Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

czy może zakupić np. Taki... 

https://allegro.pl/oferta/co2-boost-generator-pompa-dwutlenek-wieksze-plony-9615458565?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=ZjVlODMzZjgtZDIzMy00ZDk5LWJlMGItNzc2MDVlZGUwODkwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=18856f41-2365-4467-ad43-8ceb13d39c5e

 

Tyle że kupczy podłączany jest do zasilania i nie do końca opisany jest pobór pradu 😕

A jeżeli chodzi o roboczy bimbrownik to widzę że działa bez jakiekolwiek zasilania... 

Który decyzja będzie roztropniejsza, warto wydać kase czy zrobić samemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk tzn. stać mnie tyle że nie lubię wydawać kasy jeżeli mogę coś zrobić i spełnia ta sama funkcje. 

Tak jak też wspomniałem kupczy podłączany do prądu - zależy mi oczywiście na całkowitym ograniczeniu zuzycia prądu. 

 

Dodam jeszcze że muszę znaleźć wiatrak mieszający o miejszym poborze te które posiadam to 15w i 30w

Albo zostawię jeden 30w albo dokupię jeden 15 i będę 2x 15w(choć to bardzo dużo) albo znów zakupie jakiś wydajny o mniejszym poborze, tyle że nigdzie nie mogę takiego znaleźć 😕

Taki wiatrak rozumiem musi być włączony tyle co lampa?

A może jakis możecie zaproponować? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja u mnie chodzi 24h. 

Wymiana powietrza jest potrzebna cały czas - jak chcesz by roślina się zdrowo rozwijała. 

No to poszukaj z małym poborem, to chyba trudne nie jest ? Jest ich bardzo dużo. A raczej tutaj bez sensu proponować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @doominik może Ty pomożesz z tym osuszaczem i powiesz czy warto kupować ten ww. Sprzęt do emisji co2 czy może samemu robić? 

Nie wiem dlaczego wspomina na początku, zielonyjamajczyk nie mogę znaleźć właśnie o mniejszej mocy, tzn znajduje ale nie wiem czy tak mały wiatrak sprosta takiej powierzchni im większy tym więcej pobiera. Myślę że te 2x 15 nie male/nie wielkie co posiadam to chyba jedyne normalne rozwiązanie w tej chwili 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz U mnie mam zawsze problem z wilgotnością na koniec flo i mam osuszacz w namiocie o mocy max 380W-wg tej standardowej miary daje do 20l na dobę. Zbiornik 6,5l napełnia mi w max 9h i podłączam odpływ do zbiornika z wodą dla roślin, żeby się nie wyłączał. 

Ja nigdy nie miałem żadnej wytwornicy CO2, bo to moim zdaniem bez sensu. Mam namioty w domy i mieszkańcy są świetnymi generatorami CO2, poza tym wentylacja pracuje non stop i to dodatkowe CO2 i tak bardzo szybko byłoby usunięte z namiotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik pisalem z obawa kilka dobrych postów temu mianowicie o zuzycie Energi. Osuszacz 350w łoł to ogrom pobieranego prądu. 

Rozumiem, że był taki moment w którym wystartowałeś z uprawa i twoje rachunki mocno wzrosły. Można wiedzieć mniej więcej o ile. Z tego co się domyślam to musi być to kilka set złotych miesięcznie...? Jeśli tak to nie musi być to wcale podejrzane dla dostawcy prądu. 

Pytam ponieważ tak jak pisałem moje rachunki wzrosną o nie mało tj od 200 do 300 zł miesiecznie (przy dotychczasowych 150max) i będą sięgały do 350 do 450 zł miesięcznie.

 

A jeżeli chodzi o osuszacz to jakiej firmy używasz? Jaki model? 

Czy wystarczy mi taki? :

https://allegro.pl/oferta/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-1700ml-90w-8750172673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz Ja mieszkam w UK i rachunki wzrosły mi około 3x. Nikt tego nie rozstrząsania, w Polsce też raczej bie będzie, bo to nie jest żaden wzrost. 
mój teść przeszedł w lato ja ogrzewanie wody prądem i z 200pln wskoczył ja 500-600 i nikt się tym nie interesował. Podłącz sobie jacuzzi czy saunę i będzie to większy wzrost rachunków. Ludzie maja klimatyzacje itd....

