Skocz do zawartości
wesolybudda

LED Lumatek ATTIS 200W | 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster |

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym odcinku: Pierwszy pre-flower u Sour Monster, odsłaniamy kolejne szczyty no i wreszcie długo wyczekiwane podlewanie!

Maks wlgotność podeszła pod 97% procent przy temperaturze 29 stopni. Nie wiem na jak długo bo jak zaglądam do namiotu to wszystko jest w normie. W każdym razie ustawiłem mieszaka pomiędzy doniczkami i lampami. 

Minimalna to 50% i temp 25 stopni więc to pewnie odczyt z nocy. 

 

Dzisiaj wielkie podlewanie. Każda dostała 750ml wody z pH 6,3 no i wreszcie nie dużo ale pojawiła się woda po podniesieniu doniczki. Małe rzeczy a cieszą. Generalnie roślinki nie wyglądały jakby się upominały o wodę wszystko u nich w normie jednak mam wrażenie, że trochę przyhamowały więc obstawiam, że teraz wystrzelą jak pojebane. Ostatnio zdrowo były podlewane jakieś 6 dni temu (zdrowo to znaczy koło 400ml na donice). W podlewaniu jestem oszczędny ale nie chciałbym nigdy przelać i na razie wydaje mi się, że wszystko idzie ok, dochodzą nowe gałęzie, liście itd. i pewnie korzenie ostro szukały wody więc nie ma co być nadgorliwym. kazda z roślin ma całkiem grubą łodygę i sztywną - tak że jak odpiąłem drut to była w tym samym miejscu. 

No i Panie i Panowie wielka chwila już wczoraj widziałem, że chyba coś się zaczyna pojawiać ale poczekałem do dzisiaj no i mamy pierwsze pre-flowery u Sour Monster. Jaram się mocno! To o tyle ciekawe, że myślałem, że najszybciej się pojawią u 60 days grapefruit no ale może z racji, że dostał po dupie i stracił dwa razy liście to trochę go to zatrzymało. Szczerze? To dobrze może uda się go zebrać w tym samym czasie co pozostałe dziewuchy a nie 2 tyg wcześniej 😉

Pytanie, czy jasne kropki na łodygach to norma czy może coś tam się u nich pokazało? large.1101343079_3215(4).jpg.27428b41916ea140e6c605d2ed7aef77.jpg

Czy to już pierwsze pre-flowers? 

large.2145724776_3215(7).jpg.a82998210d34f6b22cbbe6d9e94c0c29.jpglarge.501541636_3215(5).jpg.f516fe71d7a922a8c7a37c92331f5d69.jpg

A tak to się prezentuje reszta po podlewaniu large.1508577932_3215(6).jpg.ca765fd80ff38451029d942d4b2c223a.jpg

Auto Sour Monster 

large_3215.jpg.ba44b3c8c1594117792affae0c4d74d9.jpg

60 days Grapefruit 

large.1162514087_3215(3).jpg.8a8e6fddf51d78b523c4ee569c85248c.jpg

Auto Gorilla Glue, ciasna jak sam skurwysyn 

large.1541069193_3215(2).jpg.9d21a629ff9d6bb6aabd1467f383499e.jpg

Auto Candy Kush 

large.1867860845_3215(1).jpg.f2d6ca365570afded373ccfbf556f8be.jpg

 

Jak się podoba? Można zrobić dla nich w tym momencie więcej? 

Edytowane przez wesolybudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @zielonyjamajczyk Dzięki za odpowiedzi ✌🏻Napewno kiedyś tak było.. Jednak żyjemy tu i teraz chyba każdemu na tym forum chodzi o to żeby wychodować coś, co się będzie porównywać do nl przynajmniej mi o to chodzi 

@wesolybudda jak zmontowałeś wyciąg ? Możesz pokazać jak to u Cb wyglada ? Masz wtłaczający ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 tak jak mówi @Przemol8521 chyba nie ma sensu robić wtłaczającego pasywny wystarczy. Kanałowy zasysa powietrze i jak box jest szczelny to widać po ściankach, że jest zassany i powietrze samo wchodzi. 

to fota jeszcze z początku ze starym CFL ale tu widać mniej więcej. Na początku leci filtr > kanałowy > rura wytłumiona > wylot. Całość posklejana żeby było szczelnie mac gajwerką i poczepiona na tyrytytki do belki w boxie. 

Swoją drogą na tej szmacie od filtra zbiera mi się wilgoć i wychodzi trochę rdza z filtra czy trzeba się tym przejmować? 

large_3216.jpg.168478a39437ab134716b8d70f39121d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda rdza i wilgocią nie musisz się przejmować jak narazie. Aczkolwiek radzę ci zejść na 70% zeby zapobiec przemoczeniu filtra wtedy zacznie szybko tracić swoje właściwości 🙂 i efekt będzie taki ze za miesiąc przestanie filtrować pamiętaj ze masz tam węgiel aktywny a on nie lubi wilgoci powyżej 70-80%

Edytowane przez Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521  No zgadzam się, ja mam u siebie już rdzę na wyciągającym, a to wynik tego, że nawilżacz kiedyś latał na ful i miałem 80-90 % , a wciągający czuł się , jakby był wirnikiem motorówki, wodą chlapało na wszystkie strony. Na szczęście szybko wykryłem problem, bo by prawdopodobnie doszło do zwarcia.

