Skocz do zawartości
wesolybudda

LED Lumatek ATTIS 200W | 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster |

Rekomendowane odpowiedzi

@Urojenie jeśli chcesz robić lst na roślinie to nie wkładasz nasionko w środek donicy tylko po boku to po pierwsze a po drugie to lepiej jest lekko podsuszyc roślinę bo jest bardziej podatna na Twoje działanie i masz większą szansę na to że tego nie zepsujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grapefruit to w ogóle gratis w tym zestawie i na początku koło 3-4 dnia dostał trochę po dupie bo pies mu odgryzł 1 z tych dwóch pierwszych listków. Ale ładnie idzie kuternoga i daje radę ?

Ogólnie minusem tego setu jest to, że grapefruit i gorilla glue rosną maks 80cm a candy i monster mają geny na 130. będzie trzeba podsadzać do światła.

@Szym kolego akurat monster miał najwięcej wilgoci w ziemii jak sprawdziłem paluchem więc jestem w stanie uwierzyć w to, że on na tle innych ma za dużo wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda polecam robić Ci lst na drutach w izolacji (żadne nitki czy sznurki bo uszkodzisz roślinę). A co do fimmingu czy topingu to nw czy automat sobie z tym poradzi ale jest tu projekt na forum co kolega zrobił super cropping i automaty dały radę (zależy od genetyki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mirecki napisał:

@wesolybudda polecam robić Ci lst na drutach w izolacji (żadne nitki czy sznurki bo uszkodzisz roślinę). A co do fimmingu czy topingu to nw czy automat sobie z tym poradzi ale jest tu projekt na forum co kolega zrobił super cropping i automaty dały radę (zależy od genetyki). 

przygotowałem się już do tego i mam klipsy i drut ogrodniczy na takiej szpuli. Sprzęt już jest tylko jeszcze umiejętności brak i jest stres ?

@Szym czytałem, że warto podlewać bliżej ścianki doniczki żeby korzenie szukały wody więc tak robię ? no i boję się przelania więc ostatni raz podlewałem 3 dni temu i tak jak mówię pare cm na głębokość czuję że gleba nie jest sucha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@mirecki po 1 to prawda, ale projekt został zrobiony dla osoby która zasadziła po środku mądralo, po 2 przecież napisałem ZE ROBIĆ PRZED PODLANIEM CZYLI JAK JEST SUCHO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę mieć za chwile tez coś podobnego u siebie z fartem. Jak jest u Ciebie @wesolybudda  z głośnością wentylatora wyciągającego ? Po kiełkowaniu odrazu do gleby docelowej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki też się nad tym zastanawiałem i nawet spytałem jednego gościa o sadzenie po boku i wspomniał że też trzeba myśleć o korzeniach które się jednak rozchodzą w szerz i też potrzebują miejsca więc chyba na dwoje babka wróżyła. 

@Kiler90 ja zrobiłem chyba trochę wbrew podręcznikom bo wrzuciłem je na niecały jeden dzień do kieliszka z wodą i od razu do docelowej ziemii. Bym stres że nie wyjdzie ale jak widać się udało. Po 3 dniach wszystkie wyszły z ziemii. 

A co do głośności to mimo że mam rurę z wygłuszeniem z waty szklanej to niestety trochę szumi. Ale sama rura sporo dała bo taka podstawowa mocno szumila i po zamontowaniu tej wytlumionej jest lepiej  ale to ciągle jednostajny szum nieco głośniejszy niż lodówka. 

Upierdliwy jest ten jebany wiatraczek mieszajacy którego nie polecam bo od pierwszego dnia zaczął terkotac co parę obrotów. Ale tego się nie wyciszy raczej trzeba wymienić na coś porządnego a nie royal seed. 

Przymierzałem dobry Tłumik ale nic nie dawał. Słychać szum wlotu powietrza i samą pracę praca tego wyciągu. Zastanawiam się ogólnie ile by dało zrobić np skrzynkę wytłumiona pianka studyjna która obuduje kanałowy? Czy to by wygluszylo jego prace do minimum? Ostateczne rozwiązanie to chyba obudować boxa i też wygłuszyć jakąś wata szklana lub pianka studyjna. 

Ma ktoś doświadczenie w robieniu silent boxa? 

