Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

  Jeżeli chodzi o poprawe barwy przed samym suszeniem warto spryskac minimalną ilością 100% soku z np. cytryny aby topy były bardziej jasne... tak zasugerował mi kolega ale nie zdążyłem sprawdzic. Czy o takim czyms też ktoś słyszał? 

Ile mniej więcej wyszło ci z jednej sadzony? Widać że mocno obklejone są żywica, na pewno klepie. 

To może dla odmiany wezmę euphorie lub strong Berry. 

Siatkę na scrog może być aluminiowa taka jak np zbrojenie druty można wyginac, czy lepiej będzie napięta siatka z sznurka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo więc możliwe że to tylko Mit gdyż jak mowie nie zdążyłem sprawdzić, ale nie omieszkam sprawdzić przy najbliższej możliwej okazji, na niewielkiej ilości. 

Tak tylko wspomniało mi się.

1. Bardziej potrzebował bym pomocy w tym momencie w doborze siatki do scrog. 

2. Do tego jakiś zestaw najlepszych nawozow. 

Na outdoor zawsze trzymałem się canny Vega, rhizoronic, pk13-14,flores, boost praktycznie wszystko z tabeli ca na i jeszcze jeden na poprawę smaku (chyba z poza) 

Czy to najlepszy możliwy wybór 

@doominik wiesz coś o tym 🤔😎

 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz co do pryskania, to ja bym się bał czymkolwiek opryskiwać topy tuż przed ścinką-ryzyko pleśni jest za duże.

Co do nawozów, to canna jest oczywiście świetnym wyborem. Teraz używam monkey nutrients i są bardzo podobne, z tym, że z canna miałem zawsze idealne pH po nalaniu, z tymi muszę obniżać. Generalnie wybór jest ogromny, a różnice miedzi nimi niewielkie. Sam nie uprawiam w ziemi, tylko w hydro i tu mogę się wypowiadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było pytania. Rozumiem, że trzeba szukać to się znajdzie, znalazłem taką dedykowana i pewnie taka zakupie. 

Będę miał konkretniejsze pytania, to napisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz z doświadczenia własnego mogę podpowiedzieć , że dobre są te elastyczne, bo trudniej z nimi uszkodzić roślinę, a i łatwiej się manipuluje łodygami. Minus jest taki, że ugina się do środka namiotu i jak krzak wypełnia box to trzeba  dołożyć jakieś usztywnienie na krawędziach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zrobię lub kupię elastyczna.

Jak już pisałem biorę się od razu za metodę scrog, czy przy tej metodzie wystarcza trening lst czy również stosuje się metodę topping czy fim. 

Jaka odległość między donica, a sznurkiem? Jak czytam 20 cm...? 

Będę stosować donice 11l 25x25

Czy filtr wraz z wentylatorem mam rozmieścić właśnie w taki sposób? 

 

 

 

scrog.png

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz z powrotem chcesz wtłaczać przefiltrowane powietrze ?

29 minut temu, Zenonowicz napisał:

Jaka odległość między donica, a sznurkiem? Jak czytam 20 cm...? 

 siatką? zrób z 20cm

 

30 minut temu, Zenonowicz napisał:

Jak już pisałem biorę się od razu za metodę scrog, czy przy tej metodzie wystarcza trening lst czy również stosuje się metodę topping czy fim. 

możesz łączyć jeśli chce ci się bawić z tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Ja łączyłem treningi, trzem rośliną zrobiłem FIM i jednej TOPPING przed SCROGIEM i żałuje , że nie zacząłem od LST. Ja dałem siatkę od doniczki na wysokość 25 cm i żałuje, że nie dałem jej trochę niżej, ale z tego wybrnąłem. Teraz bym przy wysokości mojego boxa dawał 15-20 cm.  A propos tego rysunku, jaki przedstawiłeś, czy  ja na nim dobrze widzę, że przez wiltr węglowy powietrze jest zasysane w boxie ,a  potem rurą wentylacyjną jest wprowadzane spowrotem do boxa ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Zielone krainy od razu dzięki za wypowiedź. 

Hehe czyli znaczy się wyprowadzenie powietrza ma być do już poza boxa?