Moj osuszacz to chiński sprzedaż amazona i już takich samych tak nie ma. Tego twojego z Allegro nie znam, ale jak imię masz dużej wilgotności w domu to może nie być potrzebny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie otrzymałem jeszcze lamp muszę uzbrajać się w coraz to większą cierpliwość, mam pytanie:

Czy ktokolwiek używał kiedyś dripperow, systemów mikronawadniania? 

Rozglądam się z informacjami na temat tej technologii, chciałbym aby z niej korzyatac jeśli będę potrafił to podłączyć. 

Mianowicie poniewaz zależało by mi na tym aby system pobieral wodę z odżywka np. z wiadra i włączał się i wyłączał poprzez zegar czasowy. 

Jesli dobrze zauważyłem gość na tym filmiku ma zamontowany taki zestaw podłączony do wiadra z odżywka, w wiadrze znajduje się pompka która podłączona jest do zegara czasowego, za pomocą którego można kontrolować kiedy nawadnianie roślin zostanie włączone i na jaki okres czasu. 

Mój angielski nie jest zbyt najlepszy więc nie do końca nie wiem jakie komponenty do takiego właśnie nawadniania zakupić...? 

https://m.youtube.com/watch?v=ZBqj1uC8lko

Dodatkowo zapytam czy lepiej jest jak przeczytałem chodowac w doniczkach materiałowych (https://allegro.pl/oferta/donica-doniczka-materialowa-11-l-23-x-h28-cm-7516348297?reco_id=2076189e-583a-11eb-86b9-0c42a10e6d50&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5) czy może nie ma zbytniej różnicy i sadzenie w doniczce plastikowej jest tak samo dobre? 

 

Znalazłem takie coś to wszystko czego potrzebuje? 

https://www.growtent.pl/product-pol-442-System-nawadniajacy-kropelkowy-z-pompa-40-wezykow-GIB-Industries.html

 

Tym czasem idę studiować ten system mikronawadniania i czekam na podpowiedzi, z góry dziękuję 😉

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Zenonowicz napisał:

Znalazłem takie coś to wszystko czego potrzebuje? 

niby tak

 

31 minut temu, Zenonowicz napisał:

Dodatkowo zapytam czy lepiej jest jak przeczytałem chodowac w doniczkach materiałowych (https://allegro.pl/oferta/donica-doniczka-materialowa-11-l-23-x-h28-cm-7516348297?reco_id=2076189e-583a-11eb-86b9-0c42a10e6d50&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5) czy może nie ma zbytniej różnicy i sadzenie w doniczce plastikowej jest tak samo dobre? 

Doniczki materiałowe ponoć dostarczają więcej powietrza korzeniom, co powoduje ich gęstszy wzrost.

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację ze jednak paczka zostaje oclona i czeka na opłatę, hmm nie zaoszczędzilem więc tyle co mogłem ale zawsze zaoszczędziłem. 

Mam pytanie może ktos pomoże, ponieważ zakupiłem je na ebay i w tytule oferty jest "SF 2000W LED Grow Light daisy Veg Flower Samsung LM301B Sunlike Full spectru" teraz jestem zakłopotany ponieważ w galerii przedmiotu widnieją zdjęcia i jak dobrze się dopatrzyłem jest napisane nie "spiderfarmer" a "archibald" tyle, że z tego co widzę firma archibald tworzy serię "ar" nie "sf". 

Nie wiem teraz jakiej firmy lampy odbiorę :/, ale jeśli archibald np ar2000 to czy ktoś taka posiadał i czy jest ona tak dobra jak spiderfarmer sf2000?

Oczywiście zadałem to pytanie sprzedajacemy i czekam na odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz no i dostałem odpowiedz że to archibald, no to podsumowując jestem lekko zdenerwowany, sprzedawca dodatkowo zapewnia, że wypróbowywał je widział efekty i jest to, to samo co sf2000, oparte oczywiście na diodach samsunga i jest to nowa ulepszona wersja połączeń diod (2020)LM301B, teraz pytanie czy ktoś posiadał taka lampę? Prawdopodobnie to AR2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szym napisał:

@lamasky jaka pompka ? my o pompce nie rozmawiamy ... wybacz przewinęło mi kartę nie tu chciałem wpis wstawić, mój wpis dotyczy wyboru donicy i  napowietrzania korzeni. Od teraz będę bardziej powściągliwy :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...