Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Urojenie dobra pocisne jutro do sklepu i ogarnę nawilżacz aby się nie pierdzielić w tańcu i mieć dopięte na ostanti guzik tylko wyjebalem 2200 na growboxa z lampa i nie mam juz hajsu haha

 

 

Edytowane przez greenbrothers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenbrothers Też mam Maroko tylko 320 W. Ja trzymam od samego początku na 100% na wysokości ok 30-40 cm. Spróbuj zbić temperaturę bo wysoką masz, u mnie jest 26 przy lampie na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenbrothers Nie podniesie Ci wilgotność się z 30 do 60% po włożeniu roślin, nie ma nawet takiej opcji. Możesz kombinować z pojemnikami na wodę szmatami itd, ale to strata tylko nerwów. 

Masz boks 60x60

na roślinę trzeba liczyć 30x30 ale i tak wtedy ciasno mają mieć. Ja wolałbym 3 sztuki ale mieć miejsce dzięki temu na nawilżacz i ewentualnie zapas gdy przy pierwszej hodowli nie będzie tak idealnego LST. Są ludzie co pięknie się tego uczą już na starcie, ale dużo osób jednak potrzebuje więcej czasu. Dlatego jak zamkniesz 4 sztuki to może potem Cie denerwować że nic więcej nie wejdzie jak np nawilżacz. 

Możesz i 4, ale licz się z brakiem miejsca. Ja mam 70x80x160 i 4 sztuki mają ciasno przy flo głównie, bo na veg to jeszcze ok. Teraz będę poprawiał LST przy następnym razie i myślę że będzie łatwiej. 

Zastanawia mnie też tak wysoka temperatura przy led. Bo jak to możliwe ? Czy Ty aby nie masz całego boksa w bardzo ciepłym pomieszczeniu ? Spróbuj zbić tam teperature. Im wyższa tym i wilgotność również idzie do góry. Co do mocy lampy można śmiało startować przy 60 % na początku. Lampa 40 cm-50 cm , kontroluj temperaturę i już. 

Każdy sadzi po swojemu, ja do szklanki, potem na spodek do ręczników i w docelową donicę 11 l z kiełkiem. 

Tak co mogłem to pomogłem. 

Z fartem, fajnie że jesteś i powodzenia. 

ps. Kup odżywki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenbrothers Ja to w ogóle na twoim miejscu bym poszedł w jednego potężnego planta w jakiejś wielkiej doniczce.

Hmm... Chociaż na pierwszy raz może lepiej kilka mniejszych, jak zjebiesz jedną roślinę to nie zostaniesz z niczym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk nie chciało mi się już tego tłumaczyć. Na pewno nie zwiększa wilgotności mocno na samym początku gdzie maja po 5-10 cm, tutaj nawilżacz To jest must. Wilgotność poniżej 60 na veg to jest lipa i te przyoszczędzone 60 zł na pewno się nie opłaci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...