Edytowane przez wesolybudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda Ja jeszcze nie dostałem swojego Mixed In-Line, ale już wiem ze lepiej było wydać trochę więcej na S&P TD silent, szybkie zakupy w necie są słabe. Znalazłem tłumik VF KRAKOW polskiej produkcji, ale nie wiem czy jest dobry i na polskich sklepach widziałem tłumiki hałasu z pcv które zakładasz bez pośrednio na wentylator i chyba coś koło 13 Db redukują ale nie mogę się narazie wypowiedzieć, sam zbieram wiedzę ??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 nawet nie wiem czy nie ten sam testowałem i nie widziałem większej różnicy niż w o wiele tańszej rurze z wygłuszeniem. Największym problemem są drgania powietrza i to pięknie zostało zniwelowane. Sam Tłumik testowałem podłączając go przed wentem i za i jakoś nie byłem zadowolony więc zwróciłem. Teraz nie szumi rura tylko sam went dlatego myślę czy go nie owinąć pianka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wesolybudda napisał:

dostał trochę po dupie bo pies mu odgryzł 1 z tych dwóch pierwszych listków.

To to nic, moja kotka wyrwala i zjadla mi z zeszlym tygodniu 2  3 tygodniowe krzaki ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda  Wiesz jak to bolalo ?! Wpierdolila moje dzieci ? A tak na serio, to zero stresu, dokielkowalem nowe pechy i jedziemy dalej .


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wystarczy ? Mogę śmiało wentylator dać na zewnątrz zabudowany a w środku tylko filtr ? Im więcej czytam to coraz to nowe problemy a jeszcze nie ma krzaków ??‍♂️

8C8831B8-C6B7-43CB-B98C-11AC74613945.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kiler90 Wentylator wewnątrz bezpośrednio do filtra(chyba że bardzo sensownie go zabudujesz żeby wyłumić hałas),bardzo dobry wybór z tym wytłumionym kanałem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elo420 jak zabuduje wentylator w box to stracę cm na lampę, napewno chce okleić m2 nad box sufitu pianką odbijająca dźwięk i myślałem żeby wentylator powiesić w pudle ze sklejki+ wytłumienie, przed wylotem (połączone kawałkiem rury) dopiero po zamówieniu zobaczyłem yt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kiler90 napisał:

Takie coś wystarczy ? Mogę śmiało wentylator dać na zewnątrz zabudowany a w środku tylko filtr ? Im więcej czytam to coraz to nowe problemy a jeszcze nie ma krzaków ??‍♂️

8C8831B8-C6B7-43CB-B98C-11AC74613945.jpeg

Te wyciszone rury badzo ulatwiaja zycie, sam ich uzywam. A filtr nawet razem z wiatrakiem mozesz dac na zewnatrz. Ja teraz mam wentylator w boxie a fltr na zawnatrz. Ale na dniach bede zmienial boxa to dam i filtr i wentylator na zewnatrz boxa., w boxie beda tylko krzaki i panele oczywiscie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN rozumiem ze w box będzie tylko rura a na zewnątrz reszta ? Filtr będzie dawał radę jak będzie w druga stronę ? 
 

W sumie strona zawsze zostanie ta sama ale czy filter da radę na wylocie o to mi chodziło * 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 Filtr spisuje sie wysmienicie, mam w boxie 8 krzakow w bardzo zaawansowanej fazie kwitnienia, a w domu nie czujesz doslownie nic. Tak do boxa dam tylko wyciszona rure wentylacyjna wyciagajaca powietrze z boxa. Podlaczona do wentylatora ktory bedzie poza boxem tak samo zreszta jak filtr powietrza. Teoretycznie takie cos powinno bezproblemowo funkcjonowac, wentylacja bedzie prawidlowo podlaczona  i zamontowana tyle tylko ze na zewnatrz boxa.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, CheMsKuN said:

Te wyciszone rury badzo ulatwiaja zycie, sam ich uzywam. A filtr nawet razem z wiatrakiem mozesz dac na zewnatrz. Ja teraz mam wentylator w boxie a fltr na zawnatrz. Ale na dniach bede zmienial boxa to dam i filtr i wentylator na zewnatrz boxa., w boxie beda tylko krzaki i panele oczywiscie.

Ja też takie coś miałem i nic mi to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...