Skocz do zawartości
wesolybudda

LED Lumatek ATTIS 200W | 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster |

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy kurcze chyba mnie źle zrozumieliście a może po prostu podobne pytania padają kiedy ktoś pyta o ścięcie 😉 

To może inaczej, nie planuje ścinać i wydaje mi się że sour będzie gotowy dopiero za jakieś 2 tygodnie. Pytanie do was czy po trichomach widać żeby były mleczne bo mi się wydaje że jeszcze są przezroczyste. 

 

Pytam  bo nie wiem jak wygląda zmiana koloru i w sumie ile czasu jest wtedy do ścięcia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda Trochę słabe zdjęcia, ale w przypadku trzech środkowych zdjęć trichomy wydają się być w części mleczne, a w części przeźroczyste. Przydałoby się większe powiększenie. Jak chodzi o gotowość to na upartego można ścinać przy trichomach przeźroczysto -mlecznych, ale efekty będą słabsze, taka roślina da hight energetyczny. Ja u siebie czekam na przewagę bursztynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda 1 i 2 tydzień kwitnienia to szczytowy moment dla rośliny, wtedy nawet nie myślę o dotykaniu roślin, po tym czasie śmiało możesz obrywać liście ale nie wszystkie na raz, stopniowo z każdym podlaniem po 2-3 liście obrywam które są brzydkie i wybieram też takie co zasłaniają główne z odrostów. Nie piszę o całej defoliacji a o skubaniu sporadycznym🧘‍♂️✌️😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cappi A tam pieszczenie się, ja się nie pieściłem z roślinami, ale pokazałem im kto jest panem :D Przyznaje, że trochę się buntowały, ale raz jeden, drugi się po nich przejechałem to się podporządkowały , bo poznały rękę swojego pana :D Jaja , masz delikatne podejście do roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Kolego to zależy od odmiany jaka uprawiam,przy ostatnim grow na plancie jednym robiłem 3 treningi, topingg, lst, defoliacje dwa razu przez cały jej okrez zycia😉Na kolejnych,lizakowanie i topingg.Pisałem jemu jak się boi to nich sobie pomału obrywa.

Edytowane przez Cappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cappi Ja w większości żartowałem. Sam byłem na początku bardzo delikatny, ale potem już przestałem taki być. Każdy może wybrać swoją drogę, jaka okaże się dobra, gdy mu się nią pójść opłaci, więc oczywiście plon i jego jakość zadecyduje.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, podpowiedzcie czy robić coś z nawilżaczem. Planty wyrosly i zamiast robić mgle nad nimi to dmucha w jedną roślinę i zbiera się na nien woda. Co z tym zrobić? Zostawić? Podsadzić nawilżacz czy w ogóle go wyłączyć i mieć wilgotność na poziomie trochę ponad 50 procent? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym tak właśnie zrobię. A Wy jak sobie radzicie kiedy rośliny już podrosną i normalny nawilżacz jest za niski? Rośliny same nie utrzymają tej wilgotności na 60/70 w kwitnieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kwitną, to chyba powinieneś utrzymywać max 55% wilgotności, na dworze też jest rosa jak kwitną ale potem słońce wysusza je i powietrze 

Ile cm maja Twoje szczyty od ziemi na tym etapie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 no to chyba czas na update

Dzień 49

Ogólnie to tak jam pisałem w relacji dość dużo lst było więc rośliny nie są wysokie i dopiero od niedawna się wyciągają.

Najwiekszy jest 60 days grapefruit ma coś koło 37cm. Resztę muszę o parę cm pod sądząc do jego poziomu. 

Najniższy jest sour monster który już chyba ma powoli mleczne trichomy. No i tu zdziwko bo miał byc najwyższy i zaczął pierwszy kwitnąć opór a i może przez dużo lst go tylko rozkrzaczylem. W każdym razie nie dużo rośnie tylko puchnie. A może takie geny. Nie wiem. Główny szczyt ciągle kładłem tak że praktycznie rośnie wszystko pod kątem. Sam ten główny top ma coś koło 20cm. A sama roślinę mam na 18cm podstawce żeby była na równi z resztą. large_3261.jpg.014ba26d909503b476dba4785aff7636.jpg

large.1980534435_3261(4).jpg.f73251b7b718b81b576ce3fcf78d32b3.jpg

 

Sour monster i zawijające się topy

large.1533358822_3261(1).jpg.db201d8ad23b9d361ff092a499614b16.jpglarge.202847973_3261(5).jpg.10f5c23a93cf37e731193790b31dc956.jpglarge.1330307273_3261(3).jpg.c26ae7bc488234049d44107ad9948ba3.jpg

 

60 days grapefruit

large.425353411_3261(2).jpg.b0e56e641237abdf2d90f37422164425.jpglarge.1329924519_3261(6).jpg.1d5ae5400c54c6d8363c9ee6f392144e.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One jeszcze pojda, do tego napuchna, a że lst mocne zrobione to wykorzystają cała powierzchnie, to koniec końców plon powinien być fajny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 jeszcze nie wiem jak wyjdzie końcówka ale zadowolony póki co jestem 😃 Lampa wisi pewnie na 30cm bo ten termometr jest na 35 ustawiony. Na razie nie płaczą ze Lampa jest za blisko więc jest git. Najwazniejsze że póki co żadnych chorób i niedoborów. Faktycznie te biotabs chyba działają cuda. Jedyne plamki jakie były to podaniu nawozów u sour monstera i na tym koniec jak na razie. 

@Piccolo no właśnie wydaje mi się że sour to tylko napuchnie ale co do reszty to właśnie taką mam nadzieję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 52 

Dzisiaj i 2 dni temu dostały odżywkę na kwitnięcie topów biotabs pk 5-8 czyli banana i będę ją dawać do końca chyba z każdym podlewaniem chyba że zaczna się buntować. 

Zerknijcie na zbliżenie trichomow na sour monsterze. Jak myślicie ile mu zostało do ścinki? large.1870978366_3265(1).jpg.fc3ef06d3494414c2ad201fd80d78575.jpglarge_3265.jpg.68134152e846fcb37f70f4d14075b736.jpglarge.1340093707_3266(3).jpg.3e58972e50522cddd11d5bdcad915da5.jpglarge.579625563_3266(2).jpg.517dc2c7f901aff92056d291f9be9514.jpg

Aha i myślicie żeby im zrobić fryzjera i poobcinać te wszystkie liście wiatrakowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda Fryzjer się by im przydał, ale moim zdaniem z umiarem, a nie wszystko na raz, bo to może ją zahamować. Jak chodzi o trichomy to masz mleko z akcentami bursztynu. Nadają się nawet teraz do ścinki, ale wszystko zależy, jakiego po nich efektu oczekujesz. Jak chcesz silnego haju umysłowego, jaki działa na całe ciało to poczekaj na przewagę bursztynu , co potrwa pewnie z tydzień lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dzięki! Trochę się obawiam tego przycinania bo nie wiem czy przyciąć tylko te największe liście i ogólnie nie chce przedobrzyć. 

A z ciekawości czy można ściąć np jeden top który będzie miał tak z 1/3 bursztynu i poczekać u reszty na więcej bursztynu i dopiero zrobić ścinkę? 

A no i co do fryzjera to właśnie słyszałem że raz a porządnie zamiast rozkładać ten stres na kilka razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...