Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Haha 🙂 tak namierzyli nie jednego.

Takiego który gada do okoła co robi znajomym. 

Albo jebie z domu na klatkę i do sąsiadów. 

Fotorelacja, jak tam nie będzie szczegółów życia prywatnego  to raczej niemożliwe. 

Forum jest zabezpieczone. 

Zainwestuj jeszcze w dobrego VPN 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Zenonowicz napisał:

Mądrze kolego. Nawet jeśli ktoś przyszedł zadać pytania i odszedł to trzeba było dać mu szanse. Inaczej nie dowiesz się czy będzie w rodzinie. 

Do tego jak ww napisałem otwieram temat bo może zdarzy się tu coś (np wypowiedź) które jeszcze się nie zdarzyła lub powtarzając się upewni kogoś w przekonaniu. 

Oczywiście postaram się nie zadawac pytań tak prostych jak jedno z poprzednich, i choć po tym pytaniu nasuwa się myśl, że nic nie czyta i nie szuka to spory błąd. 

Jak dla mnie odejście z forum też nie zrobi wiele problemów, ale tu nie chodzi o obrażanie się.

Zapytam jeszcze:

Czy kiedykolwiek komuś zdarzyło się namierzenie przez organy ścigania kogos kto prowadzi fotorelacje?

(używam DNS Google i kart incognito) 

Jeśli to w pełni bezpieczne nie zawaham się podjąć wyzwania i dodać kolejna kolekcje fotorelacji na tym forum. 

 

Forum jest calkowicie bezpieczne, stary serwer stal w hollandi nowy chyba tez. Mozesz spokojnie odpalic fotorelke nie obawiajac sie o swoje bezpieczenstwo.

Ps. Zapamietaj jedno...szukajac samemu odpowiedzi na swoje kakretne pytania dotyczace uprawy zielska (czytajac fora i artykuly,  niekoniecznie tylko polskojezyczne, ogladajac filmy np. na youtube) Praktycznie zasze przy okazji natykasz sie na multum innej, podobnej bardzo przydatnej wiedzy, ktora Ci sie puzniej bardzo przyda. Pomysl o tym 😉


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jaka folie wybrać specjalna do uprawy (która trochę kosztuje) 

https://www.growbox.pl/product-pol-4364-Folia-Orca-1-2x1m-10m-99-refleksyjnosci.html

Czy wystarczy jak słyszałem zwykły koc ratunkowy? 

https://allegro.pl/oferta/koc-termiczny-ratunkowy-folia-mata-zycia-140x210-9879835784?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=YjllNzY2ZmUtYWRjMi00MGQ4LTgxNWItOWM0NmJiZTZkOTRkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9c4f8e78-2361-447e-bede-98fa2eed075a

Do tego od razu zapytam czy macie jaka propozycje co do wentylatora (nie drogi) do filtra z wyjściem o średnicy fi125 a przewód fi126 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Zenonowicz akurat ten went ma jedna opinie i to najniższa, wysyłają coś innego niż w opisie 🤣 ta folia mylar styknie cena ok. 
 

Jeżeli chodzi już o koszta, czytałem na początku ze chcesz kupić leda - może lepiej na początek hps? Dużo tańszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej wentylator w takim razie znajdę 😉

Nie chce mieć problemów z temperatura, choć pewnie bym sobie poradził, wolę jednak od razu zainwestować w Led pro series p2000 x3. 

Poza tym poleca mi go @CheMsKuN , a ja zaufałem jego przekonaniom co do nich. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ten temat, lecz zapytam może ktoś coś podpowie.

Jak bezpiecznie zamawiać te rzeczy...? 

Głównie zamawiał bym na allegro oprócz lamp i maty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz Podleć do growshopu jak masz taką możliwość.  To zawsze bezpieczne. Ja nic nie zamawiam na adres domowy. Na firmę już częściej, bo mam sklep to raczej nie do zweryfikowania zbytnio. 

