Skocz do zawartości
ArturS70

Zmniejszenie wilgotności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. 

Czy rozsypując keramzyt w doniczkach zmniejszszy to parowanie wody podczas podlewania a tym samym wilgotność w boxie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmniejszy. Tak do 3-5 %. Testowałem. 

U mnie najlepiej sprawdza się regulacja temperatury i powietrza w pomieszczeniu gdzie jest boks. A później zwiększam moc wyciągu i z główki. 

Zawsze po podlaniu wilgotność zwiększa się w boksie, więc woda od razu wchodzi w odparowywanie , gdy zmniejszamy jej możliwość szybkiego ujścia z powierzchni podlanej, robi to wolniej. Wilgotność nie podniesie się tak szybko, tylko stopniowo się uwolni w powietrze. Czyli nie będzie takiego skoku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie o tym myślałem. Zwiększyć moc. Mam box 80 100x80x180. Moc obecnego wiatraka to 15W,105m2/h,2300min1

Jaki proponujesz? 

16064650211834728732488807083159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moja lampka ? 

Idealnie, więc w zależności jaki masz budżet. Ja jednak tutaj trochę przyoszczędziłem : mam extractora tt 125 smart dual 220-280 a do tego filtr 240/360 primy. 

Nie jest może z tych najbardziej cichych ale u mnie bardzo dobrze sobie radzi. I na flo bardzo ładnie zbiłem wilotność. 

Ale jakbym teraz miał kupić to TD-250/100 SILENT bądź TD-350/125 SILENT ? ale to ze względu na hałas.  

U mnie grow jest blisko spania, więc trochę szum mnie czasem denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, te to są już kozaki. U mnie box stoi w pomieszczeniu gospodarczym, nikomu nie przeszkadza, reguluję temp. 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...