Skocz do zawartości
spoja

PlantonK krystalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Gdzies przeczytalem że planton osadza sie na korzeniach. Ile w tym prawdy?
U mnie faktycznie troche sie spowolnił rozwój i zastanawiam sie czy robić flush.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlantonK nie jest tu problemem, napewno nie. Ten nawoz jest dobry i godny polecenia. Planton K to nawoz ktory z powodzeniem uzywa oraz czesto bardzo chetnie poleca  multum growerow z calego swiata. Sprawdzony wielokrotnie testowany i zachwalany nawoz ktory zawsze warto miec pod reka.  Szukal bym zrudla kolpotow gdzie indzej , np.czy woda ma odpowiednie ph i jest wolna od chloru ? Woda powinna  postac przynajmnie te 24 godziny zanim nia podlejesz krzaki. Odstana woda jest wolna od chloru, ktory tak naprawde jest trujacy dla naszych roslin i chociaz sporo ludzi ten problem olewa, powinno sie do niego podchodzic powaznie i zadbac o to zeby woda ktora podajesz roslina byla odpowiednio przygotowana i spelniajaca tak naprawde niezbyt wygorowane wymagania jakie maja nasze krzaki.Tak samo ziemia, ktorej jakosc i odpowiednie wczesniejsze przygotowanie jest  dla naszych roslin  rownie wazna jak woda ktora jak pisalem wczesniej powinna byc przetestowana i odpowednio przygotowana, posiadajac przy tym odpowiednie (powszechnie polecane, sprawdzone a dzieki temu oficjalnie zalecane) wartosci   ktore uwaza sie za odpowiednie, sprzyjajace zdrowemu i szybkiemu rozwojowi krzakow. Wartosci ktore jesli bedziemy sie do nich stosowali zapewnia nam zadowalajacy i wpelni satysfakcjonujacy efekt koncowy, czyli zebranie zadowalajacej ilosci suszu ktorego jakosc (rozmiar i twardosc zebranych topow, moc jaka  po wszystkim /suszenie,curring/ osiagnie nasz susz, smak  no i oczywiscie rownie dla nas wazny zapach) wynagrodzi nam poswiecony czas, wydane pieniadze, i zszargane nerwy kiedy grow nie idzie po naszej mysli.No i na sam koniec ( co absolutnie nie oznacza ze poruszany temat jest najmniej wazny i nie wymaga az tak duzej uwagi, nic bardziej mylnego) zyciodajne i niezbedne do zycia zarowno dla zwierzat jak i roslin ,powietrze. Oczywiscie chodzi tuaj o odpowiednio dobrana, wydajna wentylacje, ktora tak naprawde jest tak samo wazna jak ziemia i woda o ktorych wcvzesniej pisalem. Krzaki potrzbuja ciaglego ruchu powietrza, bez tego nie beda sie prawidlowo rozwijaly. Jesli w  boxie nie ma wysarczajacego rochu/obiegu powietrza,  nie oczekuj od krzakow szybkiego i bezproblemowego rozwoju. Takie krzaki na ktore nic nie wieje, beda robily problemy, czesto wystepuje u nich spowlniony wzrost, sa bardziej podatne na choroby itd.  Moze to przenawozenie (zeby spowolnic czy calkiem zatrzymac wzrost rosliny, bardzo czesto wystaczy juz lekkie przenawozenie) Albo np. braki ktorych do tej pory jeszzcze nie zdiagnozowales, generalnie przyczyn moze byc multum. Powiedz mi prosze, czy Ty. ogladasz dokladnie swoje krzaki, przynajmniej raz na jakis czas ? Wyciagasz je  z boxa i dokladnie ogladasz/badasz szukajac ewntualnych oznak chorob, niedoborow czy np. szkodnikow ? Jesli nie to powinienes zaczac to robic. oszczedzisz sobie duzo narwow, czasu i pieniedzy. Generalnie to chuj wi jak Ci pomoc, najlepiej by bylo gdybys dal fotke krzaka (fotke wyrazna, dobra jakosciowo i oczywiscnie przed zrobieniam zdjecia wylacz lampe). Pozdro.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Trochę czuję się jakbym dostał opierdol xD Ogólnie to wina na 100% lezy po mojej stronie, po przeanalizowaniu wszystkiego doszedłem do wniosku że być może za mało dawałem Plantona. referencyjna dawka to 1-2 łyżeczki na 10L, ale chyba do większych krzaczków trzeba większych dawek. Teraz szybko to poprawię i zobaczymy jak będzie. Fotek nie będę wstawiał bo zrobiłem już flush i ona troszkę pożółkła. No ale mam już doświadczenie na przyszłość. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/11/2020 o 09:30, Bimbrownik napisał:

@CheMsKuN kurde co jest?! Stary czemu mi to robisz!?

Co mam Ci powiedziec, kolejny kokainowy post ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...