Twoja decyzja, ale tak jak i Bimborwnik pisze, z allegro niekoniecznie, lepiej od producenta, możesz wtedy i na zaufanego ziomka puścić, co nie będzie miał nic wspólnego z hodowlą, czy tam na rodzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Ale tak jest ze wszystkim. Dla mnie to normalne. Policz 130 dolców plus Vat, czasem cło i przesyłkę do kraju. Przecież jak coś ściągasz zza granicy to w PL musisz to zapłacić zanim w ogóle wprowadzisz w obrót. Co z tego że ostatnio kupiłem 4 palety z chin towaru po 6,5 dolara za sztuke? Sam Vat w PL zapłaciłem 4000 zł. Finalnie Towar bez marży w PL powinien kosztować 55 zł brutto sztuka.  ( w tym są całe opłaty żeby towar dojechał do mnie do firmy) 

Dodaj minimalną nawet marżę, bo przecież i Ty z czegoś żyjesz. I wtedy wychodzi Ci 999.  

Nie rozumiem przeżywania że ktoś kto sprzedaje w PL, dokłada swoją marże w wysokości około 15-20 % z czego jeszcze zapłaci podatek dochodowy w wysokości 18-19 %, bądź 35 % gdy jest powyżej pierwszego progu. 

Tak działa sprzedaż, nawet jak idziesz po bułki do sklepu. 

A każdy by chciał kupić najlepiej bez marży prosto od producenta. Jakby tak się dało to najnowszy telefon samsunga by można było kupi do 500 zł, a iphone do 1000. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o tym wspomniales to tak jak napisałem... Lampy będę zamawiać prosto od producenta bądź z Amazon lub e-bay. 

Z tego co czytam artykuły np na e-Bay oznaczone logiem "ea" nie będa dodatkowo opodatkowane. Czyli zapłacę tyle co na stronie. 

Oczywiście przed zakupem będę jeszcze pisać do sprzedających i dopytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie jest na 3x 170 $ i to cena kiedy wezmę 3x. Zapytam sprzedającego, muszę miec pewność 100-procentowa, że nie zapłacę więcej niż to co na stronie. W innym wypadku inaczej musiałbym to kalkulować i gdzie indziej zamawiać 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk ja nie mam nic przeciwko zarabianiu i w ogóle ale jako konsument szukam tam gdzie taniej. Nie rozumiem tylko, że wystawiają towar 100% drożej niż można go faktycznie kupić, towar orginalny, markowy i pewno bez wiedzy producenta.

Gdyby kupił z Chin jakieś inne panele, kopie markowych, których jest mnóstwo i sprzedawał taniej niż markowe to inaczej by to wyglądało i zbyt też by miał. Nie ważne, to nie forum ekonomiczne 😉

Aha, ten gość ma na sprzedaż tylko Spidery, 3 modele Marsa i reflektory do Ducato 😉

O takich przedsiębiorcach piszę. A w opisie ma, żeby przed zamówieniem zapytać bo producent nie zawsze ma na stanie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: wesołych świąt, spokojnych i radosnych! 

Mam spore problemy z zakupem w dobrej cenie p2000 viparspectra ale znalazłem bardzo dobra ofertę na sf2000 spider farmer. Myślę że będzie to dobry odpowiednik jak nie lepszy. Ale potrzebuje potwierdzenia więc bardzo proszę o opinię @CheMsKuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, być może ktoś coś wie na ten temat. 

Ponieważ zamawiam paczkę z Wielkiej Brytanii, nie wiem czy jeśli wysyłka wyjdzie od sprzedawcy jeszcze tego roku, a dotrze w styczniu, to czy będzie pobierana od niej dodatkowa opłata celna czy też może z racji, że została wysłana jeszcze w roku 2020, dotrze bez żadnych ograniczeń i dodatkowych opłat? 

 

Sprzedawca od roku 2021 będzie musiał przygotować dodatkowe dokumenty do wysyłki w tym opis co z wniej się znajduje i wiele innych informacji. Jak ww czy tyczy się to również wysyłki z roku 2020? 

 

Jezeli jest ktoś w stanie odpowiedzieć - z góry dziękuję! 

 

Jeszcze raz Wesołych Świąt!!! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy wystawi kwit zakupu @Zenonowicz . Jak w zeszłym roku to zasady stare. Jak w nowym to nowe. Bez względu kiedy wyśle. Ważny jest rachunek i jego data.

Według obowiązującego prawa w PL, jeżeli płacisz od razu, i płatność idzie na konto sprzedawcy przy zakupie, to powinien wystawić rachunek w ciągu 24 h. Nie wiem jak w UK.  Są jeszcze w przyszłym tygodniu normalne dnie, więc sprawa Ci się wyjaśni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...