatkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Wiem ,ze nic nie zbiore ,nie bylo wyjazdu w planach 😕 ale przynajmniej nabiore jakiejs wprawy .

Dalo sie hehe , chwilke wystarczy na nia popatrzec ,podotykac i mozna wyczuc w ktorym miejscu powoli sie poddaje , dzieki waszej pomocy roslinka sobie dalej rosnie ,bez odcinania jej rąk jak mowicie i ladniej sie poszerzy , powiem szczerze w nocy ogladalem duzo filmikow i sposobow na fajne LST i cos zostalo , a tak wogole jest to ciekawy temat .  Forum zajebiste i ekipa rowniez 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk wlasnie nie mam zastepstwa , powiem Ci tak ze na okolo 2 miechy , myslalem o kolezkach ,ale powiem szczerze Ci prawdziwi siedza za miedza a Ci co zostali to jakos nie oddam glowy uciac ze bedzie bezpiecznie (przypałowi) a mieszkam na wsi wiec tu bardzo szybko plotki sie rozchodza a jeszcze bardziej jakies nowe niestworzone sie pojawiaja , wiec sami rozumiecie 😞 wyjazdu nie unikne i sam sie zastanawiam co dalej 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery a to długi wyjazd... no nic się innego nie zrobi. Szkoda - ale jakaś tam lekcja jest. No ja swojej hodowli też bym nie oddał, bez względu kto to by był. Na wsi to masz bajkę, jak wrócisz to znajdź dobre miejsce, walnij outa i będziesz miała jarania na długo 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk tez wlasnie o tym mysle , tym bardziej ze mam duza placowke wiec jest gdzie 😉 jak wroce ostro ruszam , szkoda ,ze nie dokoncze uprawy rozkminialem po nocach co tu wymyslec no i nic ... Zeby wyjazd byl za poltora miecha to uprawa mysle ,ze juz dobiegala by konca gdyby nie bylo zadnych wiekszych problemow 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk haha dobre 😄 mialem juz dziwne wizje jak sie upalilem zeby ją usztywnic w plecaku i przewiesc (jade busem) ale gorzek jakby zaczela ladnie pachnac haha 😄 no zal mi tylek sciska ,tymbardziej ze z kazdym dniem coraz to ciezej bedzie mi sie rozstac bo to co najlepsze i najpiekniejsze to dopiero przed nia 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery Szkoda każdego maleństwa, które idzie na straty. Ale pamiętaj : nie zalej jej nawet nawozami bo nie ma sensu, a ich nadmiar na pewno nie przyspieszy jej kwitnienia 🙂 

 

Potem walniesz hodowlę i będzie co zbierać, nie martw się. Swoje to swoje i później w życiu nie będziesz chciał wrócić do ulicznego towaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...