@wesolybudda Nie dawałbym na takiego boxa wlotu pasywnego. Dałbym wiatrak wprowadzający , dobra cyrkulacja powietrza jest ważna, a na nią nie wpływa tyko wiatrak , jak wyciąga, ale też ten, jaki wprowadza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no ale właśnie rozmawiałem z sklepie, że pasywny nie jest potrzebny ze względu na dość dobry ciąg wylotowego który sobie poradzi. A po czym można poznać, że z wlotowym byłoby lepiej? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda Tak jak zielony pisze, możesz dać wtłaczające, ale muszą być większej mocy niż wyciąg. To konieczność. Co do tego czy potrzebny czy nie, to sam pasywny wystarczy. Ale ja np też dałem wtłaczający. Zrobiłem otwór na wysokości górnego brzegu doniczki, dzięki temu powietrze od razu owiewa mi łodygi, i np dziewczyny z przodu miały o wiele lepiej rozwinięte łodygi w porównaniu do tych sztuk z tyłu, do których już taka moc nie dolatywała. Więc zastosowałem dodatkowy wiatrak mieszający, przyssany do ścianki boksa który na nie wiał z tyłu. 

Jakby Ci się udało wykorzystać potencjał lampy@wesolybudda by światło centralnie padało na rośliny byłoby lepiej. W tej chwili główne źródło z lampy świeci Ci na nawilżacz. Może spróbuj go na prawą stronę przerzucić, a doniczki dać bardziej centralnie 🙂 wiem, to gimnastyka ale przechodziłem to samo.

Jeżeli zbiera się taka duża wilgoć na górze, to znaczy że z wymianą powietrza wcale nie jest tak dobrze. Ja na początku vega z filtrem węglowym miałem wilgotność podchodzącą do 95 % i nic mi się tam nie zbierało. I wam też nie powinno. A co dopiero rdza ? ! 😕 

Z łodygami kolego masz wszystko ok. Nie bój się przelania. Podlewanie za małą ilością też jest złe. Musisz obserwować i dopasować ilość do potrzeb. 

Tak poza tym wszystko cacy. Powodzenia dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk hehehe mam nadzieję, że odnośnie ustawienia lampy masz na myśli zdjęcie z roślinkami a nie to ostatnie z CFL bo jest już dawno nie aktualne 😄 ale spoko, zrobiłem wczoraj zdjęcie i się właśnie chwilę zamyśliłem że trzeba je lepiej ustawić więc już stoją centralnie pod lampą tylko się nie załapały na zdjęcie. Ale dzięki za czujność jakoś tak się bezpieczniej czuje pod Waszym okiem 😉

Z tą rdzą to może po prostu kwestia filtra że puścił rudą? Nie wiem zbiłem od razu trochę wilgotność skoro tak radzicie... Z wentylacją mogło być coś nie tak że went nie był ustawiony na drugi bieg 😉 

Ciekawe rzeczy piszesz z tą wentylacją, zupełnie nie tak sobie to wyobrażałem. myślałem, że jeśli wtłaczające będą silniejsze niż wyciąg to namiot się napompuje i np. będzie czuć w pomieszczeniu rośliny bo powietrze gdzieś znajdzie prędzej dziure niż w niewyrabiającym wentylatorze kanałowym i wylocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda Nie nie, to nie chodzi że masz wyciąg 300 m3 a dasz wtłaczający 500m3. Tutaj chodzi by dane moce się pokrywały. Wtedy nie stworzysz ani balona ani z byt dużego podciśnienia.  Roślin nie będzie czuć. Ja tam mam. Zero zapachu poza boksem. Jedynie tak miałem gdy temperatura zbyt mi w pomieszczeniu skoczyła i mocniej nagrzał się boks. 

Nie wiem co to za filt. Ja mam powłokę ocynkowaną w nim, więc nie ruda kurwa nie ma prawa się pojawić. Ale ogólnie w życiu tam nie miałem wody, a sprawdzałem dokładnie. Mieszające robią robotę, bo powietrze jest ciągle w ruchu. 

Czasem nie ma wyjścia z tym nawilżaczem. Dlatego nigdy boks według mnie nie powinien być na styk. Trzeba przemyśleć jakie donice będą i wtedy dobierać wielkość. Ja niestety byłem ograniczony do szafoboksu i tutaj nie miałem wpływu na rozmiar. Ale idealnei w boku wchodzi mi nawilżacz. Następnym razem tylko będę robił rozpylacz indywidualny na każdą doniczkę. 

🙂 czytaj czytaj czytaj i będzie super 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda siema rozwiązałem problem głośności wentylacji wyciągającej dziś mi przyszła paczka z tłumikiem i manczetami zero lewego powietrza i grzejniki w domu głośniejsze od wenta. Teraz pytanie do mądrzejszych jak mocno obniży to wydajność wenta ? Bo  na „ręce” czuć ze ciągnie ale to nie tak jak na „sucho” albo i rurą 

787EE091-CC15-419B-8540-BEC034426CE6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...