Jezeli zainstaluje odpowiednio wydajny went. odprowadzający 

(zamontuje dwa, jeden 500m3/h + filtr 3 biegowy, max 900m3/h; i ten który posiadam filtr 150m3/h i went. 140m3/h) to nie powinno w ogóle śmierdzieć w pomieszczeniu? 

Czy w takim razie mam zrobić jakiś dodatkowy wentylator który będzie wprowadzał powietrze do środka?

 

 

 

 

IMG_20210109_104832.jpg

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym czyli jest tak jak ma być? I stosując odpowiednie filtry nie będzie zbytniego zapachu w pomieszczeniu? 

Jezeli chodzi o nawilżacz powietrza to raczej jest wilgotno i bardziej będę musiał postarać się o osuszacz niż nawilżacz. Lecz w razie potrzeby czy taki będzie wystarczający? 

https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-ultradzwiekowy-mpm-mnp-03-300mn-h-10082509291?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne,+do+zabudowy+i+wolnostojące&gclid=EAIaIQobChMI3e3vuMyO7gIV9UeRBR1ZggOcEAUYAiABEgL9j_D_BwE

 

No i jaki najtańszy osuszacz polecacie? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Zenonowicz napisał:

Hehe czyli znaczy się wyprowadzenie powietrza ma być do już poza boxa?

tak

 

Godzinę temu, Zenonowicz napisał:

(zamontuje dwa, jeden 500m3/h + filtr 3 biegowy, max 900m3/h; i ten który posiadam filtr 150m3/h i went. 140m3/h) to nie powinno w ogóle śmierdzieć w pomieszczeniu? 

filtr węglowy ma mieć większą wydajność od wyciągu aby dobrze zapach filtrował

 

Godzinę temu, Zenonowicz napisał:

Czy w takim razie mam zrobić jakiś dodatkowy wentylator który będzie wprowadzał powietrze do środka?

tak  zalecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz sprawdź wilgotność w domu, stacją pogodową. Sądzę że na weg będziesz miał za mało. A on Ci się bardzo przyda. Więc te 60 zł jednak warto wydać. 

Przy wlocie pasywnym nie musisz mieć wentylatora wtłaczającego. Wystarczy odpowiedni otwór pasywny przez który będzie Ci powietrze wchodzić. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne pomyliłem specyfikację filtra i Wentylatora ale tak jak jak już ktoś pisał i ty podkreśliłeś filtr większą wydajność niż wentyl

A więc teraz już wszystko jasne 🙂 działam 🙂

1 minutę temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Zenonowicz sprawdź wilgotność w domu, stacją pogodową. Sądzę że na weg będziesz miał za mało. A on Ci się bardzo przyda. Więc te 60 zł jednak warto wydać. 

Przy wlocie pasywnym nie musisz mieć wentylatora wyłączającego. Wystarczy odpowiedni otwór pasywny przez który będzie Ci powietrze wchodzić. 

Sprawdzę, znaczy ten nawilżacz który wysłałem można śmiało kupić? 

A jeżeli chodzi o osuszacz? 

Czyli tak jak na rysunku tyle że zamiast dawać na dole wiatrak który wtlacza powietrze do środka to mogę po prostu zostawic tam dziure? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz nawilżacz bym kupił, a co do wlotu pasywnego, to zostawilbym dziurę. Chyba że na wlocie zastosujesz mocniejszy wentylator. 

Czyli o większej mocy niż wyciągowy. Inaczej nie ma to sensu. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zostawie dziure. Po nawilzacz zaraz idę 😉

Zapytam jeszcze bo zauważyłem na forum podwiedzi dla jednego z growerow, a mianowicie aby wykonać  bimbrownie który dostarczy co2 do namiotu. Czy jest on bardzo pomocny? 

Czy wykonać właśnie taki jaki jest na internecie w poloczwniu 2 butelek i roztworu z cukru i drożdży czy może zakupić np. Taki... 

https://allegro.pl/oferta/co2-boost-generator-pompa-dwutlenek-wieksze-plony-9615458565?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=ZjVlODMzZjgtZDIzMy00ZDk5LWJlMGItNzc2MDVlZGUwODkwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=18856f41-2365-4467-ad43-8ceb13d39c5e

 

Tyle że kupczy podłączany jest do zasilania i nie do końca opisany jest pobór pradu 😕

A jeżeli chodzi o roboczy bimbrownik to widzę że działa bez jakiekolwiek zasilania... 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...