Skocz do zawartości
wesolybudda

LED Lumatek ATTIS 200W | 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster |

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa nasion i producenta:  - 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster (wszystkie to automaty) 
Rodzaj i moc lamp: Lumatec ATTIS 200W
Fotoperiod (czas świecenia): pierwsze 3-4 dni 24h, teraz 18/6 
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: Hydro Shoot 80x80x180
Rodzaj podłoża i wielkość donic: kwadratowe donice 11l, ziemia Biobizz light-mix, dodatkowo troche Keramzytu na spód doniczki i na górę żeby przytrzymać wilgoć. 
Nawozy: BioTabs
Wentylacja, przepustowość (m3/h): Wentylator kanałowy PROFAN+ TTMAX125 280 m3/h, Wentylator mieszający Secret Jardin Monkey Fan, Filtr Węglowy Prima Klima, rury wytłumione watą szklaną. 
Dodatkowe informacje: Pierwszy projekt - nastawiony na pestki typu AUTO. W planach trening LST. 

 

Początkowo robiłem dziennik na innym forum ale tam wieje nudą i nie ma odpowiedzi więc stwierdzam, że chyba jednak będę wrzucać tutaj. albo tu i tu a co ? 

 

 

Dzień 13 

Dzień Temp ~28 Wilgoć maks 70%

Noc Temp ~25 Wilgoć min 50% 

Krótko mówiąc chyba mają dość spoko dzieciństwo ? nowy LED i nawilżacz dają radę. Swoją drogą beka bo problem z wilgotnością okazał moją głupotą... Stacja pogodowa nie mierzy wilgotności tym chujostwem na kablu tylko samym urządzeniem więc nie dziwne że wilgotność nie rosła jak mierzyłem ją wewnątrz pomieszczenia a nie w boxie ?

Lampę zmieniłem na 100% na wysokości lekko ponad 40cm. Dziewuchy ładnie rosną na szerokość, łodygi są całkiem całkiem i nie wygląda żeby całość się jakoś za bardzo wyciągała w górę. Jednym słowem póki co kozak i jak wsadzam w nie nos to już nawet trochę zaczynają znajomo pachnieć ? 

Z problemów to Candy i Monster zaczęły zwijać końcówki liści w dół i chyba pomogło ustawienie wentylatora tak żeby nie dmuchał na nie bezpośrednio, po dobrym ustawieniu przestały się smucić. 

Ogólnie nie dużo je podlewam - np teraz ostatni raz 3 dni temu ale ciągle czuję, że mają wilgotno jak wsadzam palucha więc dostały tylko dzisiaj zraszacz po ziemii i trochę po liściach - symbolicznie. 

W każdym razie 3 piętro jest w drodzę więc czuję, że na koniec tygodnia dostaną pierwszy trening LST, dla mnie to też nowość ? 

Jedyny mankament co nie wiem czy widać na liściach to w Monsterze jeden liść trochę zanurkował i pojawiła się na nim dziwna jaskrawo zielona plama bliżej jego przyczepu. Nie wiem czy to coś czym trzeba się jakoś bardzo martwić więc na razie obserwuje. 

dd.jpg

Tu widać opadnięty liść w Monsterze

ddd.jpg

 

Tu widać tę plamę na dolnym liściu 

dddd.jpg

 

To czuje będzie mój faworyt. Mała wariatka. Gorilla ~80cm i prezentuje się najlepiej, zgrabna, zdrowa, niska i fajnie się rozrasta. 

ddddd.jpg

 

Candy pieknie odżyła odkąd wiatrak na nią nie wieje. 

dddddd.jpg

 

 

Podoba się? To rzućcie jakimś komentarzem bo nie wiem czy to wszystko dobrze idzie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@wesolybudda aż mają rosę, taka wilgotność ? 

no ładnie, ładnie - wszystko idzie spoko

jak liście opadają to jest to przelanie, ale u Ciebie chyba bardzo lekkie

powiedz mi jak stosujesz biotabs? masz cały zestaw? ile tabletek na jedną donicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, akurat przed zdjęciem je trochę spryskałem dookoła i symbolicznie po liściach żeby się trochę napiły. Ostatnie podlewanie 3 dni temu ok pół litra na donice. Właśnie mimo nawierconych otworów ta ziemia ciągle jest wilgotna więc jakoś mało piją narazie. 

Ale spoko dzięki za odpowiedź, wstrzymam się jeszcze z podlewaniem ze 2 dni. dobrze że dzisiaj nie chlusnąłem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na początku zawsze mało piją, potem jak się rozkręcą to będziesz zdziwiony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@wesolybudda znaczy ja na jednej roślinie widzę malutkie przelanie, w tym monsterze

pryskaj kiedy możesz i kiedy chcesz, na pewno nie zaszkodzi, ale nie wiem, czy pomoże ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters no tak, pozostałe wyglądają zdrowo. No ale słyszałem, że najgorzej to być nadgorliwym więc teraz będę z nimi tylko gadać ?

@Urojenie nie mam porównania ale zmieniłem szybko z CFL 175W bo podobno nie wyrobiła by z taką powierzchnią więc po co robić jakiś kulawy projekt i później żałować ? 

@Groovebusters aaa odnośnie biotabsów to mam zestaw i zrobiłem wszystko wg instrukcji i filmiku jeśli chodzi o proporcję a same tabsy wcisnąłem po rogach i na jedną donice dwie sztuki. 

nie mam doświadczenia więc uznałem, że wolę pójść w zestaw młodego farmera niż się stresować, że coś pojebałem. 

BioTabs trzyma dobre nawożenie gleby i podobno nie ma co się martwić nawet jeśli chodzi o pH wody. dopiero w 4 tygodniu trzeba wlać jakiś siuwax z zestawu - pewnie na kwitnienie ale to musiałbym dokładnie sprawdzić na spokojnie co tam za co odpowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej koleżanki i koledzy, czytam info na forum i widziałem, że planty na dokładnie tym samym etapie czyli 13 dzień to już zaczynały być trenowane LST. Co sądzicie? 

3 piętro dopiero rośnie i myślałem, że taki trening zacznę dopiero za jakieś 2 dni czyli - 15 dnia. 

Robić już czy jeszcze nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho, to mam nadzieję, że nie będzie słychać żadnych trzasków jutro spróbuje je kontrolnie ponaginać i rozumiem, że na początek dać każdej dwa punkty przyczepu? Jeden blisko podstawy a drugi szczytu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@wesolybudda przyda Ci się mój projekt ?, niby lepiej nie podlewać przed LST lepiej się gna, ja na to uwagi akurat nie zwracam 

61124D89-CCFF-4197-9D92-02D52E8634CC.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Szym Ty wszędzie widzisz suchą ziemię, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą 

(sorry chłopaki, musiałam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zielone krainy napisał:

Niektórzy już topping, albo Fim robią po 14 dniach , choć jest zalecany właśnie od 3 piętra. Jak chodzi o LTS to pewnie , że już giąć możesz.

Niektórzy po 14 dniach mają 5 pięter ? nie ma nato ustalonej reguły tylko się tak przyjęło

@Urojenie widzę, że nie tylko ja dostrzegam piękno prawdziwej sztuki przez duże "SZ" ?

Uwaga. Róbcie zdjęcia dzień po podlaniu i koniecznie w środku dnia. Oszczędzicie sobie komentarzy, że mają sucho bo liście opadnięte. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Jestem bardzo ciekawy jak wypadnie grejpfrut 60 dejs, na następne grow myśle nad szybkimi automatami zobaczymy czy warto w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...